The Cottage

Scénografie:

Crispian Sallis

Kostýmy:

Marianne Agertoft

The Cottage mi docela sednul, přestože o příběhu jsem neměl absolutně žádnýho tucha. No a byl jsem mile překvapenej, v co se to nakonec zvrhlo. Film totiž zpočátku chytře mlží: skoro celou první polovinu si to hraje na černou krimi komedii o jednom nepovedenym únosu, přičemž jen nepatrně naznačuje, že by to nemusela bejt zas taková sranda, jak by se v týhle rozehraný partii mohlo zdát. No a skutečně - s první obětí, tahající za sebou vlastní vnitřnosti, jdou srandičky stranou (ale jen trošku) a postavy začnou padat jako kuželky. Že s krumpáčem se dá nadělat bordel, to se ví obecně, ale užitečná dokáže bejt i obyčejná lopata. Horší je to ale se zjištěním, že Pinhead tu má jenom malinkej štěk a ta (bohem nebo chirurgem) obdařená blondýna nakonec ty svoje výstavní cecky vůbec neukáže. To trošku nasralo, ale filmeček je to pořád fajn.(6.11.2017)

Prvých zhruba 50 minút bolo neuveriteľne slabých. Z nudy ma občas vytrhol nejaký ten podarený vtip, ale tých nebolo veľa, takže ma úvod sklamal. V momente keď film prešiel z roviny komédie do roviny horroru bolo to o niečo lepšie. A dokonca som sa aj bavil :) Film to teda nieje zlý, ale je to priemer. 55 %(5.10.2008)

The Cottage mi pripomenula Izoláciu, tiež britský, potrhlý, komediálny, ale brutálny horor. Aj ich rovnako hodnotím, také 3,5*. Bratská dvojka Peter a David je "k ušoupání", zdanlivo krehká blondínka im dáva zabrať a vzápätí sa okruh blbcov rozširuje, divák sa baví a je zvedavý, čo z toho nakoniec bude... záležitosti sa zamotávajú, stávajú čoraz viac absurdnými... až sa to odrazu celé presunie z roviny čiernej krimi-komédie o debiloch do roviny drastickej vyvražďovačky o znetvorenom psychopatovi... ale aj tam nachádzate ten čierny humor. Veľmi čierny. Heh, je to galimatiáš, má to slabé chvíľky, ale mňa očaril aj prístup tvorcov - očividne si to užívali, sarkasticky sprznili čo sa dalo na stupídnych komédiách o hlúpych zločincoch aj nespočetných amerických vyvražďovačkách s odpornými "fuckermi" zbierajúcimi ľudské časti - a zároveň im vzdali hold. Ani divá sviňa nevie, o čo im vlastne šlo, ale z pohľadu diváka - hlavne o zábavu. A o tom predsa kinematografia je :-) Mimochodom - počkajte/pretočte si až za záver titulkov.(21.6.2008)

Pokud plánujete únos s cílem vydírat, jako hlavní hrdina David v podání Andyho Serkise, ujistěte se, že si za parťáky nevyberete někoho jako je váš bratr, který má strach z můr a musí se co chvíli hlásit své tlusté manželce, a kamaráda, který moc inteligence nepobral (-"Máš mobil?" -"Mám, ale je vybitý." -"A nabíječku máš?" -"Mám." -"Tak mi ji dej!" -"Je v klubu." -"A co tam kurva dělá???" -"Je v zásuvce." -"To byla řečnická otázka!!!"). A taky si dejte pozor, aby vám vaše oběť nedokázala pořádně zatopit, jako v tomto případě velmi vyvinutá blondýna s velmi sprostým slovníkem. K tomu si ještě připočtěte chatu v lesích a nedalekou farmu, kde bydlí jeden velmi nepříjemný člověk (nebudu to tady prozrazovat, je to takové překvapení po hodině filmu) a na průser je zaděláno. ---Britové opět dokazují, že žánr hororu, i když v tomto případě komedie se špetkou hororu, zvládají v současnosti ze všech nejlíp. Tady se bude častěji smát, než bát a to i u gore scén. 7/10 a to i díky tomu, že jsem se na to díval v noci na chatě taky u lesa, což umocnilo zážitek.(14.9.2008)

Představte si Texaský masakr motorovou pilou (nebo třeba Pach krve). Máte? A teď si ten Texaský masakr motorovou pilou (nebo třeba Pach krve) představte ne jako Texaský masakr motorovou pilou (nebo třeba Pach krve) šmrncnutý komedií, ale jako Texaský masakr motorovou pilou (nebo třeba Pach krve) jako čistou komedii. Máte? No tak máte The Cottage. Budete se smát, ne tomu filmu, ale proto, že ten film chce, aby jste se smáli. A to, i když teče krev. Já se smál. A bavil. 3,5*(21.6.2010)

• - Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna potitulková scéna. (Yoshimitsu)

• - Spoiler: Když vesnický zabiják Andrewovi (Steven O'Donnell) vyrve páteř z těla, tak tato scéna odkazuje na film Predátor (1987). (Yoshimitsu)