Kwon Yeon-woo pracuje jako úředník na obecním úřadě a ačkoliv je mu už 30 let, žije sám, je tichý a neschopen najít si vhodnou partnerku. Po přestěhování do nového bytu ale často potkává Han Soo-yeong, maturantku zdejší školy, která žije o patro pod ním. Ta je typickou potrhlou středoškolačkou. Kang Sook začal po vystudování vysoké školy také pracovat na obecním úřadě a během cest domů si začíná v metru všímat melancholické Kwon Ha-kyeong. Tu potkává, když ona kouří vždy na stejném místě, a pořád má před očima její úsměv. Po čase ale zjistí, že Kwon Ha-kyeong jezdí po stejných trasách, dělá stejné činnosti jako kdysi se svou životní láskou…a ačkoliv se Kang Sook snaží ji dát další impuls k životu, nezdá se, že by byl úspěšný.
Čtyři osoby, dva příběhy a na první pohled nestejnorodé páry, které začnou mít více společného, než se zpočátku zdá. (jorgus)

Marys

Pekný, nenásilný, romantický dvojpríbeh, ktorý nikomu nič nevnucuje, len si tak pekne plynie od začiatku do konca, pričom lahodí oku krásnymi momentami a zároveň milým príbehom. ()

Nethar

Další pokus o jihokorejskou romantickou komedii na večer. Dle předpokladů něco jiného než romantické komedie v podání Hollywoodu. Tím neříkám, že je to obecně lepší nebo horší přístup. Tenhle film nenudil. Ne vše mi v něm tak úplně sedlo, i vyústění jsem čekal (přál si?) spíše jinačí, ale žádná asijská blbina to nebyla. ()

jorgus

po vice než 4 mesicich, mohu dat plne hodnocení filmu:)..a konecne po dlouhe dobe udelali korejci vyborny romanticky film prosty umirani, nevylecitelných nemoci a jinych tragedii..je to pro me prijemnym prekvapenim, ze nejsou jen specialisti na jeden subzanr, ale ze umi udelat i prostou romantickou komedii. Pribeh který se toci okolo dvou nestejnorodych paru neni sice nicim originalni, originalnim ho dela ustredni ctverice predstavitelu, mezi kterymi to neskutecne jiskri a ja jim "zral" vsechno:)jedina vytka smeruje k tomu, ze prece jen prvni dvojice, ktere je venovano prece jen vice prostoru (urednik - skolacka) je natolik vyborna a jejich vzajemne otukavani natolik dojemne, ze jsem byl vzdy malinko zklaman kdyz prepnul reziser na druhou dvojici..nebyt prvniho pribehu, bylo by to za 4 ale takhle nemohu jinak..po dlouhe dobe vyjimecny zazitek u filmu..dekuji:) ()

a4am

Zvednutý prostředníček slzopudným romancím z Jížní Koreje. Nádhera. Další věc, která mě hodně potěšila, je že hrdinům příběhu nikdo nehází vykonstruované klacky pod nohy (žádná nevěra, smrt, incest, upíři...). Vše plyne hezky realisticky a neuvěřitelně mile. ()

Radek.SCH

Po Classicu jsem myslel, že už se na další křečovitou korejskou romantiku v nejbližší době nepodívám a oj! neuběhl ani týden o vrhl jsem se prozměnu na Školačku (holt kašlu, kouřím, a vůbec, mám slabou vůli =D Potoky slz se naštěstí nekonali, ale jak už to tak bývá, všechny hlavní postavy jsou opět až fašisticky dokonalé, opět se neřeší ani neukazují žádné sociální rozdíly, natožpak nezaměstnanost nebo chudobu (já vím že bych to u romantické komedie neměl čekat, ale když Korejci o tom nemluví snad nikdy). Kratší stopáž by tomu taky víc slušela a hlavně: když je to romantické, proč tam za celý film padne jenom jedna (!) pusa a to ještě z flashbacku? Ale i tak 70 % ()

TylerGage

ani ne tak drama jako romantická balada ,která pohladí u srdce snad každého dobráka,který se vvcítí do role hrdinů. Úžasné herecké výkony a překrásná Lee Yeon-hee dává filmu skvělí nádach.10/10 ()

tančísvlky

Jeeejda , zase juhokorejský beztiažny stav . Krásne , milé , vznešené , radostné a nečakané . Herci sú nápomocou k krásnemu filmu ... ()

JohnyTrava

Škoda, že to malo toľko mŕtvych pasáží, kde sa mohla komédia lepšie uplatniť a dať tak plne svojmu popisu. Takto to je miestami zdĺhavé s množstvom pekných pasáží. Občas ešte veríte, že sa siahne po tromfe, ktorý sa ponúkal, ale miesto peknej drámy to zostalo u pseudo komédií. Povedal by som skoro až obyčajný priemer, ktorý ničím neprekvapí. Škoda, Kórejci neraz ukázali až kam dokážu zájsť, ale asi som si u nich zvykol až na prílišnú dramatickosť. Zato na druhej strane ako taký kľuďas to pôsobí celkom dobrým dojmom, síce netreba mať veľké očakávania ale aspoň sa netlačí na city. Takže zahodený čas to rozhodne nebol. Rozporuplný pohľad mi však nedá inak ako sa prikloniť k slabšiemu hodnoteniu. ()

boombang

Konečně korejský film, který netlačí na pilu a jenom příjemně plyne. Ten státní úředník je neskutečně (a přitom uvěřitelně) hodný člověk, ovšem u korejské středoškolačky bych očekával vyšší míru potrhlosti. Tahle nesourodá dvojka ovšem úžasně funguje. Druhá dvojice mne však nezaujala, resp. mi byla chvílemi spíš protivná. Ideální film pro páteční půlnoc. ()

GoustDog

Velmi příjemný počin. Klidný, plynulý a vyrovnaný. Jediné, co mě rušilo, byla druhá dějová linie - Kang Sook + Kwon Ha-kyeong; byla méně zajímavá a obsazení již nebylo tak povedené. Přesto je Hello, Schoolgirl skvělý film, který mile překvapí. Nečekejte však žádnou rozvernou komedii. ()

play3man

Milé, pekné, úprimné, sympatické A, iné. Pozerať filmy z východu je naozaj v niektorých prípadoch hlavne o pocítení inej mentality, kultúry, zvykov... Toto by u nás či ďalej na západe proste nemohlo vzniknúť. A teraz z tej druhej strany brehu. Pri konci filmu sa už sypalo až moc cukru. Hore spomenuté plus v podobe odlišnosti je samozrejme pre niektorých zásadné mínus, pre ktoré si nikdy nič také nepozrú. No ja to vidím tak, že rád sa pozriem aj na ázijské filmy, no pozerať by som to veru stále nedokázal :) A preto aj napriek kvalite, jedinečnosti či really cute postavám Yeon-hee Lee a Jung-an Chae má u mňa toto len 4*. ()

RigorMortis

Sympatický pokojne plynúci film, ktorý nepotreboval na dotvorenie atmosféry nervy drásajúce scény ani emočnú žmýkačku. Po skončení filmu som sa necítil emočne totálne na šrot, ako to bolo pri mnohých iných JK filmoch. Skončil som so spokojným úsmevom na tvári. ()

MeGab

Je půl dvanácté v noci, za pět a půl hodiny vstávám, ale tohle jsem prostě musel dokoukat do konce. Neskutečně dobrá kamera, úžasný námět, vynikající výkon všech herců ať v hlavních nebo vedlejších rolích. Dosud jsem neviděl lepší východoasijský film. I do nebe vynášená Láska nebeská se vedle tohoto možná může jít zahrabat. ()

muti

vsetko uveritelne a ziadne citove natlaky. potesia sa aj fanuskovia fotografovania. co tomu filmu chybalo? Okrem pomalého rozbehu asi len to ze hlavna hrdinka svojmu milemu nezaspievala ked uz je taka spevacka (to MP3 nepocitam ;) ) ako pise sniper18: "film si ma získal hneď, je to presne ten typ filmu, ktorý zaujme od prvej minúty, keď si film nastaví svoju výrazne nadpriemernú úroveň a tú si udrží bez akejkoľvek výnimky až do úplného konca, tu nie je vôbec nič, čo by mohlo čo i len trochu prekážať, celé je to veľmi príjemné podané, nájde sa tu plno scén, ktoré vyvolajú ten pohladzujúci pocit, som veľmi spokojný." rewatch - 1 star down ()

Smudge

Ač poměrně pomalu servírovaný, dokázal mě do sebe tento snímek vtáhnout a jen tak nepustit. Možná jen občas, když se do popředí dostával druhý pár, jenž mi nepřišel tolik zajímavý, přestože určitě také nebyl špatný a měl své momenty. Poněkud jiný styl, než tuny přes kopírák valených amerických romantických komedií, velice vkusně natočený, uvěřitelný, lidský. Nahlédnutí do korejské kinematografie se stalo velmi osvěžujícím a naladilo mě tak, že určitě nebude poslední.. ()