Rebelka

Neskrotná

Brave

Animovaný / Fantasy / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 90 min

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 4164 // Otvárací Víkend USA: $66,323,594 // Štúdio Pixar sa konečne rozhodlo dosadiť ženu ako hlavnú postavu a myslím si, že tento krok bol veľmi vydarený a prospešný. Tak veľmi sa mi filmu Brave páčil, že mu jednoducho nemôžem nič vytknúť a ak by som mal na oplátku niečo pochváliť, tak určite nádherný soundtrack a dokonalú animáciu.(13.11.2012)

Rebelka je sice možná film dětinský, humor je jednoduchý a místy hloupoučký, ale to ještě neznamená, že to nemusí fungovat. Navíc myslím, že vyčítat dětinskost a jednoduchost u animované pohádky, asi není úplně na místě. Nejdůležitější je, že jsem se bavila od začátku do konce. Rebelka je moc příjemná pohádka, navíc se snažila vybočit z trendu současných moderních animovaných pohádek a pokusila se navrátit ke starým klasikám, to moc oceňuji. Dalšímu zhlédnutí někdy se nebudu bránit.(4.11.2012)

Ja som s týmto animákom maximálne spokojný a deti boli z neho úplne hotové. Takú malú bojovníčku mám aj doma...Je to krásne farebné, vtipné a dobrodružstvo nemá konca. Navyše je tu moja srdcovka - škótsko-keltský bojovníci i hudobné motívy, kde hrajú prim gajdy a píšťaly. "Pytačky" i nekonečné bitky medzi klanmi ma bavili, do toho tá spomínaná hudba i sudy piva...Malá podobnosť s animákom Na vlásku tu je, no mňa skôr teší, akoby mi vadila. Ako animáku fakt nemám čo vytknúť. 100%.(31.12.2012)

Pěkná a vtipná pohádka ze středověkých hradů, ve které se trošku čaruje a více pak medvědí. A hlavně, má srdíčko, které je ve vztahu k funkčnosti filmu daleko důležitější než hromada překombinovaných nápadů, které působí tak povrchně, až nad nima člověk musí ohrnout nos. Moc se mi to líbilo, i když ke špici by Rebelka, i přestože její one girl show je dostatečná, potřebovala od ještě aspoň jedné (nemedvědí) postavy pomoct. Dá se doporučit. 85%(30.6.2014)

Celkem nezáživný děj se světlejšími okamžiky. Samotnou mě překvapilo, že mi v samém závěru ukápla slza, ačkoli si film nedovedl vybudovat silnější pouto k postavám, všechny na mě působily tak nějak plasticky, včetně rebelky, jejíž hlas v podání Kelly Macdonald mi moc nesedl, zněla mi ušišlaně jak Lucinka Vondráčkovic... Jinak jde ale o solidní jednohubku, u které jsem se párkrát i docela pousmála. Nad čím jsem se ale moc nepousmála bylo tentokrát 3D: *** které na mě oproti jiným animákům působilo dost chabě a nezajímavě. Kór u filmu s takovým plakátem bych čekala nějaký ten pěkný efekt apod, ale bída bída... Kvalit takového Tangled nedosahuje ani za mák. Ve filmu se tahle princeznička možná snažila vybočit z řady, v reálu je ale průměrná ve všech směrech. Lepších 60%(15.12.2012)

• - „Neskrotná je o tínedžerke trpiacej hľadaním samej seba, ktorá si vytvára vlastný osud,“ prezradil režisér Mark Andrews a ďalej dodal: „Aby som bol konkrétnejší, je o Meridinom zápasení a zmierovaní sa s tým, ako kontrastne ju vidí svet, a ako sa vidí ona sama. Hlavnou témou je byť statočným, nájsť odvahu urobiť niečo. Merida je veľmi nebojácna postava – zlieza útesy, strieľa šípy, bojuje s medveďmi – ale v skutočnosti je najväčšia odvaha tá, ktorá je v srdci.“ (Sufferer)

• - Původně se až 80 % filmu odehrávalo v zasněženém prostředí. Poté, co byla režisérka Brenda Chapman vystřídána Markem Andrewsem, bylo však nutné film přepracovat, díky čemuž se v konečné verzi filmu objevuje zimních scén naopak minimum. (Andrew78)

• - Brave se stal prvním filmem, jež využíval nový audio systém zvaný Dolby Atmos. Tento nový systém využívá 64 samostatných reproduktorů a 128 audio kanálů. (HellFire)