Rebelka

Neskrotná

Brave

Animovaný / Fantasy / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 90 min

Už v tom necítím Pixar. Řekl bych že se jedná o téměř klasickou Disneyovku. Příběh je určitě temnější, než bych si kdy dokázal připustit. Hodně zamrzely minimálně dva logické kopance, které by v minulosti divák hledal u těchto filmů marně. Hlavní postava mě zrovna nenadchla a jen velice pomalu jsem si k ní hledal cestu. Namísto toho mě královny, proměněné v medvěda, bylo opravdu moc líto. Tady se emoce podařilo vykouzlit.(12.11.2012)

Navštívila mě sestra a hned se zajímala, jestli už je k dostání "Rebelka", že by ji chtěla vidět. Co bych neudělala pro vzácného hosta, zaběhla jsem o patro výš do půjčovny AVI souborů a nedlouho potom jsme popíjely kávičku, požíraly tvarohový koláč - tentokrát se mi podařilo vytvořit pečivo poživatelné, nikoliv obvyklý beton - a čučely na animovanou pohádku o rodinných hodnotách a nutnosti respektovat mládež. Hlavní hrdinku jsem měla většinu stopáže stěží odolatelné nutkání popadnout pod útlým krčkem a nasekat jí lukem po prdeli, kdykoliv udělala to své "mhhhnhhh, mhááámííí!". Její tři "roztomilé" bratříčky bych nejraději nacpala jejich hřmotnému fotrovi zpátky do pytle a na bimbasovi mu udělala uzel, aby nehrozil návrat tohoto zrzavého tria zpátky na scénu. Ale vlastně jsem se u "Rebelky" nenudila, občas mi povyjely koutky úst vertikálním směrem vzhůru, ségra vypadala spokojená, animace byla tradičně hezoučká, písničky se daly přežít (debilo jich moc) a tak sem prásknu nenadšených, nezhnusených 65%.(14.3.2013)

Au, neříkal Disney, že nechá mágům z tajného bratrstva Pixaru zcela volnou ruku? Protože tady to už tak nevypadá. A rozhodně to není změna k lepšímu. Ještě trochu více stmelování a všechna ta fantazie a cit pro vyprávění dětského a přitom tak dospělého příběhu navždy zanikne. Tady to naštěstí ještě stále není tak vidět, a už jen za postavu Meridy musí být hvězda navíc. Už dlouho jsem neviděl tak skvěle vytvořenou postavu, jak vzhledově (ty Vlasy!!!), tak povahově. A vizuál čerpající ze Skotska je taktéž stále daleko před všemi ostatními protivníky. To a ta atmosféra hvozdů a temných zřícenin zcela překrývá ty infantilní postavičky, slabou zápletku (nebo alespoň motiv), přílišné tlačení na rodinné hodnoty a písničky. A věřím, že u jedné scény děti asi museli pěkně vřískat :)) To oceňuji(9.9.2012)

Jech, kdyby mě zajímaly ultraraněné cytečki fňukajících privilegovaných slečinek, které nemají žádné skutečné problémy a potřebují si jen víc rozumět s rodičema, aby z nich nebyly tak děsně nesnesitelné krávy, tak jdu na Tumblr a nekoukám na film. Ale ten zrzavej mop na podlahu chci, o tom žádná. Třetí hvězda za posledních deset minut.(19.8.2014)

Zklamáni bylo Ice Age 4, taky epileptický Madagaskar, pohádky na, které sází celé lidstvo, ehm. A ti to tak pojebou! No nezkrotná Rebelka ve mně vzbudila nostalgickou vzpomínku na kino s dřevenými sedačkami a prošedivělými potahy, kde jediná klima byli otevřené dveře a já v útlém veku sledoval na starém prošedivělém poměrně obrovském (na tu dobu) plátně lvího krále, či nějakého toho mravence. Celá škola za ručičky svorně v řadě za menší poplatek ještě v červeném obležení jsme sledovali klasiky dnešní promrdané animace, boží pocit ty časy. 7/10 vy úchyloveéé a mi se Rebelka jako hodně líbila aby jste věděli i když to byla ptákovina.(31.8.2012)

• - Na motivy filmu vznikla hra z názvem "Temple Run: Brave", v níž Merida prchá před medvědem a hráč má za úkol vyhýbat se překážkám. (karlik4801)

• - V čarodějčině chatrči lze také spatřit auto Pizza Planet, které se objevuje téměř v každém filmu Pixaru. (HellFire)

• - Princezna Merida byla jako první ženská postava studia Pixar zahrnuta do řad Disneyho princezen. (R´Hell)