Winx Club - Výprava do ztraceného království

Animovaný / Fantasy

Itálie / USA, 2007, 85 min

Iginio Straffi
  • DDT

Pokud nedokážete na posezení sníst obří krémový dort se šlehačkou a cukrovou polevou a zapít ho litrem fialové limonády, "Winx Club" určitě není filmem pro vás. Vyskytuje se v něm tolik "zakázaných" barev a symbolů (srdíčka, hvězdičky), že by se nepřipravený divák mohl snadno ošklivě předávkovat. Pro zasvěcené (holčičky ve věku tak 4-8 let) jsou to ovšem hotové orgie roztomilosti.(15.9.2008)

• Jillen

Křišťálově čisté utrpení nejniternějšího zrna...spousta naprosto nechutně odfláknuté animace, spousta Bárbínek jako od Mattela a spousta homosexuálně vyzerajících chalánů co jakoby vypadli z reklam na Ariel, nebo z TokioHotelu, ted si vážně nejsem jistý...a králíček Azurit taky nemá chybu. Prostě divadlo pro malé holčičky v rozmezí 5-7 let a to jen v případě, že u své ratolesti budete pozorovat nějaké fetiš sklony. Já osobně se divím sám sobě, že jsme to přežil...skoro bez úhony. Dávám 0%(3.5.2008)

Tak videla to moje 9ti leta neter a dost se ji to libilo. Proste opet film u ktereho je demence hodnoticich na vzestupu. Proc proboha dospeli cumej na filmy pro deti a pote je hodnoti? Koukali jste v dospelosti na Smouly? nebo letajici cestmir? nebo fantomase? ja ano. a presto ze jsem se tomu jako dite smal, ted mi to prijde nesmyslne dementni - tak prosim necumte na neco, co neni urceno vam a uz vubec to nehodnotte!(23.7.2009)

"Hrůza.", "Šílená pitomost." "Nevhodné i pro retardované děti do dvou let." To jsou jen některé z komentářů doprovázejících nový italský animovaný film Winx Club - Výprava do ztraceného království, který právě přicupital do našich biografů. Film je něco mezi seriálem Witch, odkud okopíroval hlavní hrdinky (tam jich však bylo o trochu míň), ty také mají nadpřirozené schopnosti, problémy v lásce a nějaké to úkladné zlo se je snaží zničit a získat jejich životní sílu. A video dobrodružstvím nejslavnější anorektičky na světě, panenky Barbie, které každým rokem dobývají naše zkornatělá srdéčka. Čím však Winx Club vítězí na celé čáře, je kravózní koeficient (KK). Ve Witch je ještě na přijatelné úrovni, taková bréca tam byla pouze jedna, zde však přesahuje KK všechny měřitelné hodnoty. Tyhle ženštiny by bez své kosmetické kabelšišky nešly ani o půlnoci na toaletu. Nejdůležitější prací jejich dnů je lakovat si svoje dvaceticentimetrové nehýtečky, chodit v pidišatečkách, které spíše odhalují než zakrývají, na nejméně 30ti centimetrových podpatečcích, no a hlavičky nemají od toho, aby jenom myslely, musejí vypadat šik, kdo nemá čtyři melírky na hlavě, jakoby nebyl. Další jejich starostí kromě vizáže, drbání a promluv typu: "To jsou ale úžasný svatební šaty, ty chci taky.", je muchlování se se svýma hošanama, a nějaké to zachraňování světa je na úplně spodní hranici jejich hodnotového žebříčku. Prostě takové prkotiny nestojí ani za pohození jejich bujnou hřívou. Samozřejmě nemůže chybět nějaké to infantilní, plyšové, roztomilé zviřátečko, jakožto nejlepší šmajchlózní přítulák člověka. Barbie může jenom vzteky závidět, zatímco ona má vždy pouze jedno, hlavní hrdinka má dokonce dvě - vylízanýho kralíčka, žárlícího na mazlení se závislou košišku. Také nemůžeme být ochuzeni asi o pětiminutovou scénu morfujících se kočen (nemůže chybět v žádné podobné záležitosti, pamatujeme na Strážce vesmíru, "Volám sílu Bílého tygra"), kde nám předvedou jak moc jsou úžašné, dokonce jsou nahý, což je sice pěkný, ale bradavky si nestydy zakrývají. Ono vyčítat tomuto filmu, že je sprostou vykradačkou již zmíněného seriálu, je trochu nefér, zvlášť v dnešní době, kdy jsou všechny seriály na jedno brdo, všechny stejně vypadají, postavy jsou stejný, akorát se jinak jmenujou a hrají je jiní herci, jinak je rozdíl nulový. Však ani ten slavnej Witch není bůhví jakým produktem geniality, nány které nemají nic jiného na práci, než listovat v katalogu Avon a vybírat nejlevnější kosmetický srágory na svý "roztomilý" ksichtíky je v každym seriálu 15 do tuctu. Animace není strašná, jen je průměrná, s nepřebernou škálou přiteplených barviček, ale kdo odsledoval všechny díly Barbie (zachvíli budu patřit do tohoto exklusifního klubíčku), ten nebude mít epileptický záchvat hned, ale až za tři minutešky, dokonce i to provedení je na stokrát lepším úrovni. Je naprosto jasný komu je tato záležitost určena, předpubertálním krávám, který z hlavních hrdinek budou nadšený, pak se nemůžeme divit, že z nich vyrostou takový čůzy, nadruhou stranu, my zas slintáme u Slyje jak masakruje hnusácký rákosníky, nemáme si co vyčítat. Tak pa, pusy.(6.5.2008)

Jéééj, Lienka navrhla, že ideme do kina, predtým sme doma kúkli Hory majú oči 2 a teraz, že ideme vyrovnávať hladinu adrenalínu animákom v kine. A akým? Filmovým spracovaním Lienkynho milovaného seriálu Winx. Ako neviem prečo, ale nejako záhadne som tušil, že sa mi to bude páčiť a bola to fakt, že zábava :). Kino skoro prázdne a keď tak, kopa maličkých dievčatok a my v prvom rade úplne nadšený príbehom. Víla Bloom spolu so svojími kamarátkami ide hľadať svojích rodičov... Nie tých, s ktorými žije na Zemi, ale tých, ktorý sú stratený v čarovnom svete, ktorého špecifiká príliž nepoznám, lebo seriál som jakživ nevidel, ale kúzelné dobrodrúžsvo som si užil :). Asi stárnem :D.(15.7.2008)

• - Děj je zasazen do událostí odehrávajících se po třetí sérii seriálu Winx club (od r. 2004). (JackBurda)