Zkus mě chytit (S07E01) (epizoda)

• Česko

James Frawley

Ted Voigtlander

Richard Alan Simmons

Howard Deane

Kvalitní díl. Vražda byla opět originální, jako povětšinou. Tentokráte i vyšetřování bylo dosti podrobné a přesně ve stylu Columba - obtěžovat, dotírat, dělat pitomce a hláškovat. Zde se opět povedlo několik skvělých hlášek a díl má atmosféru, na který jsme u Columba zvyklí. A usvědčení famózní. Skvělý díl. Howgh!(11.7.2010)

Velice příjemný díl, snad hlavně kvůli velice sympatické vražedkyni, které člověk prostě musí držet palce, protože dobře chápe, že není vražda jako vražda. A snad by i chtěl, aby Columbo pro tentokrát přivřel oči. Ale jak jí na konci řekl, jak ona, tak i on jsou profesionálové. Díl je zvláštní tím, že si Columbo zajezdil rolls-roycem: „Budeme porovnávat chudobu otců? V rolls-royce ne, madam...“. Spisovatelka je, na rozdíl od mnoha columbovských padouchů, velice humorná osůbka: „Vidíte ty bizarní věci u zdi? Říká se jim lyže.“. Škoda jí... V každém případě paráda, dávám za jedna: 5 hvězdiček - 100%, a přísloví navrch: „Pryč se starým, sem s novým, ať je to cokoli!“(29.5.2016)

Nie je veľa častí Columba, ktorým som dal štyri hviezdičky, ale v tomto prípade nemám pocit nadhodnocovania. Súboj dvoch inteligentných protivníkov sa môže zvrtnúť na maličkosti a tak sa to aj udeje. Správa zo záhrobia je efektným rozlúštením vraždy, o ktorej si páchateľka, ako to už u nich býva zvykom, myslela, že je dokonalá. A Columbo ma potešil tým, že okrem trvalého hulenia cigary dokázal existovať bez ostatných bezdomoveckých zvyklostí.(9.11.2017)

,,Ale jsem stará, vcelku úplně neškodná.“ Jak mi ta protivná baba lezla krkem! Její vražedný plán děravý jak cedník ještě umocnilo babino přehrávání, neustálé máchání rukama a křepčení. Scéna Columba s čajem byla dokonalá, ale nejvíce mě nadchla pasáž, kdy poručík mluví k davu žen o tom, jak má rád svoji práci a jak rád mluví s milými lidmi. To mě příjemně zahřálo u srdce. Jinak mě ale tento díl spíše nudil a kvůli postavě vražedkyně otravoval.(24.4.2015)

V tomhle případě nemohu jít s hodnocením níž. Zkus mě chytit je epizoda, která mi velmi rychle ubíhala, takže jsem se ani chvilku nenudil. Poručík Columbo zde má pár opravdu zdařilých hlášek, které už zmínili jiní uživatelé. Dokonalé je tu závěrečné rozuzlení. A právě za ně přihazuji poslední hvězdičku.(17.10.2011)