poster

Paví pírko (TV film)

 • Západní Německo

  Die Pfauenfeder

 • Československo

  Pávie pierko

Pohádka

Západní Německo / Československo, 1987, 96 min

 • Remini
  ****

  Nevidela som to úplne od začiatku, ale znovu mi to pripomenulo, aké krásne sú hrané rozprávky. Príjemne ma to pobavilo a veľmi sa mi páčil prejav hercov. Krásna výprava a kostýmy. Najprv som na toho kráľa nechápapavo pozerala, odkiaľ ho poznám. Nemohla som uveriť, že to je Michal Dočolomanský! Ešte som nevidela kráľa, ktorý by sa mu vyrovnal charizmou. Nedokázala som od neho odtrhnúť oči. To bol pán herec...(26.4.2011)

 • chrispe
  ***

  Ráda bych dala 4 hvězdičky, ale brání mi k tomu dvě věci... ta první jsou místy opravdu prkenné herecké výkony (viz. hlavní představitel) a ten druhý je moje neláska k pohádce o Plaváčkovi (či Tři vlasy děda Vševěda apod.). Nicméně co mě donutilo dívat se a nepřepnout? Jednak krásné kostýmy, které mě hned zaujaly a potom herecké obsazení, ke kterému sice mám pár výtek, ale bylo opravdu sympatické. Třeba taková Eva Vejmělková je opravdu nádherná princezna.(6.7.2012)

 • quixote
  ****

  Po léta pozapomenutý koprodukční film, teprve v roce 2009 opatřený českým dabingem (který je daleko horší než původní slovenské znění). Pohádka s filozofickým přesahem určená spíše pro dospělé a starší děti, kterým nedostatek vnější akčnosti bohatě vynahradí krásný, málem shakespearovský text dramatika Josefa Topola, který si pro něj vypůjčil několik motivů z Erbenových pohádek. Absolutorium si rozhodně zaslouží spojení hudby (V.Godár, C.Débussy) a slova místy připomínající melodram, rafinovaně zvolené, mimořádně fotogenické exteriéry (Středohoří, Kost, Zvíkov, Most…) v různých ročních obdobích a opravdu dechberoucí kostýmy J.Jelínka (evidentně inspirované ilustracemi v pohádkových knížkách z konce 19.století) a vůbec celá – a důsledně dodržovaná! – „gotická“ stylizace. Královský pár je dokonalý, E.Vejmělková jako princezna je krása sama. Pohádka zase trochu jinak, dle komentářů tady uvedených ale určitě ne pro každého…(2.1.2010)

 • Monoxid
  ****

  psychologie pro pokročilé...tohle udělali z pohádky, která se vešla na pár stránek - možná by neškodilo, kdyby to trvalo jenom hodinu. A ten král je úplně nejlepší a nejkrálovatější král ze všech králů z pohádek, co jsem kdy četla i viděla! A ta princezna je tak krásná! Plaváček se mi nejdřív vůbec nelíbil, ale pak mě stejně jako krále přesvědčil, že je to opravdu rozumný sympatický hoch.(1.1.2010)

 • Mylouch
  **

  Přehlídka filmových nedostatků od režijně-scénické a herecké bezradnosti statických záběrů, použití hudby, kameramanských protipohledů a střihů. Vnitřní řeči se snaží dovysvětlit to, na co si filmový jazyk netroufá. Radosti nepřidají ani wagnerovské mužské postavy, ani zvuková plochost, ani toporná řeč, natož v českém dabingu, podtrhujícím zmíněné mouchy. Pohádka čpící koprodukční rybinou. Přes nadějnou princeznu v nejlepších letech 1-2*(11.1.2014)

 • - Natáčelo se na hradě Pernštejn a Zvíkov. (Cucina_Rc)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace