Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ničivé vlny jsou katastrofami, které bývají spojeny se zemětřesením a vyskytují se především poblíž pevninských zlomů. Když mohutná vlna zasáhne pobřeží New Jersey a způsobí nevýslovnou zkázu na životech, krajině i majetku, je to pro všechny šok. Vláda proto urychleně sestaví tým, který je vyslán na místo katastrofy, a svolá konferenci předních vědců. Když se přílivové vlny opakují v rychlém sledu a decimují další americká města na východním pobřeží, je k jednání přizván také John McAdams, ekolog a tvůrce projektu neobvyklého systému Sea Lion, jenž využíval umělé vlny tsunami k výrobě elektrické energie. Po poradě s kamarádkou Sophií Marleauovou, přední vědkyní, pracující pro oceánografický institut, vysloví John podezření, že jde nejen o člověkem uměle vyvolané katastrofy, ale přímo o cílené teroristické útoky. Poté, co svá podezření zveřejní, pokusí se další vědec odhalit, kdo by mohl v pozadí útoků stát. Je však zavražděn a John se nečekaně ocitá v nepříjemné situaci, když je z jeho vraždy falešně obviněn. Navíc vyjde najevo, že uměle vyvolané katastrofy jsou dílem někoho, kdo je dokonale obeznámen s Johnovým projektem a dokázal ho vylepšit a zneužít jako zbraň. Když jsou v Johnově počítači objeveny informace o úpravách projektu Sea Lion, stává se vědec veřejným nepřítelem číslo jedna a uprchlíkem nejen před FBI, ale také před nájemnými vrahy. Naštěstí je tu Sophie, která věří, že je nevinný, a je odhodlána pomoci mu to dokázat. Společnými silami se jim podaří poskládat střípky záhady, a nejen odhalit skutečnou totožnost teroristy, jehož podvodní jaderné střely vyvolávají vlny, ale také cíl chaosu, kterým není nic jiného než politický a finanční zisk. Za vším je totiž bohatý stavební magnát Victor Bannister se svým poradcem Edgarem Powellem, kteří hodlají tímto drastickým způsobem zachránit svou společnost před bankrotem a získat od vlády lukrativní mnohamiliardovou zakázku na stavbu pobřežní ochranné hráze. Victor má navíc nevyřízené osobní účty s Johnem, kterému se chce pomstít. Dokáže ho John s pomocí Sophie zastavit dřív, než zahájí další ničivý útok? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

lioncel 

všechny recenze uživatele

velmi úsměvné .. námět - samé průhledné klišé a k tomu hrůzně zahrané herecké výkony .. samozřejmě, jde o televizní tvorbu, takže žádný extra velký rozpočet se nekonal, ale proč alespoň režisér neseřval herce za ty toporné a upachtěné výkony .. to prostě nechápu .. normálně u filmu nehledám chyby a odpustím ledasco, ale tohle je děs ... v hercích chybí hlavní ženská představitelka – Karine Vanesse .. alespoň na ni je hezký pohled .. ta si tu jednu * opravdu zaslouží .. jinak je to celé víc než k smíchu … ()

Nettrass 

všechny recenze uživatele

Vida, ,,Vlna za biják,, . Přišlo mi to jako dobrý nápad, vyměnit vlnu za biják. Posbíral jsem u matky, kupu staré vlny a těšil se do kina. Bohužel nikdo ten lístek, vyměnit nechtěl. Nakonec jsem měl, ale úspěch. Přijeli nějací chlápci a vyměnili tu vlnu za ubytování. No a ještě prý půjdu zadara na pozorování. Jsem moc zvědav, co budu pozorovat. Nejspíš přece jenom, nějaký film uvidím. ()

Reklama

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Jako katastrofický film bych to bral, ale ta špionáž a terorismus jsou opravdu trapné. Američani jsou vždy při nějaké katastrofě paranoidní, že to musel někdo zavinit. Kdyby to byla 100 minutová zábava, není problém, ale jako 170 minutový gigant působí hrozně nudně a postupem času ztrácí na akci! 20% ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Podprůměrný televizní kousek se vším, co ktakovému filmu patří. Kdo hleda originalitu, nebo alespoň technickou kvalitu, bude sklamán jak děcko po první návštěvě zubaře. Kdo hledá však film, jenž jej dokáž rozesmát neschopností filmařů, bude se bavit solidně-já se málem podělal smíchy u děsivě zrealizované rvačky a následné přestřelky v chatě a nesmím pozapomenout na přímo tragické a smrtelně vážně udělané vyuzlení Vlny zabiják. Hahahaha..... ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +ve druhém díle se už konečně něco děje, je to napínavý televizní průměr (hodnotil bych 50%) -v prvním díle se skoro nic neděje, je to hrozná nuda, skoro se to nedá vydržet do konce (hodnotil bych 10%)/// Nejlepší na celém filmu je ten plakát. Ten je fakt dobrej. Možná ještě lepší než jakej má velkofilm Den poté. Ten jich má ale víc. Jinak je vlna zabiják naprostá ztráta času. Nevím jestli dát 1* nebo 2*, protože ta druhá část už byla koukatelná a byla docela napínavá. Zřejmě se nakonec rozhodnu pro jednu hvězdičku. Protože zaplatit za průměrný prožitek z druhé části tím, že prvně vytrpím tu první je hodně velká cena. Nehledě na to, že proč proboha točí katastrofický film, když nemají peníze na to aby v něm nějakou katastrofu ukázali. A ke všemu. Přežil bych to kdyby to byla jen katastrofa, ale ten film si hraje i na špionáž, terorizmus a pronásledování. To je pěkně v háji./// Celkem 30%/// ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama