Reklama

Reklama

Columbo - Série 7 (1977) (série)


Zkus mě chytit (S07E01)

(epizoda)
  • Česko Posmrtné svědectví (více)

Obsahy(1)

Známá autorka detektivních románů Abigail Mitchellová se stále nedokázala smířit s nešťastnou smrtí své milované neteře, která se utopila před čtyřmi měsíci. Abigail z toho viní jejího manžela Edmunda Galvina. Právě jeho si jednoho dne pozve do domu kvůli své poslední vůli a v nestřežené chvíli jej zamkne do trezorové místnosti. Poté odjede a nechá nešťastného muže v hermeticky uzavřeném prostoru zemřít. Detektiv poručík Columbo rychle pochopí, že nešlo o náhodu. V usvědčení pachatele mu však tentokrát bude muset pomoci vzkaz přímo od zavražděného... (Česká televize)

(více)

Recenze (44)

cheyene 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V tomhle případě nemohu jít s hodnocením níž. Zkus mě chytit je epizoda, která mi velmi rychle ubíhala, takže jsem se ani chvilku nenudil. Poručík Columbo zde má pár opravdu zdařilých hlášek, které už zmínili jiní uživatelé. Dokonalé je tu závěrečné rozuzlení. A právě za ně přihazuji poslední hvězdičku. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Abigail Mitchellová, nejlepší ve vraždách a Columbo, dokonalý profesionál, to musí byť súboj. A teda bol, až po skutočne dojemný záver. Nakoniec najdokonalejšiu myseľ predviedla obeť vraždy a obaja profesionáli vo vraždách, aj ja ako divák, sme museli uznanlivo prijať riešenie. –––– Dokonce i některé z vrahů, které jsem poznal, jsem měl rád. Někdy. Ne proto, co udělali, proto určitě ne. Ale protože byli třeba inteligentní nebo zábavní, prostě milí. ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nie je veľa častí Columba, ktorým som dal štyri hviezdičky, ale v tomto prípade nemám pocit nadhodnocovania. Súboj dvoch inteligentných protivníkov sa môže zvrtnúť na maličkosti a tak sa to aj udeje. Správa zo záhrobia je efektným rozlúštením vraždy, o ktorej si páchateľka, ako to už u nich býva zvykom, myslela, že je dokonalá. A Columbo ma potešil tým, že okrem trvalého hulenia cigary dokázal existovať bez ostatných bezdomoveckých zvyklostí. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možno trochu škoda, že to medzi poručíkom a Abigail neiskrilo tak, ako medzi mladíkom a starenkou vo filme Harold a Maude. Ale nechajme oplzlosti stranou. Štandartné, typicky columbovské vyšetrovanie vraždy v mojom prípade vyťahuje na najvyššie hodnotenie prítomnosť Ruth Gordon (pretože som videl nedávno HaM) a výborné zakončenie. Také literárne, ako z Agathy Christie. Nesmieme zabúdať, že na poručíkove dobré srdce sa nedá vždy spolahnúť, predovšetkým je to profesionál. ()

Yardie 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kvalitní díl. Vražda byla opět originální, jako povětšinou. Tentokráte i vyšetřování bylo dosti podrobné a přesně ve stylu Columba - obtěžovat, dotírat, dělat pitomce a hláškovat. Zde se opět povedlo několik skvělých hlášek a díl má atmosféru, na který jsme u Columba zvyklí. A usvědčení famózní. Skvělý díl. Howgh! ()

Galerie (6)

Zajímavosti (3)

  • Abigail Mitchell (Ruth Gordon) je jediným vrahem, který požádal Columba (Peter Falk), aby ji nezatknul. Zeptala se ho, jestli může udělat výjimku poté, co řekl, že pochopil, proč zabila oběť. Columbo zdvořile odmítl. (Epistemolog)
  • Ruth Gordon, která ztvárnila postavu Abigail Mitchell, byla ve svých 80. letech nejstarším hercem, který hrál vraha v seriálu Columbo. (Epistemolog)

Reklama

Reklama