Stop (TV film)

Drama / Komedie

Česko, 2007, 43 min

Filmařsky docela zručné, ale scenáristicky či obsazením podivné. Např. (BACHA MOŽNÝ SPOILER) se nedozvíme, CO přesně vedlo hlavní hrdinku, že najednou ke konci změnila názor a zavolala na policii, zvláašť když viděla, o jakého ňoumu jde. Navíc Martha Issová i Matěj Dadák hrají, jako kdyby šlo o komedii, ne drama, které se z toho nakonec vyklube.(4.2.2008)

Svěží vánek v rámci současné české televizní tvorby. A přitom stačilo tak málo - být nápaditý. Vůbec slovo nápaditost se v souvislosti se Stopem musí skloňovat často. Ukazuje se už při umístění úvodních titulků ve vhodných částech obrazu. Pokračuje nápaditě se rozvíjející zápletkou, od které rozhodně nečekejte prázdné tlachání o životě mezi řidičem a stopařkou, ale zajímavě vymyšlený malý příběh, v jehož rámci má každý motiv svůj smysl. Někdo si holt příjemně vyhrál. To vše podpořeno příjemnými a zábavnými herci v hlavních i vedlejších rolích. Stop má nápad a vtip a to se cení.(4.2.2008)

Na televizní poměry příjemná komedie s prvky dramatu a místy drhnoucími dialogy. Kadeřnice, která hojně využívá jízdy stopem, nastoupí k nesmělému řidiči tramvaje, kterému se vození stopařek ve finále dvakrát nevyplatí. Několik povedených scén, nečekaná pointa a výkon Marthy Issové směle ženou historku syna Olgy Sommerové k nadprůměru. Škoda jen po celou dobu přehrávajícího divadelníka Matěje Dadáka!! 60%.(17.2.2008)

• NinonL

Sledovala jsem film hlavně proto, zda se ve mně nezlomí odpor k hlavní hrdince po nechutném klipu Přemluv bábu. Ačkoli od té památné odpornosti uběhlo už půldruhého roku, nezlomil. Stále jsem viděla sličnou kadeřnici, jak posílá naše seniory do hrobu a vysmívá se panu Kunderovi. Hvězdička je za to, že ve filmu hrála stejně bezcitnou mrchu, jako ve zmíněné goebbelsovské agitce.(31.10.2011)

• igi B.

Ha! Zase další šašskočudlácký drakom? Bakalářským stylem ale s dvojnásobnou časovou stopou? A proč je to tak celé tak nepůvodní a otravné? A proč ze sebe všichni hrající dělají debily? A proč pražská čudlárna lezoucí před kameru neumí normálně mluvit? A proč... Jo chápu. Prostopičopádně. . . . Jedna hvězda tedy jen za to, že na tušašských televizích (k)análech vznikají daleko větší sračky, želbohu formou povětšinou v obdobném duchu a často se stejnými protagonisty... - - - - - (Poprvé viděno 30.10.2011 na >stopové jebničce< , hodnocení 327., komentář zde jako devětadvacátý - 30.10.2011)(30.10.2011)