Reklama

Reklama

Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

(více)

Videa (42)

Trailer 3

Recenze (1 001)

freddy 

všechny recenze uživatele

Jak už známe z několika jiných pohádek, ne každá princezna touží v brzkém věku po vdavkách, a snaží se to řešit různě. Zde si hlavní hrdinka vystačí s koláčkem od čarodějnice, který má změnit myšlení její matky. Jenže matka se promění v medvědici, což je začátek velice zajímavého a docela dobře koukatelného příběhu, který uplynule rychle a přitom takřka nenudí. Je zde velká řada vtipných scén, i když dospělý divák, jako jsem já, nedocení na rozdíl od dětí úplně všechny scénky, ale i tak to bohatě stačilo na příjemně strávený nedělní večer. Většina postav je sympatická, zvířečí postavy, což se týká především poníka hlavní hrdinky a mámy medvědice, jsou příjemné a roztomilé, a vůbec celkově je tohle milý příběh, který dokázal zaujmout a potěšit. Písničky jsou jako vždy vydařené, zkrátka klasická dobře odvedená práce, jak se na Pixar a Disneyho sluší a patří. A jelikož jsem s výsledkem spokojený, rozhodl jsem se filmu udělit čtyři hvězdy, pět hvězd přece jen dávám animákům jen výjimečně a tenhle film si tu pátou hvězdu vyslouží teprve tehdy, zůstane- li v mých vzpomínkách i pár let po prvním zhlédnutí. Zatím mohu jen říci, že to je dobrá práce. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Ďalší animák s produkcie Disney a Pixar, ktorý nám servíruje v podstate všetko, čo sme už videli. Film je veľmi podobný animáku Tangled, čo by až tak nevadilo ako to, že aj keď príbeh je celkom zaujímavý, väčšina nápadov asi ostala len na papieri. Od takých gigantych štúdii človek čaká viac ako len priamočiary animák s peknou animáciou, príbehom či hudbou. Očividne miesto pre nápadité scény už nezostalo. Ale nemôžem sa zas moc stažovať, je to zábavne a bavil som sa. Obľúbený soundtrack: The Games, Weve Both Changed. 80% - 4* ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

13. celovečerní Pixar Není to úplně ono, i když základní premisa je dobrá. Lampičkáři vzali starou gaelskou legendu v převyprávění Roberta San Souciho Brave Margaret, šoupli tam něco svého a první skotská princezna byla na světě. Ale i když to má sem tam dobrý vtípek, nedaří se navodit dostatečně kouzelnou atmosféru. Ale vzpurným děvčátkům by to mohlo helfnout. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Už dávno ma žiadny animák nenadchol, Rebelka to celkom neočakávane zmenila (podobného rázu je Ako si vycvičiť draka, ale Rebelka víťazí). Pustila som ju v telke a od prvého momentu som zostala ako hypnotizovaná sa dívať až do konca :-) Neviem či to majú na svedomí ohnivé vlasy Meridy alebo krásna animácia, ale som jednoducho očarená. Milý príbeh, dobrý český dabing, hudba, postavy, vydarené gagy... všetko spolu to namiešalo koktejl, ktorý mi dokonale sadol. ()

Madsbender 

všechny recenze uživatele

Prešiel rok a tak tu znova máme precíznu prácičku z dielne štúdia Pixar. A znova sa jedná o niečo, čo je na poli rozprávok a animovaných filmov pomerne originálne a jedinečné. Ústredným motívom je, pomerne prekvapivo, vzťah matky a dcéry. Keď si spomeniete na Ako vycvičiť draka od Dreamworks, tu sa objavoval podobný motív, teda vzťah hlavnej postavy a jej otca. DeBlois však tento vzťah zakomponoval len ako jednu z viacerých bočných dejových línií, zatiaľ čo Rebelka ho berie ako primárny a stavia na ňom. A rozhodne sa jej to darí! Príbeh je krásne mytologický, potešili ma narážky na staré mýty o posvätných miestach v lese a prekliatych smrteľníkoch bažiacich po moci. Vzťahy a charaktery medzi postavami sú vykreslené na jednotku, a aj keď je hlavnou postavou princezná, myslím, že sa pri tejto rozprávka zabavia takmer všetky deti bez rozdielu. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (43)

  • „Neskrotná je o tínedžerke trpiacej hľadaním samej seba, ktorá si vytvára vlastný osud,“ prezradil režisér Mark Andrews a ďalej dodal: „Aby som bol konkrétnejší, je o Meridinom zápasení a zmierovaní sa s tým, ako kontrastne ju vidí svet, a ako sa vidí ona sama. Hlavnou témou je byť statočným, nájsť odvahu urobiť niečo. Merida je veľmi nebojácna postava – zlieza útesy, strieľa šípy, bojuje s medveďmi – ale v skutočnosti je najväčšia odvaha tá, ktorá je v srdci.“ (Sufferer)
  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (konvax)
  • V čarodějnické chýši lze spatřit model přepravního auta Pizza Planet, které je součástí téměř všech celovečerních filmů od Pixaru, přestože v době, kdy se tento film odehrává, žádná auta neexistují. (HellFire)

Související novinky

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (více)

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (více)

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

14.01.2013

Letošní jubilejní 70. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton je skončeno. Pod vedením "drzé" dvojice Tiny Fey a Amy Poehler se celý večer nesl v dynamickém tempu a až na pár dojemných… (více)

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (více)

Reklama

Reklama