The Cottage

Komedie / Horor / Thriller / Krimi
Velká Británie, 2008, 92 min

Dva bratři se rozhodnou unést dceru jednoho zazobaného chlápka. Avšak vše se (jako obvykle) zamotá a bratři nedostanou ani korunu a ocitnou se v pěkném maléru. Chatka, ve které ukrývají unesenou, je odříznutá od civilizace, navíc mají v patách gangstery, ti je mají za úkol zlikvidovat a dovézt dívku do bezpečí. A tak jim nezbývá nic jiného, než se dát na útěk. K jejich smůle naráž na opuštěné stavení, ve kterém je čekají větší hrůzy, než si kdo z nich dokáže představit. (Ssimca)

Flipnic

Bylo by to fajn, kdyby ... když něco vykrádá vykrádačky a z komedií dělá parodie, tak vznikne co ..? Něco, o čemž divák tuší každejch 10 min, co se stane, co se komu stane, kdo co řekne a bohužel i jakej vtípek příjde. Takže i když čekám, že vtipná vsuvka v "hixplo-parodii" bude pozměněna oproti již dříve viděným, ukáže se, že je naprosto stejně okopírovaná a pak mi mozek 2 minuty šrotuje říkajíc si: "A teď bych se měl smát, nebo ne?" ... A zatuhne to ... :-)) A tak se to stane několikrát a celý to potom na člověka působí jako dobrý porno, u kterýho se nemůže udělat ... :-D Nic moc ...bohužel mne to zklamalo. /...a neudělal jsem se!! :-DD / ()

J*A*S*M

Hororové komedie často dopadají výtečně (Evil Dead II, Tremors, Botched...), neméně častěji ale skončí jako naprosté propadáky, tvořící absolutní hororové dno (z poslední doby třeba Killer Pad). Ani jedna z uvedených možností ale není případ The Cottage, protože ta se mi jeví spíš jako lepší průměr. Do historie hororu se nezapíše, nicméně na jednorázové pobavení poslouží tento film dobře. Příběh je dost jednoduchý, na vážně míněný horor by v žádném případě nestačil, takže kombinace s komedií tady byla asi jediným možným správným postupem. Snímek je místy dost krvavý, občas vtipný, sem tam se podařilo vytvořit obstojnou atmosféru, takže u mne spokojenost. Hodnotím třemi hvězdičkami, podobně pojatý Hatchet se mi líbil víc. ()

Shit

Naprosto skvělej horor, kterej v sobě skloubil thriller o únosu, horor se zdegenerovaným řezníkem a britskou černohumornou komedii. Fakt výborná zábava, pořád se tam něco děje, v první půli je to spíš taková komedie, kdy tam Sarkis a Shearsmith pořád něco kazí, až mi bylo skoro trapně za ně, jak jim to furt nejde a nejde a když tam ještě následně vlítnul Andrew, tak to byl dvojitej kurvící masakr, ten snad neudělal vůbec nic správně, druhá půlka je zase hororová, spousta krve, gore efektů, skvělý originální zabíjení, hlavně ta lopata na tu blondýnu byla naprosto brutální a totálně skvěle sednoucí a celkově to byla krvavá jízda. Krom toho se tady ukázalo, že je velká škoda, že Andy Sarkis moc nehraje, protože tady je fakt úžasnej ()

Bloody13

The Cottage mi docela sednul, přestože o příběhu jsem neměl absolutně žádnýho tucha. No a byl jsem mile překvapenej, v co se to nakonec zvrhlo. Film totiž zpočátku chytře mlží: skoro celou první polovinu si to hraje na černou krimi komedii o jednom nepovedenym únosu, přičemž jen nepatrně naznačuje, že by to nemusela bejt zas taková sranda, jak by se v týhle rozehraný partii mohlo zdát. No a skutečně - s první obětí, tahající za sebou vlastní vnitřnosti, jdou srandičky stranou (ale jen trošku) a postavy začnou padat jako kuželky. Že s krumpáčem se dá nadělat bordel, to se ví obecně, ale užitečná dokáže bejt i obyčejná lopata. Horší je to ale se zjištěním, že Pinhead tu má jenom malinkej štěk a ta (bohem nebo chirurgem) obdařená blondýna nakonec ty svoje výstavní cecky vůbec neukáže. To trošku nasralo, ale filmeček je to pořád fajn. ()

LIVINGDEAD

Byla by to skvělá HORROR-COMEDY, kdyby nebylo těch prvních 30 minut. To byla děsná nuda. Má sestra to nevydržela a odpadla, já pořád doufal a čekal na tu podivnou farmu. Konečně jsem se dočkal a nelitoval jsem! Skvělý retardovaný mutant, perfektní vraždy.... a blodýna se svým vulgárním slovníkem neměla chybu :-) Jak říkám, kdyby nebylo těch prvních táhnoucích se 30 minut, dal bych filmu rozhodně 5* ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna potitulková scéna. (Yoshimitsu)