Reklama

Reklama

Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

(více)

Videa (42)

Trailer 2

Recenze (1 001)

misterz 

všechny recenze uživatele

Pre mňa je Rebelka určite rozprávkou roka. Pútavo vyrozprávaný príbeh a vybalansovaný tak, aby deti poučil a dospelých nenudil. Prekrásna animácia, solídna muzika, rozhodne odporúčam do pozornosti. Je tu i veľa komických scénok a preto si tu každý nájde niečo čo ho zaujme. Čo viac si od rozprávky želať? Proste Rebelka je jedna veľká zábava a príjemne strávený čas. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Ďalší animák s produkcie Disney a Pixar, ktorý nám servíruje v podstate všetko, čo sme už videli. Film je veľmi podobný animáku Tangled, čo by až tak nevadilo ako to, že aj keď príbeh je celkom zaujímavý, väčšina nápadov asi ostala len na papieri. Od takých gigantych štúdii človek čaká viac ako len priamočiary animák s peknou animáciou, príbehom či hudbou. Očividne miesto pre nápadité scény už nezostalo. Ale nemôžem sa zas moc stažovať, je to zábavne a bavil som sa. Obľúbený soundtrack: The Games, Weve Both Changed. 80% - 4* ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Jsem překvapený, jak moc se mi to líbilo. Pěkný příběh, perfektní animace, super atmosféra. A nenásilně "výchovné". Možná ne tak nápadité a originální jako předchozí filmy od Pixaru, ale pořád je to velmi příjemný, kvalitní animák. Čekal jsem nudnou variaci na "princezna si má vzít ošklivého prince, ale chce chudého vesničana", dostal jsem dojemnou pohádku o vztahu mezi dcerou a matkou. Za mne spokojenost. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 4164 // Otvárací Víkend USA: $66,323,594 // Štúdio Pixar sa konečne rozhodlo dosadiť ženu ako hlavnú postavu a myslím si, že tento krok bol veľmi vydarený a prospešný. Tak veľmi sa mi filmu Brave páčil, že mu jednoducho nemôžem nič vytknúť a ak by som mal na oplátku niečo pochváliť, tak určite nádherný soundtrack a dokonalú animáciu. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Rebelka je sice možná film dětinský, humor je jednoduchý a místy hloupoučký, ale to ještě neznamená, že to nemusí fungovat. Navíc myslím, že vyčítat dětinskost a jednoduchost u animované pohádky, asi není úplně na místě. Nejdůležitější je, že jsem se bavila od začátku do konce. Rebelka je moc příjemná pohádka, navíc se snažila vybočit z trendu současných moderních animovaných pohádek a pokusila se navrátit ke starým klasikám, to moc oceňuji. Dalšímu zhlédnutí někdy se nebudu bránit. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (43)

  • Ústřední píseň filmu „My Spirit Flies“ v českém překladu „Kdy vzlétnu já“ nazpívala Lucie Vondráčková. Ostatní písně, které ve filmu zazní, v českém překladu nazpívala Radka Fišarová. (funhouse)
  • Film se stal nejdražším snímkem v historii studia Pixar. Jeho rozpočet se vyšplhal na 210 000 000 amerických dolarů, čímž překonal o 10 000 000 amerických dolarů rozpočty snímků Toy Story 3: Příběh hraček (2010) a Auta 2 (2011). (Dlee)
  • O projektu bylo původně uvažováno jako o seriálu. (Beckett51)

Související novinky

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (více)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (více)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

14.01.2013

Letošní jubilejní 70. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton je skončeno. Pod vedením "drzé" dvojice Tiny Fey a Amy Poehler se celý večer nesl v dynamickém tempu a až na pár dojemných… (více)

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (více)

Reklama

Reklama