Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do New Orleans přijíždí princ Naveen. Rodiče ho vyhnali z domu, protože byl moc líný a rozhazovačný. Zlý čaroděj princi slíbí, že pomocí kouzel zařídí, aby mohl pokračovat v nicnedělání, ale místo toho Naveena promění v žabáka. Tiana je ctižádostivá mladá kuchařka, která sní jen o tom, že si otevře vlastní restauraci. Nic jiného ji nezajímá, a to ani ve chvíli, kdy potká v domě své kamarádky žabáka. Ten jí řekne, že když ho políbí, bude z něj krásný princ. Tiana ho nakonec políbí, ale je to z čistě ekonomických důvodů. Ale místo toho, aby se změnil ve spanilého mladíka a dal jí peníze na vysněný podnik, tak se ona sama promění v žábu. A tak dvojici nezbývá nic jiného než se vydat na strastiplnou cestu za někým, kdo by mohl zlomit kletbu a vrátit jim lidskou podobu. (TV Nova)

(více)

Videa (7)

Trailer 4

Recenze (243)

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Bažiny New Orleans, nádherná staromilská animace and all that jazz, tentokráte v orchestrálním provedení složeným z muzikálního aligátora Louise aka Armstronga, chudé černošské krasavice, prince-spratka-žabáka a láskou poblouzněného světlušáka, který vidí jen světlo své lásky. (láska na dálku dostala skutečně neobvyklý rozměr) Princezna a žabák funguje jako sentimentalní pocta městu, jakési New Orleans, I love you, tradiční pozdrav z 2D minulosti a odzbrojující bezelstná naděje v lepší budoucnost, American dream 009, ne nadarmo připomíná ona rodina aktuální First Family. Navrch oceňuji, že magnátovu rozmazlenou blonďatou dcerunku nehodili do pytle s nápisem "mrchy s iq houpacího koně" . Varování pro žabáky: pozor, po premiéře na vás budou slintat dvounohé obludy. (Viděno v originálním znění se simultánkou) 7/10 ()

KarelR 

všechny recenze uživatele

Princezna a žabák nemá problém obstát jako písničkami protkaná pohádka pro větší i menší, o moc víc ale nečekejte. Kreslené New Orleans je sice stejně kouzelné a zábavné jako předchozí světy z rukávu strýčka Walta, po příběhové stránce se však už neuspokojuje tak jako kdysi. I přesto je o jazzem nabitou zábavu na hoďku a půl postaráno a v době zbytečných animákových sequelů, hrajících skoro výhradně na 3D notu, musí člověk zvednout palec lehce nahoru. Na tenhle film by se měly pořádat školní výlety, ne na vyvařené zlobroviny, které umí akorát šermovat popkulturními odkazy a jdou diváctvu na ruku úplně ve všech směrech. 6/10 ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

Polibek žabákovi neznamená automaticky bohatství a slávu….. Běloška je bohatá, černoška ne, ale žije svůj sen. Abych nebyl obviněn z rasismu... tak jinak: ta chce prince, ta hospodu, aligátor kapelu a Temný muž zase moc. Má na svědomí voodoo spiknutí a fakt, že chudinka dívka v jeden den líbá žabáky a pojídá brouky. Animace jako za starých časů, hodně různorodý muziky, který nerozumím, ale je chytlavá a po pomalejším rozjezdu se postupně celkový dojem móóc vylepšuje. V rytmu jazzu začínám věřit, že sny se plní v New Orleans a že před láskou si nikdo nemůže bejt jistej tím co vlastně chce. Což víme. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Zeptat se aligátora na cestu mi připadá normální. 2.) Chci vidět skutečnou lásku jako v pohádce. 3.) Nevěřím, že v Disneyovce někdo umře. 4.) Mám restauraci, kde se jamuje. 6.) Můj žabák neustále žadoní o ,,hubana“ a já se nemohu rozhoupat. 7.) Zjistit, jestli má Oskara správný film. PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne P.S: Jestli jste děťátko v růžových šatičkách, všude si přidejte 5*. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $105miliónovTržby USA $104,400,899Tržby Celosvetovo $267,045,765Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,760,967Tržby za predaj DVD v USA $109,021,359║ Konečne! sa Animačné štúdio Disney zobudilo a opäť sa vrátilo ku klasickej kreslenej rozprávke, mne urobili radosť, lebo po tej hromade CGI rozprávok čo v poslednej dobe vznikajú mi strašne začali chýbať klasické 2D rozprávky. Svieži príbeh, slušná zábavnosť, chytľavé pesničky a nečakaná dramatická vložka s prichádzajúcim záverom prinášajú silný zážitok, samozrejme nejde o vrchol tvorby ale ako návrat k starej dobrej kreslenej klasike to určite poteší. Nadmieru uspokojí aj Slovenský dabing a pekné pesničky! /videl v kine: 80%/ ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Randy Newman: 1. Never Knew I Needed - Ne-Yo ,2. Down In New Orleans (Prologue) - Anika Noni Rose ,3. Down In New Orleans - Dr. John ,4. Almost There Anika - Noni Rose ,5. Friends On The Other Side - Keith David ,6. When We're Human (Feat. Terence Blanchard) - Anika Noni Rose ,7. Gonna Take You There (Feat. Terrance Simien On Accordion) - im Cummings ,8. Ma Belle Evangeline (Feat. Terence Blanchard On Trumpet) - im Cummings ,9. Dig A Little Deeper (Feat. The Pinnacle Gospel Choir) - Jenifer Lewis featuring the Pinnacle Gospel Choir ,10. Down In New Orleans (Finale) - Anika Noni Rose ,11. Fairy Tale/Going Home - Randy Newman ,12. I Know This Story - Randy Newman ,13. The Frog Hunters/Gator Down - Randy Newman ,14. Tiana's Bad Dream - Randy Newman ,15. Ray Laid Low - Randy Newman ,16. Ray/Mama Odie - Randy Newman ,17. This Is Gonna Be Good - Randy Newman ()

Galerie (141)

Zajímavosti (22)

  • První 2D pohádka od Disneyho od roku 2004. (CrypzzXD)

Reklama

Reklama