poster

Paví pírko (TV film)

 • Západní Německo

  Die Pfauenfeder

 • Československo

  Pávie pierko

Pohádka

Západní Německo / Československo, 1987, 96 min

 • klerik
  ****

  Trochu to pôsobí rozťahane, keďže scenár bol trošku moc veľkolepý (pospájanie množstva známejších motívov). Je to v podstate pompéznejšia verzia filmu PLAVČÍK A VRATKO (Tři zlaté vlasy děda Vševěda). Pekné zábery, výborné obsadenie, nádherné kostými, prekvapivá hudba. Zaujme predovšetkým snaha o psychológiu - množstvo divadelných monológov, že to občas ani nepôsobí ako rozprávka. Klasika...(25.12.2008)

 • Gig
  ****

  Říkejte si co chcete, ale tahle slovenská podádka se mi líbila. Pohádka o třech vlasech děda Vševěda v kabátu Hamleta. Každý si říká, být či nebýt, zabít či nezabít, co dál? Úvah je tam možná trochu víc. Ale proto si mě tato pohádka dostala. Navíc krásná hudba, krásné kostými, charismatičtí herci včele s Dočolomankým, Lukavským, Vašáriovou, Řehořem, ... Ale jako každá slovenská pohádka musí být viděna v originále, jinak ztrácí kouzlo. Je pravda, co už někde tady někdo vyslovil, nevím proč, ale slovenské pohádky mají takovou zvláštní auru, nejsou moc koukatelné. Nebo aspoň né pro každého. Ale tahle se mi prostě páčila.(3.1.2013)

 • Mylouch
  **

  Přehlídka filmových nedostatků od režijně-scénické a herecké bezradnosti statických záběrů, použití hudby, kameramanských protipohledů a střihů. Vnitřní řeči se snaží dovysvětlit to, na co si filmový jazyk netroufá. Radosti nepřidají ani wagnerovské mužské postavy, ani zvuková plochost, ani toporná řeč, natož v českém dabingu, podtrhujícím zmíněné mouchy. Pohádka čpící koprodukční rybinou. Přes nadějnou princeznu v nejlepších letech 1-2*(11.1.2014)

 • Monoxid
  ****

  psychologie pro pokročilé...tohle udělali z pohádky, která se vešla na pár stránek - možná by neškodilo, kdyby to trvalo jenom hodinu. A ten král je úplně nejlepší a nejkrálovatější král ze všech králů z pohádek, co jsem kdy četla i viděla! A ta princezna je tak krásná! Plaváček se mi nejdřív vůbec nelíbil, ale pak mě stejně jako krále přesvědčil, že je to opravdu rozumný sympatický hoch.(1.1.2010)

 • Karp
  **

  Paví pírko aneb pohádkové utrpení... Vždy jsem měl za to, že pohádky se natáčí pro děti, ale tahle pohádka o dětského diváka nestojí. Jede si na vlně filozofického přemítání a libuje se v dlouhých monolozích, které by spíše příslušely Hamletovi. Shakespearových dialogů ale samozřejmě nedosahuje. Mnohé postavy jsou vyloženě nesympatické a to včetně těch kladných. Další mínus... A pokud byste tohle všechno přestáli, nachystejte se na moderní český dabing, který působí tak nepřirozeně, až je rušivý a nepříjemný. Námět je pochopitelně dobře známý a jedná se o jednu z mnoha verzí Plaváčka. Nejzajímavější jsou pak na filmu některé záběry na hrad, hradní sály a exteriéry. Suma sumárum máte-li rádi klasické pohádky Pavímu pírku se raději vyhněte.(18.1.2014)

 • - Záběry u řeky a chaloupky se natáčeli u přívozu ve vesnici Nadryby ležící u Plzně. (hollyvac)

 • - Natáčelo se na hradě Pernštejn a Zvíkov. (Cucina_Rc)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace