poster

Piano no mori

 • Japonsko

  ピアノの森 The Perfect World of Kai

 • USA

  The Perfect World of Kai

Animovaný / Drama / Hudební

Japonsko, 2007, 101 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,784,981(8.8.2010)

 • Mkqp
  ****

  Sedlo mi to. Klavírní hudbu mám rád, postavy mě dostatečně zaujaly a děj mě nenutil přetáčet. Piano no mori není žádné smysluplné dílo, nicméně jako oddechovka nad níž není třeba přemýšlet, funguje dobře.(20.6.2016)

 • SonGokussj
  *****

  Nudně o mně a proč 5* Kdo nikdy dlouhé léta nehrál na klavír, tomu to nic neřekne. Pro ně to bude jen příběh dvou malých kluků žvanící o jednom a tom samém. Nedivím se :-) Já mám za sebou "příběh Amamiyi". Učil jsem se na klavír 8 let, chodil jsem 2x týdně na výuku hry a v nauce mě vyhodili. Na prominutí ředitele jsem mohl pokračovat v hraní a nauku dál nestudovat. (dnes mi dost chybí). Po 8 letech jsem přestal a 4 roky jsem se toho nedotkl. Až před 4 lety znovu jsem začal a zde prožívám "příběh Kaie", kluka, který miluje hraní čehokoli, co se mu líbí a zdokonalování sebe sama. Z mého pohledu naprosto chápu všechny tři hlavní postavy (včetně onoho virtuóza) a jejich zármutky, uvažování a odhodlání. Styl výuky i nevolnosti při hraní. Tu nervy drásající psychiku, když vystoupíte před stovky lidí na koncertu a stále si opakujete "co když udělám chybu, co když udělám chybu" a ten pocit štěstí, když ji neuděláte. :-) Krásně se mi připomenulo vše, co jsem klavíru kdy dal a stále dávám. Shodou okolností si právě budu kupovat el. stage piano :-) Abych to tedy shrnul: Pokud nemáte cit ke klavíru, nekoukejte na to. Nodame Cantabile je o dost lépe zpracována. tam to není o hraní. Pokud cit ke klavíru máte, mohu doporučit, dozvíte se pár věcí "za oponou", jak to chodí při cvičení a jaké stresy lidé mají na koncertech. A finálně pokud na klavír hrajete, bude to jistě opakovat váš životní příběh, aspoň z části určitě. Uvidíte v tom své snažení a zarputilosti provázené hodinami zlého tréninku a odplacené štěstím po brilantně zahraném koncertu. Mně se -velmi- líbilo a protože to zde má tak nízké hodnocení od lidí, kterým klavír moc neříká, nebudu dávat 4*, které jsem zprvu zamýšlet, abych to nehodnotil zaujatě, ale zahraji zde rovnou 5*. Piano no Mori si zaslouží lepší hodnocení, aby neminulo ty, kteří mají pro hru na klavír láskyplný cit. (pominutá (a prominutá) negativa. ~~popelka: kluk z chudé rodiny hrající na klavír jak virtuóz, klasika, zde mi to nevadilo, ~~... to je vlastně tak vše, když nad tím tak uvažuji :-D) 92%(11.11.2011)

 • Jeoffrey
  *****

  Představte si, že Mozart a Salieri jsou malí chlapci, kteří se potkali u jednoho kouzelného piána, kdesi hluboko v lese. Jeden má neskutečný talent a ten druhý je zase obrovský dříč a oba si navzájem tak nějak vědomě i nevědomě pomáhají v dalším růstu. Poetický a moc hezký film jsem viděl, do kterého jsem se pustil hlavně proto, že mě velmi zaujala první episoda letos začínajícího seriálu. Jsem za to vděčný, bylo to milé, sympatické a (nejen) díky dívce, která si představovala hru na klavír na záchodě ve společnosti svého psa, i poměrně vtipné. Rozhodně velká spokojenost v doprovodu pro mě blízké vážné hudby. 9/10(9.4.2018)

 • Subjektiv
  ***

  Dva chlapci a bývalý klavírní virtuóz, pro které hra na klavír znamená o mnoho víc, než pro nás obyčejné smrtelníky. Nejdříve bych vyzdvihl, že se tu hraje na klavír. Na to bychom neměli zapomínat. Jeden klučina hraje skvěle, protože ho k tomu od mládí nutili, druhý, protože pro něj byl klavír hračka. Virtuóz nehraje, páč si zlomil pařátu. Nicméně hře na klavír může učit. Film pro nás objevuje žárovku, či vlastně jiný Edisonův vynález, přesněji je to citát a ten zní: "Člověk by neměl dělat to, co má rád, ale měl by mít rád to, co dělá." A také se v něm hraje na klavír. Chlapci si utřídí myšlenky, proč vlastně hrají na klavír (to se hodí, hrajete-li na klavír) a co jim vlastně hra na klavír přináší a co od ní očekávají. Klavírním nadšencům doporučuji, aby si koupili a) klavír, b) CD s klavírním koncertem, c) vstupenku na klavírní koncert, nikoliv tento film. Těm ostatním film také nedoporučuji. Průměr za slabé ***.(20.2.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace