poster

Poslední kšeft (festivalový název)

 • Norsko

  Den siste revejakta

 • anglický

  The Last Joint Venture

Drama / Komedie / Krimi / Mysteriózní

Norsko, 2008, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lenuse
  ****

  Kristoffer Joner stojí za vidění, a vlastně i to ostatní.(30.11.2008)

 • sochoking
  ****

  Je zaujímavé, že vždy, ked' chcú ukázať na niekom, že je na detoxe a už prestal s drogami, alebo chlastom, tak mu drbnú sveter a okuliare! Nanajvýš ho ešte učešú, pristrihnú a oholia.(10.12.2012)

 • liuk
  ***

  Ne zrovna skvělá variace na příběh, kdy dva ňoumové k bohatství přišli. Drama to opravdu není, spíš taková komediální krimi, které se nejspíš hodně učilo od prvních filmů Guye Ritchieho. Krimi je bohužel celkem slabá, protože prodej drog je většinou takovým roadtripem po starých známých z hippies doby a vyšetřovací komisař je docela neschopný. Komedie je to občas celkem příjemně úsměvná, jen kdyby všechny vedlejší postavy nebyly tak šilené stereotypní karikatury a zároveň bez špetky absurdního přehánění. Škoda, že spíš záběrem filmu nebyla deziluze a vůbec rozpad hippies hnutí, jak to ze začátku vypadalo. Hnutí ale prý nebylo v Norsku stejně nijak silné, takže mi tak trochu uniká, proč byl film do období pozdních 70. let zasazen, když se v něm nic moc dobového kromě těch pár zbytečných postaviček neděje. Průměrné hodnocení jen kvůli pár vtipným situacím.(16.3.2011)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,988,850(10.9.2010)

 • akisha
  ****

  Neřekla bych, že je to komedie. Ani drama. Ani krimi. Ani gangsterka. A ani moc film o hippie. Je to spíš taková úsměvná bromedie s prvky těchto zmíněných žánrů a porcí hulení navíc. Nejvíc film staví na hereckých výkonech ústřední dvojice, a ty jsou naštěstí dobré, obzvlášť Kristoffer Joner, tomu ten hipík vážně šel moc dobře. Až na trochu dramatičtější konec je to spíš klidnější film, co neurazí a nemusí se u něj příliš přemýšlet. A také chválím soundtrack.(22.12.2016)