Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

Lucerok

Po velmi dlouhé době pěkná "Disney-Pixarovka". Na Meridiny krásné vlasy se nedalo nekoukat a celkem mě překvapil i příběh, který se nesnažil být moderní, ale spíše pohádkový. Některé momenty bych z filmu vypustila, ale jinak jsem byla spokojená. ()

Chizkiyahu

Čím mě tenhle film tak dostal? Mno představte si, že vám je třicet-něco (pokud není), máte menší dítě (pokud nemáte) a manžel/ka řekne, že místo dalšího večera v hospodě/nehtovém studiu (dámy prominou) musíte vypadnout ven a vzít ratolest na pohádku. Tak stojíte na ulici a z billboardů na vás kouká následující: "ZDENĚK TROŠKA A NOVÁ ČESKÁ POHÁDKA - S ČERTY JSOU ŽERTY (KAMENNÉ)" "Z PEKLA ŠTĚSTÍ 50" "BRAVE" ... A tohle jede ve vaší hlavě "K**** co to má bejt tohle, to radši vezmu dítě s sebou na manikůru/striptýz (pánové asi nemají co promíjet), než... Hele, co je to Brave?". // Brave je, lidé, překrásně animovaná pohádka s nejhezčím soundtrackem, co jsem slyšel za hodně dlouhou dobu. Příběh je dostatečně jednoduchý, aby jej dokázalo sledovat (a vychutnat) i menší děcko, ale dostatečně chytlavý, aby dojal i dospěláka. Začíná dost infantilně, ale konec je překvapivě vyspělý a co já bych něčemu tak kouzelnému neodpustil. Pět z pěti a až zase kouzelný dědeček uvede do kin něco fajn, půjdu. A to abych si pořídil i tu ratolest, ať mě lidi nesoudí. ()

Krystian

Moc pěkný odpočinkový film nejen pro malé diváky. Je mi 23 let, byl jsem na tom s přítelkyní a moc se nám to oběma líbilo. Pěkný příběh, z malé části předvídatelný, ale je to pohádka. Propracovaný, ale ne překombinovaný. Hlavní hrdinka sympaťačka, její otec táhle celý film díky svým vtipným výstupům, napětí nechybí, humor taky pěkný... no za mě pět hvězdiček, film splnil všechno, co jsem očekával. Pokud zvažujete návštěvu kina, doporučuju. 3d bylo též v klidu. ()

RoyBatty444

Začnem pozitívami ako je krásne zobrazená škótska príroda, obstojný slov. dabing, kde tu originálny nápad potom to ale skĺzne do daľšej patetickej a dosť pochmúrnej zlátaniny ala já vás naučím čo je život. Dosť mi vadilo aj pár nelogickostí z môjho pohľadu neprekúsnutelných na druhú stranu je to len rozprávka (napr. princezná vilezie na vysokú skalu ako sa dostane dolu? no veľa štastia a v nepretržitej naháňačke sa prezlieka ako na módnej prehliadke). Deti si tu prídu na krátko okrem pár scén s hlúpimy obyvateľmi kráľovstva pri bytke to bolo skôr pre staršieho diváka. Čo musim vyzdvihnúť je ale stále dokonalé spracovanie kde sú postavy ako živé. ()

Bluesun

Moc hezký animák, který vyjímečně není o lásce partnerské, ale lásce mateřské. Vztah mezi matkou a dcerou je zde úžasně vykreslen a u filmu jsem se královsky bavil. ()

Teen.AGE.r

Paráda! Musím říct, že jsem to absolutně nečekal a o to víc jsem byl překvapen ;) Skvělý animák, jeden z nejlepších v poslední době! ...80% ()

Tomulka

Rebelka má podle mně až zbytečně moralizující děj v kterém chybí prvky humoru tak jak jej máme od Pixaru rádi. Samotná postava Meridy je výborně pojatá a ztvárněná. Rodinné vztahy ve filmu jsou velmi připodobněny běžné rodině a tak si každý najde to své ze svého života což občas vyloudí úsměv na tváři, ale jinak to není taková bomba jako prvotiny Pixaru. ()

TOPmoovie

kto ma rad isrko, skotsko, najkrasiu prirodu, a dokoalu grafiku..vtip a pribeh...tak pozri. dost vela veci som spomenul aby to bolo za 5 hviezd ()

zurivymlok

Tohle není Pixar. Tohle je Disney. Možná kvalitní Disney, ale pořád „jen“ Disney. To mě trošku mrzí, protože svým způsobem hodně dospělá zápletka je chvílemi příliš dětinská. ()

Epco

Na pomery Pixaru veľmi nudná, neinvenčne natočená, vizuálne nezaujímavá moralita. A vlastne aj na pomery ostatných štúdii. ()

ludena

Žiadna klasická romantikcá rozprávka o princezne a princovi , Konečne iný dej ako majú všetky tieto animované kráľovské príbehy . Velice pekne spravená, vtipná a dojímavá poviedka. A ešte k tomu žerem jej vlasy . ()

Djflash

Walt Disney společně se studiem Pixar představuji svůj poslední animovaný počin. Děj nás zavádí do drsné, ale půvabné skotské přírody, a to vše za doprovodu působivé hudby. Hlavní hrdinkou je zde dívka jménem Merida, která má za každých okolností svojí hlavu. A tak není divu, že brzy dojde k názorovému rozkolu mezi ni a kralovnou matkou, Které se Merida rozhodne vyřešit razantním, ale v danou chvíli nešťastným způsobem. Díky tomu nás však čeká vcelku příjemná zábava, při které se pobaví, jak malí tak idospělí diváci. Příběh je sice jednoduchý, ale tím , že není koncípován jen výhradně pro dětské publikum (tedy aspoň podle mého osobního pocitu), tak má svojí kvalitu a dokaže v některých chvílích upoutat divákovu pozornost a gradovat . Co mě mile překvapilo je český Dabing, který se zde opravdu nadmíru povedl, což se v poslední době moc často nestává (Vyzdvihl bych dabing především hlavní hrdinky, který působí velmi přirozeně). Nutno říci, že rebelka se opravdu povedla a studio Pixar odvedlo dobrý kus práce, za který se rozhodně nemusí stydět, ba pravě naopak. Potěšilo mě i to, že snímek byl věnován zesnulému Stevu Jobsovi No co říci záverem komentáře?. Při sledování tohoto filmu se určitě nudit nebudete, a pokud nevíte na co se dívat ve volných chvilích se svými ratolestmi, tak Rebelka je v tomto případě dobrá volba ()

JaguarN

Animace jako obvykle úžasná, ale dějově slabota. Navíc chyběla nějaká výraznější komická postava (něco jako Maximus v Na vlásku), matka medvěd to sama nevytrne, vážení. Zkrátka moc hezky nakreslená nuda, strašná nuda... ()

Sengee

U této pohádky si člověk zasměje, pobrečí i zapřemýšlí. Výborná animace, skvělé ztvárnění rebelky – její červené háro je prostě skvěle zapamatovatelné a také super projevy Rebelky a její pubertální tvrdohlavosti : „aaale mááámiiii“. Také mne potěšilo a bylo to úsměvné, že hezkou roli dostali právě ženy, kterých si tam muži vážili. Když do jejich typicky mužských dohadů a bezhlavých bojů vstoupila žena, všichni rázem zaregistrovali její přítomnost a naslouchali moudrům z jejich úst. Dávám o jednu hvězdičku méně jenom kvůli tradičnímu motivu „láska k rodičům a pochopení se navzájem skrz těžké chvíle“, které však v této pohádce bylo víc než perfektně a netradičně podané. Zvolit převtělení mámy do medvěda, kterého otec tak nenáviděl je prostě úžasný nápad. ()

Alvin

Doufám, že tahle nasládlá tuctová story nenaznačuje směr, jakým se budou ubírat další pixarovské příběhy. Pro jednou jsem to přetrpěl, ale od skákající lampičky očekávám vyšší standard. ()

Airon

Rebelská pixarovka ktorá mi v mnohom pripomínala Na Vlásku ,len tu sa miesto blondínky objavuje zrzka . Myslím si že pixar s touto rozprávkou nič nepokazil, no nepriniesol ani nič nové ,škoda, potenciál určite na to tento animák mal . Čo sa týka samotného príbehu ide o vzťah matky s dcérou, kde obidve hrdinky sa snažia zmeniť tu druhú pričom prídu na to že každý má svoj osud vo svojich rukách a je len na nás ktorým smerov sa vyberieme ;) 4 hviezdičky 80% ()

DirtyDozen

Dávám 5 hvězd, protože mám hrozně rád animáky a pohádky. Znám ale několik lepších animáků z posledních let( Jak vycvičit draka, Vzhůru do oblak, Auta...) ()

tuntik

Osvedčená rovnica amerických animovaných filmov (morálne ponaučenie+pár pekných piesní+pár vtipných scén) dáva príjemný výsledok. Príjemné animácie. Akurát traja malí šibali zmenení na macíkov bolo možno trošku príliš komerčné. Ale vtipné. Je to milá animovaná fantasy komédia, ktorú znesiem aj opakovane. ()

lilylove

Tenhle film na mě působil nesympaticky hned jak jsem viděla plakát a fotky ale teda,když se o tom tak mluvilo tak jsem se koukla asi na 5 minut.Upřímně tak kýčovitou a nesympatickou animovanou postavu jen tak neuvidíte.Pro mě propadák. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014