Bareuge salja

všechny plakáty

Když v provinčním městě Sampo opakovaně dojde k přepadení banky, hodlá místní zastupitelstvo uklidnit veřejnost a média tím, že zorganizuje tréninkový zásah při fingovaném bankovním přepadení. Role lupiče připadne tvrdohlavému dopravnímu policistovi, který je kvůli striktnímu následování zákonů trnem v oku svých laxních nadřízených. Ten se úkolu zhostí s býčí svědomitostí, takže loupež v jeho provedení nabude rozměrů perfektního zločinu a trénink se změní v absurdní přehlídku neschopnosti ostatních členů policejního sboru. Nápaditě rozvedený originální koncept na sebe nabaluje prvky kriminálního žánru, komedie a satiry, přičemž staví na chytré reflexi schémat lupičských filmů. Snímek, kterým jeho režisér debutoval na poli celovečerní režie, se v Jižní Koreji stal jedním z překvapivých hitů loňského roku. [Filmasia 2008] (oficiální text distributora)

Marys

Námet - exkluzívny. Prevedenie - no, hanbím sa to povedať, ale americká produkcia by z toho vyžmýkala oveľa viac, Príliš jednoduché, detinské, ani nie vtipné, ani nie vážne. Priam vlažné by som povedal. Málo sa s týmto tvorcovia vyhrali a aj keď sa mi naozaj páčil motív filmu, existujú oveľa lepšie kórejské filmy. ()

KosiR_ksr

Za hlavní přednost tohoto filmu považuji opravdu povedený a originální scénář, z něhož vznikla příjemná a nápaditá "čtyřhvězdičková" komedie. ()

jorgus

hmm tak to fakt ne...vicemene jsem se nudil a doufal o ze tento originalni snimek me zacne bavit..bohuzel tentokrat me ta jihokorejska infanitlnost nebavila:( ()

Gastovski

Hodně poovedená taškařice o bankovní loupeži v rámci policejního cvičení. Chvílemi mi to přišlo jako velice zdařiá parodie na Psí odpoledne. Jeong si roli lupiče neskutečně dává a hlavně je tu spousta velmi humorných okmžiků a situací. Naprosto ultimátní byla scéna s nachcípaným policejním vyjednavačem, který prodělal speciální výcvik v USA. Tu řadím do mé osobní topky scén z filmů, kde jsem málem umřel smíchy. 80% ()

Radek.SCH

Výborná "pohodovka". Podobně jako Happy Flight, Waterboys, Linda Linda Linda! nebo Swingirls. Nebudete se u toho chechtat, taková komedie to není. Budou se vám "jen" zvedat koutky, občas se nahlas zasmějete. Ale to je mnohem víc, než co dokážou Češi za poslední dvě dekády a co oni (scénáristé, režiséři, producenti a taky samozřejmě čeští diváci, protože filmy se točí pro ně a oni na ně stále chodí) považují za vtipné. Dalo by se z toho námětu samozřejmě vytřískat víc, ale film s tímhle námětem jsem vlastně ještě neviděl. - 70 % ()

Sykon

Už dlouho se mi nepovedlo trefit se filmem přesně do nálady. Ale nejen to - film má co nabídnout i sám o sobě. Originální zápletku, inteligentní humor i jednoduché gagy. Celá ta situace, která se bere na jedné straně strašně vážně, ale na druhé straně všichni vědí že je to jen cvičení působí strašně absurdně a alespoň mě o to víc bavila. Policejní manévry prostě nikdy nebyly vtipnější. ()

Moiraine

Měla jsem dilema mezi silnými 4mi a slabšími 5ti... Možná se časem přikloním výš, ale těsně po dokoukání jsem na těch čtyřech. Musím ale uznat, že v rámci žánru je to naprosto výborné. Bavila jsem se celou dobu a nejednou jsem nahlas rozesmála. Going by the Book určitě patří mezi ty filmy, ke kterým se ráda vrátím, až bude potřeba zvednout si náladu. ()

JohnyTrava

Ach, s tak nesúrodou komédiou som sa ešte nestretol. Takmer nudné momenty sa striedajú s bránicovými zabijakmi, ktorý vás nútia pozerať ďalej. Som teda stále na pochybách či som videl bravúrnu komédiu alebo len niečo, čo sa na ňu hralo. Problém je, že autori to s tou políciu niekedy až priam preháňali (aj keď pri pohľade na tú našu som si nie tak celkom istý :) ) takže to vyzeralo trochu trápne. No a to celé podčiarknuté nepochopiteľným, teda aspoň pre mňa, kórejským humorom. A... A záver, kde bola zahodená tak skvelá šanca. Niečo tesne na hranici lepšieho a priemeru. Možno viac tých bránicových zabijakov... ()

boombang

Nadstandardní komedie. Vtipný motiv tréninkového přepadení je tu rozveden takřka do všech absurdních podrobností a divák se tomu bez problému tlemí - však taky je čemu. Jenom by tady neměl číst předem o cvičení kliků, díky čemuž přišel o překvapení v podobě jednoho výborného vtipu. No nic, moje chyba. ()

RigorMortis

Komédia bez jediného náznaku fekálneho humoru alebo stupídnych replík tak typických pre mnohé dnešné komédie. "Lupič", ktorý berie svoju úlohu až príliš vážne, čím vyšachuje vlastných kolegov; situačný humor (niektoré scény ma dorazili) a originálne riešené situácie tabuľkami s nápisom. Všetko bez zbytočne hluchých miest. ()

muti

s cim len porovnat tento film? snad so Space Travellers (v hl. ulohe Takeshi Kaneshiro) len s tym rozdielom ze tu islo o inscenaciu. kedze film bol dost dobry a originalny tak davam 5*, aj napriek tomu ze to je "len komedia". zakladny dej: policia sa rozhodne ze spravi fake prepad banky aby zlepsila reputaciu policie, demonstrovala svoju kompetentnost a trening. ulohy ale nie su rozdane uplne nahodne, lupeznikom ma byt snazivy dopravny policajt Jung Do-man a dostava prikaz hrat lupeznika svedomite a predvedcivo, pretoze na mieste bude aj lokalna televizia. Do-Man ale vravi ze nacelnik robi chybu. co vsetko musi spravit aby nebol cely trening len fraskou? priprava na zivotnu ulohu zacina a ucebnicovy priklad lupeze je na svete. suhlas s: sniper18 ()

Filmasia 2008

Filmasia 2008