Rebelka

Neskrotná

• Austrálie

Animovaný / Fantasy / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 90 min

|| Scenár: Mark Andrews, Steve Purcell, Brenda Chapman, Irene Mecchi | Hudba: Patrick Doyle | Produkcia: Katherine Sarafian | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Pixar | Rozpočet: 185 miliónov $ | Tržby: 375,405,518 $ || Už sme sa na to s priateľkou neskutočne tešili, nepochybne preto, že sme ju videli v hlavnej predstaviteľke. Očakávania boli naplnené. Je to krásny animák s príjemným príbehom, preplnený vtípkami od začiatku do konca. Od Na Vlásku najpodarenejší kus od Disney/Pixar. Venovanie Steveovi na konci pohladí na duši tiež.  Ps: Minianimák La Luna pred začiatkom filmu bol skvelým nápadom tiež. | Videno v Slovanský Dům, 3D, CZ dab, 31.8.2012, Praha |(19.8.2012)

Už dávno ma žiadny animák nenadchol, Rebelka to celkom neočakávane zmenila (podobného rázu je Ako si vycvičiť draka, ale Rebelka víťazí). Pustila som ju v telke a od prvého momentu som zostala ako hypnotizovaná sa dívať až do konca :-) Neviem či to majú na svedomí ohnivé vlasy Meridy alebo krásna animácia, ale som jednoducho očarená. Milý príbeh, dobrý český dabing, hudba, postavy, vydarené gagy... všetko spolu to namiešalo koktejl, ktorý mi dokonale sadol.(13.5.2013)

Pre mňa je Rebelka určite rozprávkou roka. Pútavo vyrozprávaný príbeh a vybalansovaný tak, aby deti poučil a dospelých nenudil. Prekrásna animácia, solídna muzika, rozhodne odporúčam do pozornosti. Je tu i veľa komických scénok a preto si tu každý nájde niečo čo ho zaujme. Čo viac si od rozprávky želať? Proste Rebelka je jedna veľká zábava a príjemne strávený čas.(5.3.2013)

Jsem si potřeboval odpočinout, opravdu odpočinout. Tyhle animáky jsou totiž přesně to, co člověk občas potřebuje. Respektive já. Pohádka to každopádně byla pěkná. Líbilo se mi, jak si vyhráli se skotským prostředím a celkově s tou atmosférou té krajiny a hlavně tehdejších králů. To bylo hrozně fajn, ale do takového prostředí bych zasadil daleko epičtější příběh. Trošičku mi to s těmi medvědy nesedlo. A to byl asi největší problém. I tak ale animace i hudba hrozně fajn a i kvůli tomu jsem vydržel až do konce a po shlédnutí mi bylo moc hezky.(26.5.2013)

[imdb: 7.4/10] | me: Pekná rozprávka spájajúca Disney a Pixar pod jednu strechu. Je to milá záležitosť ako po vizuálnej tak i po stránke príbehu. Animák, ktorý poteší ako deti tak i dospelých, pobaví, zaujme a nakoniec samozrejme prináša ponaučenie spôsobom, ktorý neuráža a neútoči silene na city. Je to taký akurátny mix príbehu a vizuálu obohatený o netradične škótsky prízvuk, ktorý je vítanou zmenou. [3 a pol *] Sorry, I don't speak Bear. (20.11.2012)

• - V říjnu 2010 studio oznámilo, že stahuje z režisérského postu Brendu Chapman a nahrazuje ji Markem Andrewsem. V závěrečných titulcích byly jako režiséři uvedeni oba. (Andrew78)

• - Patrick Doyle je v pořadí čtvrtým skladatelem, který pracoval pro studio Pixar. Předchozími byli Randy Newman, Thomas Newman a Michael Giacchino. Doyle byl najat kvůli své skotské národnosti, neboť film se bude odehrávat ve starém Skotsku. (Vlk17)

• - Na motivy filmu vznikla hra z názvem "Temple Run: Brave", v níž Merida prchá před medvědem a hráč má za úkol vyhýbat se překážkám. (karlik4801)