20.000 mil pod mořem

Warwick Gilbert

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Stephen MacLean

Typický film štúdia Burbank Films. Spracovaním aj animáciou, ktorá je presne taká akú ju poznáme z 80. rokov 20. storočia. Veľká škoda krátkej stopáže (50 min.). A tou sú filmy štúdia Burbank Films dosť obmedzené. Skoro všetky filmy od nich trvajú okolo 50 min. Táto adaptácia diela DVADSAŤ TISÍC MÍĽ POD MOROM sa páčila. Začiatok bol výborný a zároveň celý film až na niektoré veci - hlavne Kapitán Nemo. Ten tu bol malý uškriekaný pomstychtivý čudák, z ktorého nevychádzalo nič dobré. A to mi veľmi vadilo. Vždy som bral Kapitána Nema ako tajomnú a tichú postavu, a nie ako tohto “škriatka”. Inak výborný slovenský dabing.(8.8.2017)

• Scraffy

Zbytočná rozprávka, ktorá uráža všetko, čo bolo v knihe. Všetky postavy sú tu vykreslené moc debilne a celkovo scenár je napísaný dosť od veci. Nebyť toho, že sú v ponorke, tak by ste vlastne ani nevedeli o čo tam ide.(11.1.2018)

• Wlashack

Jules Verne se obrací v hrobě!(19.3.2008)