Odkup podílu (S05E06) (epizoda)

Buyout

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2012, 48 min

Od začátku jsem věděl, že to se bude jednat o top epizodu. Od chladného a temného úvodu až po opět dechberoucí závěr. A scéna u večeře? Ta se zapíše do historie.(25.6.2017)

Empire Strikes Back! ... Bezchybná scéna u večeře mě vždycky dostane, stejně tak finální Waltův chladný pohled se slovy: "Everybody wins."(18.12.2016)

Skvelá epizóda, večera Jesseho u Whiteovcov bol pekný trapas, plus záver opäť nenechal diváka chladným.(24.1.2017)

Spoilery! Na mimořádně vydařený předchozí díl se podařilo navázat ve velkém stylu. Skyler je bohužel díl od dílu větší a větší píča a Walt by měl vážně začít zvažovat její rozpuštění v kapalině, která smrdí jako kočičí chcánky. Ke zbytku nemám moc výhrad. Dějově je tato epizoda podstatně ukecanější, ale po té předchozí nervy drásající epizodě si malý oddech rád dopřeji. Po předchozí události to samozřejmě mezi hlavními hrdiny trošku zaskřípe, ale závěr naznačuje světlé zítřky. Za zvláště vydařenou považuji scénu u večeře a také oceňuji, že se Walt k té píči Skyler konečně začíná chovat přibližně tak, jak ta píča zasluhuje.(15.4.2019)

Tak tu máme poriadnu kovbojku, kde sú zrazu proti sebe tí, čo nám nedávno predviedli krádež storočia. Úplný záver ale dáva nádej, že z patovej situácie sa zase bude dať nejako vyvliecť. Svojim spôsobom zlomový diel, pretože Walt došiel, teda aspoň povedal na kameru, skutočnú príčinu tvrdohlavého zotrvávania v byznise. Že ho nechápete? No buďťe radi...(7.3.2018)