Kwon Yeon-woo pracuje jako úředník na obecním úřadě a ačkoliv je mu už 30 let, žije sám, je tichý a neschopen najít si vhodnou partnerku. Po přestěhování do nového bytu ale často potkává Han Soo-yeong, maturantku zdejší školy, která žije o patro pod ním. Ta je typickou potrhlou středoškolačkou. Kang Sook začal po vystudování vysoké školy také pracovat na obecním úřadě a během cest domů si začíná v metru všímat melancholické Kwon Ha-kyeong. Tu potkává, když ona kouří vždy na stejném místě, a pořád má před očima její úsměv. Po čase ale zjistí, že Kwon Ha-kyeong jezdí po stejných trasách, dělá stejné činnosti jako kdysi se svou životní láskou…a ačkoliv se Kang Sook snaží ji dát další impuls k životu, nezdá se, že by byl úspěšný.
Čtyři osoby, dva příběhy a na první pohled nestejnorodé páry, které začnou mít více společného, než se zpočátku zdá. (jorgus)

runner85

Jediný dôvod prečo tomu filmu nemôžem dať plnú paľbu je ten, že ten hlavný hrdina bol presne ako ja. A kto by sám sebe dával plný počet? ()

Tyckin

Tenhle film budiž nádherným příkladem mistrovství korejské kinematografie, nikdo jiný tohle zkrátka neumí! Když se to tak vezme, vlastně se jedná o jednoduchý snímek o čtyřech hercích. Ti hlavní dva mají na celkovém dojmu největší podíl, zejména Yoo Ji-tae je opravdu kouzelný a pokud jde o Yee Yeon-hee, ta byla jako středoškolačka opravdu rozkošná a ve svém pokročilejším věku bych jí asi těžko dokázal odolat :-) Ač snímek nic nového nepřináší, nabízí hromadu střípků jež ho pozdvihují téměř k dokonalosti, oba dva příběhy (ten hlavní především) působí nejen díky hercům moc zábavně, něžně, mile a příjemně, scénka s umělým sněhem skýtá neskutečný půvab, hudba dotváří atmosféru a závěr je již jen třešničkou na dortu. Vlastně jsem to celé od začátku do konce odkoukal s blaženým úsměvem na tváři - hledá-li někdo pohlazení na duši, tento kousek je vysloveně ideální. Viděno 2x. P.S. Vzhledem k poklidnému tempu a jednoduchosti mluvy je film docela dobrým kouskem na poslech Korejštiny pro někoho kdo se ji učí. ()

Hees

Dva zamilované príbehy, jeden trochu jednoduchší a druhý zložitejší, ale oba vcelku pekné, milé a romantické. Yeon-hee Lee vyzerá fakt ako školáčka asi to bude z dôvodu, že v dobe natáčania mala v skutočnosti okolo dvadsať (20) rokov a tak to pôsobí hodnoverne. Pre porovnanie Ji-tae Yoo mal okolo tridsaťdva (32) rokov (píšem okolo z dôvodu, že neviem presne kedy sa film natočil). Čiže vek sedí a prvý príbeh je príbeh týchto dvoch hercov. V podstate ide o to, že dievča/žena Han Soo-Yeong (Yeon-hee Lee) je ešte školáčka a Kwon Yeon-woo (Ji-tae Yoo) je tvrdo pracujúci úradník, ale našli si cestu k sebe pretože sú povahy čo proste k sebe pasujú a dokonca sa vo filme veľmi k sebe hodia. Samozrejme okolie to môže prijať rôzne, ale myslím si, že v tejto dobe je to vcelku normálny vekový rozdiel. Druhý príbeh hrá na inú nôtu a veľmi pekne sa prepletá s týmto prvým príbehom. Najlepší výkon pre mňa podala Yeon-hee Lee lebo zahrala svoju roľu hodnoverne. Ďalej je vo filme veľmi pekná klavírna hudba. Tieto romantické komédie z Južnej Kórei nikdy nesklamú z dôvodu, že herci sa dokážu perfektne zžiť zo svojou roľou a perfektne vyjadrujú každý pocit mimikou tváre. Koniec je pekný a nezabudnite aj na scénky pri titulkoch. ()

Loki81

Dalsi mistrovska usmevna romanticka masaz. Nejsem zadny priznivce dojaku ale pro jihokorejce mam proste slabost. Oni tenhle zanr jednoduse tak nejak umi... ()

eye candy

Co naplat korejci romantiku prostě umí. Především dokáží skvěle balancovat na hranici kýče a roztomilé naivity a těmi nejjemnějšími tóny stimulovat diváka až zjihne jak zaláskovaná puberťačka. Pak často akceptuji i to, co bych jindy považoval za překročení pomyslné hranice nevkusného citového vydírání. V podstatě se na tuto něžnou romantickou (chvílemi velmi smutnou) vlnu vždy znovu rád naladím i když je to pořád o tom samém ()

COF_666

Výborní herci (...Jeong-an Chae je snad nejnádhernější asiatka), krásná kamera a atmosféra. Zkrátka vynikající. ()

ivan_drago

Napadá mě spousta adjektiv vystihujících tento snímek a chtělo by se říct, že by všechny byly synonymem pro slovo nuda... Ale to je to poslední co tento film je... Neskutečně citlivě podaný příběh o „zakázané“ lásce a to ve dvou případech, které jsou nenásilně propojené a dotváří perfektní atmosféru a ladění celého snímku, který považuji za jeden z nejlepších romantických, co jsem měl možnost vidět… Krásně zde vyniknou rozdíly mezi asijskou romantikou a tou naší, dovolím si tvrdit americko-západoevropskou… Ta asijská vyhrává na plné čáře… Z našeho pohledu na svět zdánlivě malicherné a nicotné překážky, bránící naplnění té lásky, jsou v jihokorejských filmech alfou a omegou a tvarují příběh do té nejkoukatelnější podoby… ()

terunka003

Romantické, klidné, nevzrušující, příjemně emotivní, nedeprimující, žádná katastrofa, žádné slzy × obyčejné. Možná proto 4*. A jde to, aniž by tam musel někdo z hlavních hrdinů umřít. Dva páry, dva příběhy. Jak jednoduché. Starší muž - mladší dívka, starší žena - mladší muž. Hrdinům držíte palce, konec je hezký a pozitivní. Film na každý klidný den. "Kdo by chtěl umělý sníh v létě?" ()

neoBlast

Na mě působila tato romance spíše mimózně rozervaně. Odkazy na moji modlu My Sassy Girl jsou evidentní, ale narozdíl od této korejské klasiky nedostaneme pointu hodnou zapomenutí logických lapsů z průběhu stopáže, ani diváka plně odzbrojující hrdiny, ale spoustu nedořečených scénáristických uliček. Herci jsou sympatičtí, herečky krásné, ale ta příjemná lehkost, tak vlastní korejským rom-kom o pár let starším, je pryč. Je zde přetavena v nepříjemnou křeč, až snad nucený gimmick. Já na to neskočil. Ale můžete to zkusit. 60 % ()

artemis2

Nielen kratučký záber z Happiness ma v Hello, Schoolgirl potešil. Veľmi príjemný filmový počin. Ladne plynúci dej, ktorý nenudí, ale naopak určitým zvláštnym spôsobom povznáša, spolu s ďalšími faktormi, ako sú dobré herecké výkony či samotný príbeh robí tento film pre mňa úžasným zážitkom. ()

Kalidor_

Hezká studie věkově rozdílných vztahů. U toho druhýho páru mě štvala ta holka jak furt na něj z vysoka ..... a on se od ní nemohl odpoutat, mělo to sice důvod (z její strany), ale stejně :-) ()

Curlyman

Jeden z tých filmov, pri ktorých sa musíte od začiatku do konca priblblo usmievať a pritom ani neviete presne z akého dôvodu. Yeon-hee Lee je naozaj "supercute" a z celého filmu máte väčšinu času veľmi príjemný pocit. Zatiaľ jeden z najlepších filmov, aké som v tomto žánri videl. ()

Pecival

Trochu slabší rozjezd, kdy jsem málem zapoměl proč mám ty Korejské slaďáky tak rád. Nezvykle decentní přístup bez velkých emocí, gest nebo proslovů. Jednoznačně největším kladem je opravdu moc hezká Yeon-hee Lee, ale i zbytek ansáblu je dobrý, jenom si neodpustím poznámku ohledně mužských charakterů nejen v tomto filmu. Opravdu nechápu proč musí být pokaždé takoví ušlápnutí tragédi. Neříkám že to má být zrovna namistrovaný macho, ale tohle je moc - leda snad že by to byl ideál korejské ženy..... kdo ví. Jeden z důvodů proč mám nejradši My tutor friend. ()

bloodvomit

Hmm, podle hodnocení tady sem čekal, že to bude pecka. Bohužel jsem byl docela sklamanej. Je to příběh čistě jen o lásce a na poměry Jihokorejců je to málo dramatický. Příběh plyne vlažnym tempem a i když jsme to ze zvědavosti dokoukali opravdu docela slabota. Jinak vizuálně poutavé, obrazy jsou pěkně zpracované a film působí kompaktně, za to 3 hvězdy. ()

vitekpe

Dokonale zvladnuty romanticky kousek, nicmene ten entuziasmus co jsem mel pred par lety uz chybi...nebo jinak receno - nevidel jsem zde nic, co uz bych nevidel drive/jinde v korejskych melodramatech. Ale urcite neuskodi... :-) Dobry prumer. ()

Firebug

Tak ti Korejci mě opět vypekli. Snímek ve mně vzbuzuje stejné dojmy jako Love So Divine (Shinbu sueob) i když Školačka je na tom a chlup lépe, protože postavy jsou o něco sympatičtější. Okouzlení exotickým prostředí a jinou kulturou vydrží asi půl hoďky a potom nastupuje těžká nuda. Sice se jedná u takovou tu příjemnější nudu, ale to mi nezabránilo, aby jsem ve finální čtvrtině i přes veškerá přemáhání natvrdo usnul. Stopáž je drasticky přetažena, kvůli neschopnosti hrdinů přestat oblbeně zírat na svůj objekt touhy a vymáčknout ze sebe nějakou větu. Lehce úsměvná romantika (komedie ani náhodou) pro tu část lidské populace, pro které je označení "beznadějný romantik" spíše diagnózou. 2-3* zaokrouhlené (vzhledem k přepálenému hodnocení) dolů. ()

Giggs

Veľmi dobra, pomala romantika bez srdcervucich scen a bez zbytočne prehnanych emocii. Mne tam však predsa len čosi chybalo. ()

Káronoš

Největším kladem této něžné korejské romance je velice příjemné a sympatické herecké obsazení. Ústřední páry si zde doslova zamilujete. Jediná záporně laděná myšlenka v mé hlavě směřuje k faktu, že film neměl o hodinu díl, tak jsem si hrdiny snímku zamiloval, že mě skutečnost konce nepříjemně ranila=) ()

Warle

2 zamilované příběhy, které se navzájem proplétají a hezky do sebe zapadají. Díky tomu, že jak Jeong-ahn Chae, tak Yeon-hee Lee mají nádherný úsměv, tak se na to i hezky kouká a utíká to. Nemá to sice žádný hlubší děj nebo dramatickou zápletku, ale jako taková platonická a těžce pohodová love story ideální. Slabších 5*. ()