poster

Sookmyeong

 • Jižní Korea

  숙명

 • USA

  Fate

 • USA

  Destiny

Akční / Drama

Jižní Korea, 2008, 123 min

 • Adrian
  ****

  Kludne by sa to mohlo volat Chingu 2 (z hladiska vychodzieho set-up), alebo herecky reunion viacerych od cias vynikajuceho Once upon a time in Highschool... . Pribeh kamaratov z mladosti, ktori v dospelosti rozdeli zrada, peniaze i uspech a ich vztahy speju k neodvratnej kataklizme. Pribeh, aky tu uz velakrat bol (a ano, aj lepsie spracovany) a aky tu este bude viackrat. V korejskom prevedeni vacsinou byvaju snimky daneho razenia sprevadzane pocetnymi fightmi, krvou, premrstenymi emociami a farebne krasne tmavo-cerveno (a podobne odtiene) vycancane. Fate/Destiny naplna spominane formulky takmer do bodky. Formulky ktore stale a velmi mozem :) Navyse ono aj ten pribeh, hoci je jednoduchy, skryva v sebe viacere moznosti prijemneho osviezenia (najkrajsim prikladom je scena v pristavnom doku, kde proti sebe vlastne stoja az 4 frakcie...co si uvedomite az spatne). Len tie slecny, ked im milovany umiera v naruci by mohli byt uz raz konecne aj trocha progresivnejsie a namiesto hlasneho kvilenia skusit zavolat aj nejaku pomoc, prip. ju aj same poskytnut... :) 7/10(16.7.2008)

 • Sysel_CZ
  *

  :))) Tohle mě vždycky dostane, když se donutím kouknout na korejský drsnofilm, a dostanu tohle. Něco mám odkoukáno, ale přiznám se, já nevěděl, kdo je kdo. No, to je můj problém, že, nicméně děj je opravdu zmatený. Na začátku máme rámcový obraz prologu, leč hu! Ve zbytku filmu jde o jeho detaily, které myslím pustil z hlavy i leckterý korejec. Prostě začal guláš založený na tom, že si každý něco dluží a vyčítá cosi někomu. Na konci kombinovaná křeč, následovaná patetickými obrazy, která se dovolává pseudoslávy jiného korejského filmu - který mne taktéž nechytil. Prostě ne. Br.(17.5.2009)

 • Flipnic
  ****

  Film je sice obyčejná korejská gangsterka, jakých vznikly desítky ... Nepřátelství a přátelství mnoha postav je celý film zcela nevyjasněné, to je klasický jev u těchto filmů ... dysi byli všichni kamarádi, teď neví kdo komu jde po krku. Hlavní hrdina je ten, co šel bručet a vrátil se z vězení, drsnej bouchač, kterej bejsbolkou seřeže 30 chlapů ... Sice je to příločaré a bylo to tady už mnohokrát, ale filmu se prostě nemůže upřít perfektní ztvárnění a hlavně řežby, zejména ty hromadné, ta choreografi je fakt zajímavá ... Dobré je, že film je hodně akční a proto člověk i v rámci stopáže neusíná v křesle ... Jo, je to dobrá mlátička gangů, nějaké ty zajímavé postavy, já jsem se bavil moc ...(30.6.2010)

 • tombac
  ***

  Ať se na film podívám z jakéhokoliv úhlu, viděl jsem pěkný korejský gangsterský standard, což je pro mě v případě Fate menší zklamání. Fešný audiovizuál beru u takovéhoto typu korejských snímků jako samozřejmost, stejně tak zmíněné množství přehledně nasnímaných bitek chlapů ozbrojených tyčemi a noži. Na tomto území film moc netratí. Nesčetněkrát destilovaná gangsterská klišé nemusí být nutně na škodu. Jenže Fate chybí přidaná hodnota - kupříkladu náboj, kterým byl takový Frined prostoupený skrz naskrz. Motivace postav a obraty v jejich chování mě tu nijak netankovaly. Pokud jde o souboje, nejsou sice špatné, leč je jich až příliš, podobají se jako vejce vejci a nepřestává mě udivovat schopnost některých tvrďáků opakovaně unikat z na první pohled prekérního obklíčení ranami nešetřících chlapů. Při pohledu na další stejné kopací boje jednoho proti skupině jsem nostalgicky zavzpomínal na nápadité surové boje v A Dirty Carnival. 6-7/10(24.7.2008)

 • honelnik
  **

  Katastrófen....vela kamarádov, mafia, drogy, money, kamarádi sa nemajú už tak moc radi, posledný záber ako sa mali za mladi fajn...kolko krat to este uvidim?..............Edit: Chingu 2? no to hadam ani zo srandy :) Chingu nas sprevádzal už od počiatku každým zmyslom slova priatelstvo, ukazoval jeho prvé utvrdzovanie ako aj pieskoviskové rozbroje, ktoré mohli/mali neskôr kulminovať niekde úplne inde, zatial čo tu sme hodení do vody, prakticky len s informáciou, že medzi postavami sa vyskytovalo priateľstvo a ďalšie osudy a chovanie postáv sú dopredu nalinkované a ani za nič neuhnú, pričom celé kamarátstvo je odbyté jedinou scénou. Samotná téma priatelstva v mladosti a jeho vývoj v križovatkách nevadí, ale takto sprasenú som ju od kórejcov ešte nezažil. (ešte aj taký City of Violence sa môže pred Fate otŕčať). ...Druhá vec, že keď už príbeh nebaví tak človek od filmu so Sang-woo Kwon-om so štítkom Akčný / Dráma aspoň nejakú tú akciu čaká, lenže aké velké je sklamanie, Sang-woo už moc skákať a revať nechce (po Yasu sa mu ani nedivim) a tak aspoň sedí, huli jednu cigaretu od druhej a trénuje plúca. Namiesto toho tu máme len pár (teraz uš) "štandartných" 1 vs horda scén (nech to znie akokolvek blbo). Vyčítať to filmu je samozrejme totálna blbosť ale topiaci sa aj slamky chytá. Tento(427mi)krát to kórejcom proste nevyšlo a nám nezostáva než sa tešiť na nového Min-sika a Chan-wooka :)(14.7.2008)