poster

Rebelka

 • USA

  Brave

 • Slovensko

  Neskrotná

 • Velká Británie

  Brave

Animovaný / Fantasy / Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2012, 90 min

Externí recenze k filmu (16)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "Pokud jde o Disneyho, je neortodoxně pojatá hlavní protagonistka i její příběh. A pokud jde o celovečerní produkci Pixaru, jde o první "historickou" látku studia, první jeho snímek s ústřední ženskou hrdinkou - a také o první příběh, který má dost blízko ke klasické pohádce. Současně ovšem jde po…" (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Neskrotná je filmom, z ktorého máte pocit, že všetci zúčastnení odviedli poctivý kus práce. Pridanú hodnotu, akú mal Ratatouille - Dobrú chuť! (Ratattouille, 2007), však nenájdete. Zážitku akosi nepomôže ani 3D. Namiesto umocnenia príbehu vás prepadá pocit, že zaplatiť vyššie vstupné za nepohodlné…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Technické umění studia Pixar se opět předvedlo na roztomilých figurách a romantické skotské krajině… I v tomto ohledu mě napadá možná výtka – snad nic nemá takovou tvůrčí svobodu jako animovaná nebo komiksová Fantasy, jenže tvůrci Meridina dobrodružství místo toho, aby nechali pracovat svou…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Jaroslav Mrázek) ****

  "Pixar opětovně dokazuje, že je stále špičkou na poli animovaných filmů, byť Disneyho vliv je cítit. Rebelka je energickou dobrodružnou jízdou, kterou ke dnu malinko sráží průhledný scénář a nedostatek skutečně pamětihodných momentů. I tak se jedná o hodně zábavnou podívanou se sympatickou hlavní…" (více)

 • FanMovie.cz (Tereza Antoňová) ****

  "Oproti starším Disneyho filmovým počinům je také velmi moderně pojatý. Vzpouzející se puberťačka a skvělá lučištnice Merida se vymaňuje z ženské pohádkové role. Nečeká na pomoc krásného prince, pomůže si sama. Láska a svatba nejsou jediným cílem jejího života." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Bališ) ***

  "Animák je zábavný, humorný, poučný (ako pre koho). Aj napriek týmto plusom neprekonáva známe animáky, a je možné, že zapadne doslova prachom. Prvá čisto feministická postava, ktorej príbeh predsa len mohol byť bohatší, napínavejší, bez mnohých náznakov ako to nakoniec dopadne." (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) ***

  "Rebelka takové kouzlo nemá a je plně srovnatelná s aktuální produkcí Disneyho (např. Na vlásku, ke kterému mám téměř stejné výhrady). Když se o něčem řekne "je to jako současný velkofilm od Disneyho", dá se to brát jako pochvala, ale já to myslím spíš jako povzdechnutí, protože Pixar až dosud…" (více)

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) **

  "Tím nejhorším ale je celá podstata Rebelky, jejíž český název je mimochodem velmi zavádějící. Zatímco v minulých pixarovských filmech se rebélie proti běžné morálce či proti osudu objevovala celkem běžně, Rebelka místo toho hlásá tradiční americké hodnoty o úloze semknuté rodiny, poctivé práci a o…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ***

  "Příběh je neskutečně nastavovaný. Takhle vypadá námětová krize v praxi! Co by v jiném filmu zabralo pětiminutový prolog, se zde řeší půl hodiny." (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Film svou jemností a dívčím příběhem má blíž k filmovým divačkám. Hlavní hrdinka i její matka jsou v příběhu dominantní. Mužské postavy jsou méně propracované, jsou u nich zvýrazněny neduhy a nectnosti, a některé mužské postavy působí jako karikatury. Také jsem očekávala vtipnější a promyšlenější…" (více)

 • Kultura21.cz (Ing. Olga Koníčková)

  "Nápadů měli vždy v Pixaru dost, a také je v tomto filmu dostatečně zúročili. Pixar se totiž konečně rozhodl opět pro původní projekt. Jedná se o první snímek, ve kterém se objevuje ženská hlavní hrdinka, jde o první dobový snímek, ve kterém se protínají skutečná historická data s fantazií, a také…" (více)

 • MovieScreen.cz (Vašek Voslář) ***

  "Postavy jsou vesměs sympatické. Škoda jen, že Odvážná Merida se v hysterickou Rebelku mění až příliš často a její hádky s královnou začnou (kohokoliv mimo naznačenou cílovou skupinu) příliš brzy nudit. Situaci ale zachraňují silný, moudrý a rozpustilý král Fergus, tři malá rozverná princátka i tři…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ***

  "Pixar se sice pořád honí za statnými emocemi, ale tentokrát je mačká z diváků hlavně hudbou, většinou oplodňováky od popových princezniček, a ty nás, drsňáky z ranku Chucka Norrise, jednoduše nedojmou." (více)

 • Sarden.cz

  "Celkově příjemná rodinná podívaná vás rozhodně nezklame. Příběh sám o sobě nepřináší nic převratného, ale o to u pohádek a klasických zápletek až tak moc nejde. Troufám si tvrdit, že by tvůrci u diváků příliš neuspěli, kdyby nechali hlavní hrdinku spadnout do propasti a zemřít, nebo nevysvobodili…" (více)

 • Studentpoint.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Bylo, nebylo, před dávnými časy panovali ve Skotsku král Fergus (Billy Connolly / Karel Heřmánek) a jeho choť královna Elinor (Emma Thompson / Simona Postlertová), kterým se narodila divoká dcera Merida (Kell yMacdonald / Barbora Šedivá). Král Fergus byl statný kabrňák, který kdysi zahnal na útěk i…" (více)

 • Topzine.cz (Eliška Nová) ***

  "Rebelka, a ano, i tady šlápl český distributor s překladem názvu pěkně vedle, se zařadí někam mezi pixarovské hity a jediný propadák, kterého se studio dopustilo. Tedy mezi výše jmenované a Auta 2. Není to totiž taková hrůza jako pokračování Aut, ale ani animák, který bychom si pouštěli znova a…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace