Princezna a žabák

The Princess and the Frog

Animovaný / Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 2009, 94 min

• frashmaker

Jak narvat příběh který se dá lehce odvyprávět za dvě minuty do filmu, který má hodinu a půl? Přesně takhle. Složit kvantum průměrných písniček a trošku překopat děj, aby nebyl tak krátký. Typická "disneyovka". Animace stejnostejné jako před 60ti lety, příběh provařený, že už snad ani nemá čím překvapit. Podle mě poslední přelomová díra do stvěta byl od Disneyho Dumbo, a od té doby se to celé jen tupě opakuje. Chybí tomu Miyazakovsky netradiční děj a nápady hýřící animace. Tohle nadchne snad jen ty nejmenší a to ještě tak, že na to za týden již ani nevzpomenou. Nemohu říci, že bych se nudil celou dobu, ale zasmál jsem se jen málokrát a to se domnívám, že je má duše stále dostatečně dětská.(22.3.2010)

K tejto pre mňa doteraz absolútne neznámej disneyovke som sa dostala čistou náhodou a zostala som milo prekvapená. Napriek tomu, že je z roku 2009 nie je to na nej vôbec cítiť a svojou klasickou animáciou a muzikálovými piesňami pripomína skôr disneyho 90.roky, čo mňa ako odporcu novej, často nie príliš oku lahodiacej animácie potešilo. Humorom sa tu tiež nešetrilo a napriek tomu, že už nepatrím medzi cieľovú vekovú kategóriu tohto snímku som sa neraz z chuti zasmiala. Toto je disney, ktorého mám rada :).(16.10.2011)

Disneyovka, na ktorej ani nevidieť, že je návratom po dlhých rokoch k ručnej animácii. A to je jej výhoda aj nevýhoda. Na jednej strane je film príjemne starosvetský (až na miestami za oči ťahajúcu digitálnu animáciu), bohužiaľ, tvorcovia nechápu posun doby a celý film je akoby vytrhnutý z patetických 90s. Hlavným negatívom je príliš rozvláčne intro, no najmä kvantum mizerných pesničiek, ktorými je prepchatý film. V prvej hodine filmu je ich asi 8 (!!!) a sú tradične disneyovsky presladené a nudné. No dixie atmosféra juhu Ameriky, louisianské lesy, historické New Orleans, voodoo a bohovský južanský prízvuk hlavných postáv a niektoré postavy (menovite jazzový krokodíl Louis) sú tak úžasné, že ten nudný spievajúci balast mrzí o to viac.(1.1.2011)

Kouzelná animace, nápaditá čísla... a to je, bohužel, vše, kvůli čemu stojí vyrazit do kina. Kromě toho už Princezna se žabákem nabízí jen velmi vratkou romantiku, otravné ženské postavy (od té hlavní až po tu úplně nejvedlejší) a až příliš průměrný scénář, jemuž na rozdíl od animátorů dojdou nápady po 10 minutách. Škoda, těšil jsem se víc než na všechny pixarovky dohromady.(30.12.2009)

Disneyho vítězný návrat k 2D. Ačkoliv hudební doprovod není stoprocentně podle mého gusta, tady se mi to líbilo. “Staromódní” animace je klasicky disneyovská, dokonalá, vyjadřující, propracovaná do detailů a téměř bezchybně plynulá. Všechny charaktery jsou jedinečné a díky nim je Princezna a žabák opravdu báječnou podívanou pro malé i velké.(17.1.2010)

• - Poprvé v historii studia Disney je princezna černoška. (CrypzzXD)

• - Touto pohádkou se studie Disney snaží vrátit ke svým kořenům - ruční 2D animaci. Přesto animátorům nejednou pomohl počítač. (Elisebah)

• - V rozprávke môžeme zahliadnuť Aladdinov lietajúci koberec. (Momo_desu)