Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

Bennyseq

Roztomilá animovaná sranda, ale i poučná pohádka s dojemnými scénkami. Určitě stojí za shlédnutí, číňánek je fakt dobrej :) ()

Lennie

Možná Up není přímo pro děti, myslela jsem si podle zde přítomných komentářů. Přesto jsem film zhlédla s devítiletou sestrou a ta od toho celou dobu neodtrhla oči...a já téměř taky ne (kromě míst, kdy jsem musela potlačovat slzy, kterých bylo na animák docela dost). V první chvíli jsem chtěla dát rovných 5*, ale po chvíli mi došlo, že z toho nemám pocit "to musím vidět ještě jednou" jako po Ice Age, Nemovi nebo třeba po Úžasňácích. Nicméně, Pavel Liška je jako Dog báječný ("Veverka!"). ()

pepo701

za posledny cas urcite najkrajsia rozpravka aku som videl. ako viac ludi uz spominalo, je mierena hlavne na dospeleho divaka aj ked ma iste moment, ktore potesia aj male decka. v urcitych pasazach vie chytit aj za srdce a zameriava sa aj na hlbsie temy ako obycajne animaky. bol som velmi spokojny. davam 4 a pol * ale jemne sa priklanam ku 5 ()

Bartex

Tohle, že je pro děti? Depresivní, smutné, komplikované. Krom toho barevného "pštrosa" ponuré...pochybuju, že to děti do 15 let vůbec pochopí. ()

Berry0153

Pixaráci skoro nikdy nezkalamou. Z mnoha koutů jsem slyšela, jak je ten film nádherný, dojemný, pravdivý, ale fakt je ten, že zas tak úžasný není. Když jsem se na něj dívala poprvé, v polovině jsem jej vypla s tím, že to možná někdy dokoukám. Přesto se nakonec ukázalo, že to zas tak zlé není. Druhá polovina filmu je mnohem lepší, než ta první. Když si to však celé shrnu. Jedná se sice graficky o velmi hezký film, ale se svým příběhem poněkud pokulhává. Musím se přiznat, že mi třeba vadili ti mluvící psi. Není to tak nadčasové, jaké to bývá v jiných pixarovských kouscích, takže to dospěláka snadno začne nudit. Nicméně si myslím, že dětem se to bude líbit. 65% ()

obscurite

Skvěle jsem se bavil. Pixar dělá kouzelný filmy s nadherným situačním i slovním humorem. Víděl jsem Vzhůru do oblak s českým dabingem a musím říct jedenu věc. Pavel Lyška jako dabér Doga je nezapomenutelný. :D ()

JK77

uz davno som sa nepobavil na animáku ako na tomto, škoda len že prva polovička bola vtipnejšia ale 5 hviezd musi byť!!!! a cesky dabing bol skvely, hlavne pes samozrejme ()

oasismanik

Tiež chcem prežiť dôchodok tak štýlovo, že odletím na svojom dome do Južnej Ameriky, následne ten dom zoberiem na plecia a budem ho ťahať. Tiež tam chcem rozprávajúce psy a pštrosa, ktorému bude chutiť čokoláda. Len dúfam, že ma môj idol z detstva nebude chcieť zabiť. :) 7/10 ()

tartan

Veľmi netradičný hrdinovia, aj príbeh, ale dokonalá zábava s množstvom vypointovaných vtipov, prekvapujúco napínavými akčnými scénami a pixarovsky rozumnej dávky emócií. ()

Toustovač

Úvod, u kterého jsem se tetelil blahem a který děti asi nerozchodí:). Já jsem zase špatně rozcházel přesun do barevné džungle s veselými zvířátky (UPDATE 2010: Ovšem díky scénám jako "I found the snipe!", u které se opakovaně smíchy skládám, jsem si po čase zvykl a dnes už to ani nevnímám.). Komediálně-akčně-dobrodružně-dramatický zbytek opět (po troše zvykání si) bez výhrad. ()

yaqwsx

Od Up jsem čekal hodně. Je to přece Pixar. Jenže... Z Up mám rozporuplné pocity. Nenaplnilo má očekávání, vydalo se jiným směrem, než jsem čekal. To by nevadilo. Jenže mě nezaujalo. Příběh již není takový dětsko-dospělý. Není v něm spousta hlášek, žádné morální ponaučení, žádný gag na každém roh. Jen se tak odvíjí, občas celkem nesmyslně zakční, pak zase zpomalí a takto pořád dokola. Příbeh mě nedojal ani jsem se u něj nepopadal za břicho smíchy. Zůstal někde mezi těmito dvěma směry - díky tomu ani jeden z nich nevynikne a díky tomu nevyniká i příběh. Snad se Pixar příště více "pochlapí" ()

AnnaMae

Nádherný příběh o lásce a lidských snech. Dokonalá animace, ničím neomezovaná fantazie, ztvárnění všech (dětských) nápadů a snů, na které tvůrci nezapomněli ani v dospělosti. ()

vipeerr

Taková pohádka nepohádka. Čekal jsem mnohem víc srandy, a mnohem, mnohem méně dramatických scén. Je to taková dojemná pohádka rozhodně ne pro děti. Obávám se že 10 leté dítě by mělo problém pochopit některé věci. Takže spíše taková rodinná pohádka od které by jste neměli hodně čekat. Řekl bych takobá obdoba Příšerek s.r.o bohužel ale v horšíím provedení. Je to tak 65% ()

maoc

Zbožňuji filmy, které si užijí malí i velcí, ale každý trochu jinak. Krásně jsem se zasmál, hlavně na začátku, krásně jsem si zasmutnil (taky hlavně na začátku) a mohl jsem sledovat, jak film vnímají mlaďoši okolo mě. Výborný, nenásilně výchovný film (senioři jsou taky lidi se svými sny a trably). ()

KillHurt

Je to přeslazený film plný absurdit... ale krásně natočený a nádherně se na něj dívá. Perfektní scénář a hudba. Pět hvězdiček a palec nahoru navíc za úvodní scénu souhrn Carlova života. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana