Bareuge salja

všechny plakáty

Když v provinčním městě Sampo opakovaně dojde k přepadení banky, hodlá místní zastupitelstvo uklidnit veřejnost a média tím, že zorganizuje tréninkový zásah při fingovaném bankovním přepadení. Role lupiče připadne tvrdohlavému dopravnímu policistovi, který je kvůli striktnímu následování zákonů trnem v oku svých laxních nadřízených. Ten se úkolu zhostí s býčí svědomitostí, takže loupež v jeho provedení nabude rozměrů perfektního zločinu a trénink se změní v absurdní přehlídku neschopnosti ostatních členů policejního sboru. Nápaditě rozvedený originální koncept na sebe nabaluje prvky kriminálního žánru, komedie a satiry, přičemž staví na chytré reflexi schémat lupičských filmů. Snímek, kterým jeho režisér debutoval na poli celovečerní režie, se v Jižní Koreji stal jedním z překvapivých hitů loňského roku. [Filmasia 2008] (oficiální text distributora)

Folpa

Ten policajt byl dobrej typ! Tomu bych to všechno zbaštil i já. Nicméně takovéhle cvičení by u nás asi neprošlo :) ()

Petfruf

Výborná a lehká komedie, bez zbytečných klišé s roztomilými charaktery postav. V průběhu filmu jsem tipovala, jak vše asi dopadne, ale netrefila jsem se a tím si u mě Going by the book definitivně zajistilo pět hvězd... Rozhodně doporučuju ke shlédnutí, protože film obsahuje nemálo skvělých momentů! ()

Tyckin

Tenhle snímek je krásným důkazem, že Korea ulítlé komedie prostě umí, na rozdíl od USA, v jejich režii by z toho byla tragédie. Ty cedulky mne dostávaly - "znásilněná" :-) ()

BarryLyndon

Asi mne to nechtlo tolik za srdíčko, jak bych si přál. U asijských filmů jsem zvyklý na vcelku průměrné náměty, které to tahají neotřelým zpracováním. Tohle je trochu opak, námět super, ale zpracování ne tolik super. Zrovna tu bych si dokázal představit o fous komplexnější remake. :) Ale pořád to bylo hodně fajn a příjemně jsme se bavil. 7/10 ()

Laputa

Slabota. Čekal jsem něco, kde se budu bavit... ale tohle je spíš smutné pojednání o neschopnosti policie... Určitě bych to nenazýval komedií. ()

andiek05

Skvělý film! Nedokážu říci hlavní důvody pro své hodnocení, prostě jsem se bavila od začátku do konce. Osobnost hlavního hrdiny byla úžasná – věnovat se všemu na 100 %, i když jsem v tom trošku čekala nějaký skrytý důvod. Zábavný, napínavý, akční, … určitě to stojí za zhlédnutí. ()

ivan_drago

Tak já bych to úplně na komedii neviděl, i když je tam spousta bizarních momentů a vtipných scén... Film disponuje parádním nápadem a tvůrcům se ho daří dále rozvíjet, stejně tak jako psychologii postav a jejich vývoj... Tak to holt dopadá když se vyjednávání při bankovní loupeži zhostí korejští agenti Johnson a Johnson... ()

neoBlast

Námět je to perfektní, technické provedení také. Jen to srdce a drajf chybí. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že to mohlo být ještě o kus lepší. 60 % ()

terunka003

Korejsky originální, emoční, vtipné x dlouhé, ne příliš akční. Nebo jsem možná už odvykla korejskému filmovému myšlení. Námět ovšem skvělý, myšlenkové pochody zloděje zajímavé a určitě stojí za přemýšlení. Jinak pohodička, u které stihnete i hledat věci na internetu. ..no jak já bych přemýšlela jako zločinec, to teda nevím, chladně určitě ne.. ()

Ivuse

Tak tohle bylo něco!! Když se podívám na komentáře dole, tak vidím, že nejen mě asi nejvíce pobavila scéna, kde hlavní hrdina dělá kliky :-D Korejci prostě vědí, jak inteligentně pobavit. Když jsem bez přečtení obsahu shlédla upoutávku, tak jsem váhala, ale pak jsem si přece jen film stáhla a to co následovalo.... no prostě se to musí vidět ;-) Hlavního představitele nemohli vybrat lépe - musím více projít Jeong Jae-yeon(ovu) tvorbu. ()

pytlik...

Zajímavý námět, bohužel zcela zabitý nesmírným počtem nelogičností, takže film člověka akorát tak parádně otráví. (proč si policajti cvičí zásah v bance, když jim padouši nějakou vyloupí každou chvíli, takže si můžou "cvičit" naživo; proč při tom cvičení dostanou "obranáři" na začátku info, že teď to vypukne - to jako si myslí, že v realitě jim budou lupiči oznamovat, že se chystají něco vykrást?; hlavní hrdina se producíruje několikrát v bance před oknem a ostřelovači se ho pokusí trefit jen jednou; co mělo znamenat to "udušení" v trezoru, to jako ta zásahová jednotka nemohla jít ven stejnou cestou, co tam přišla; proč autobus řídila "mrtvola" a proč vůbec někam jeli, proč poslouchali toho hlavního hrdinu, co zůstal v bance; jak to, že ten hlavní hrdina mohl zůstat v bance, to se tam jako ty policisti po odjezdu autobusu vůbec nešli podívat atd.) ()

pursulus

Ti dobří Korejci.¬         Milé, mírně podprůměrné dílko. Ano, ti dobří Korejci umí točit dobré filmy; taková milá, mírně podprůměrná dílka; ovšem proč bychom je my, kteří nehodnotíme podle svého zalíbení či podle vnější líbivosti snímku, měli hodnotit výše, než jim přináleží? Takové hodnocení je vlastní divácké veřejnosti; hodnotitel na stránkách CSFD by měl mít už určitou znalost a rozhled a měl by při posuzování umět uplatnit nestranný a aspoň trochu odborný pohled, zamyslet se... ()

artemis2

Nemôžem nedať v tomto prípade maximum, naozaj vydarená komédia, kde som sa nepristihla pri tom, že by som sa neusmievala alebo nebodaj nudila. Scénka, ktorú spomína Blizzard bola naozaj dobrá :) Celý film je solídna práca plná vtipných a nápaditých scén a dialógov. Už dávno som sa tak nenasmiala pri filme ako práve pri Going by the book. ()

Kalidor_

Tak u téhle komedie jsem se bavil královsky! Nejlepší bankovní přepadení, kde nic není úplně doopravdy, ale srandovních situací je přehršle ;-) ()

Pecival

Hodně absurdní, ujetá věcička, ale není to zas tak vtipné jak by chtělo (mohlo) být. A tak zbyde jenom originální námět a pár dobrých scén a nápadů. V kontrastu k tomu samozřejmě tuna logických nesmyslů, ale to se asi u takového námětu dá čekat. Herecké obsazení je poměrně dobré - Jeong patří k širšímu okruhu mých Korejských oblíbenců. ()

vitekpe

Vtipny film, se sympatickym hlavnim hrdinou, o netradicnim prepadeni banky. Docela doporucuju jako zabavny oddych. Co ma ale znamenat ten plakat vyse to nechapu... :-) ()

enyama

Předpokládám, že k nám do TV se tento snímek asi nedostane, jelikož xenofobní inteligence má asi neustále nějaký problém..Nicméně...Bareuge salja jeden z nejkomičtějších filmů, které jsem kdy mohla vidět :-D Nebudu se vracet ke scénám, které zde ostatní zmiňují, protože nelze než souhlasit - i mě tekly slzy smíchu a bránice byla k nezastavení! :-D :-D Příjemný, více než humorný film, který podle mě pobaví různé generace diváků. Promyšlená zápletka ukazující, jak z banální a jasné situace může vzniknout pěkně velká komplikace :-) ()

Filmasia 2008

Filmasia 2008