Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

Domec

Dalsi strasne milej film od pixaru. Silnej pribeh matky s dcerou a jejich vzajemny lasky. Zapletka trosku nevsedni, ale o to si to vic cenim. ()

Chipešek

Učebnicově šablonovitý příběh je bohatě vyvážen magickou atmosférou středověkého Skotska a tou nejlepší animací, jakou nám zatím Pixar a asi jakékoli jiné animační studio mohlo nabídnout. 75% (btw žena na režisérském postu se nezapře, schválně, jmenujte mi jedinou normální mužskou postavu, která ve filmu vystupovala ... :) ()

winetach

Asi som od tejto rozprávky čakal veľa a nedostalo sa mi to čo som čakal, tak som mierne sklamaný... ale za to, že to je to stále pekná rozprávka dávam 3 hviezdičky plus jednu za postavu matky - medvedice ()

lili6

Rozesměje, ale i dojme. Vykouzlí úsměv, ale i rozpláče. Sice s klasickým dobrým a poučným koncem, ale přichází i s něčím novým. Animované, ale stále originální. Rozhodně doporučuju ke shlédnutí! ()

Anakinekcz

Obecně vzato u mě převládá zklamání...celkem dlouhou dobu jsem se na to těšil, o to tvrdší poté následoval pád. Filmem se prolínají klišé jako na běžícím páse a upřímně ani dějová linie ničím nenadchne. Jako pozitivum lze snad zmínit digitální zpracování, které se však v dnešní době již stává standardem a zde nikterak nepřevyšuje kvalitou konkurenční snímky. A tak se nabízí otázka proč si právě "Rebelka" vysloužila takovou oblibu ... ()

Acrux

Moc pěkná animovaná oddychovka, u které se nejen zasmějete, ale budete se i bát ;) Jediným šrámem na Rebelčině tváři je divné a neproporční vyobrazení lidských těl, které mě štvalo od začátku do konce. ()

Yokolobuna

Na mou modlu Pixar je to prostě slabota. Jasně originální příběh a spousta gegů a srandiček je prima. Jenže je chabě zvýrazněn vývoj porozumění a hledání vzájemné cesty matky a dcery. Navíc mi ta zrzka byla nesympatická a to je problém u všech filmů natož pak u animáku. Na druhou stranu jsem se, ale párkrát opravdu zasmál a snaha o něco jiného se cení, i když některé postavy či kulisy zůstali dle mého nevyužité 7/10. ()

majo_svk

Pixar je fenomén, ktorý zmenil dejiny animovaného filmu nevídanou mierou. Ich animáky sú jedinečné a kompaktné v celom chápaní. Rebelka je ich ďalším skvelým počinom. Úžasná animácia a vizuál, krásny príbeh, súhra citov a emócii, vtipnosť a zábava, ponaučenie a myšlienka sú zrastené do výsledného umeleckého diela. Divácky zážitok je hlboký a úprimný. Pixasrovci sú majstri neverbálnych prejavov a šíritelia emócií prostredníctvom mimiky a gest. Ľudské prejavy, správanie a konanie dokážu dať zvieratám, ale ja neživým bytostiam. Zamilujete si mladú pubertálnu princeznú, kráľovnú medvedicu a aj trojicu vydarených malých nezbedníkov. Budete sa dokonale baviť, udivovať nad krásnou vizualizáciou, vstrebávať šíriace sa emócie a prežívať príbeh, ako keby bol živý. Nadšení budú všetci, starkí, rodičia, tínedžeri, ba ja tí najmenší. Veľká poklona. Odporúčam. ()

Steel32

Tohle mě teda sakra napálilo! Tváří se to jako nějaká průměrná pohádka od Pixaru, ale ve skutečnosti se to řadí mezi nejlepší animované počiny roku 2012. Příběhem mi to připomínalo ty staré dobré pohádky od Disneyho z mého dětství, kde se hrdinstvím nešetřilo. Vcelku je to hezky zpracovaný, charismatický a chvílemi napínavý. Víc takových pohádek! ()

waits

Rebelka není pro děti do 10 let a i pro ty starší bude snímek trochu rychlý a obsahově odtažitý. Navíc, jak je u animáků bohužel téměř pravidlem, často se tu křičí, popř. po medvědovsku mručí aby se vytvořilo napětí (naštěstí se zde křikem nevytváři humor jako třeba v Monstrech vs Vetřelcích). Děj je originální, gagů je dost, animace je samozřejmě skvělá (jak vlají celou dobu princezně ty rezavé vlasy!) a písně neurazí. Za sebe ale musím říct, že ani překotné tempo mě neuchránilo před občasným postranním zívnutím.. ()

Mrs.Bailey

Na plný počet to určitě není. Pixarovky bývávaly originálnější a propracovanější. Nicméně nemůžu zapomenout na scénu, která divákovi představuje Meridin volný den. Tehdy má princezna povoleno odhodit škrobenou masku jemné a reprezentativní dívky, popadne luk, nasedne na koně a divoce cválá s větrem ve vlasech rozlehlými kopci a lesy, střílí na terče či vylézá vysoko na skály. Nenechte se ale zmýlit mým omezeným popisem, nejedná se o typickou disneyovskou zpěvavou scénu - aspoň mně to tak připadá. Z Rebelky čiší energie, život, svoboda a pokud nejste z kamene, přenese se ten pocit i na vás. Jinak je to pěkný příběh, vybočující z kánonu o hledání vhodného ženicha, odkazující na důležité vztahy jiného rozměru, kterým si myslím nevěnujeme takovou pozornost, jak by si zasloužily - tedy na vztahy v rodině. ()

kamil.i

Moje najhoršie očakávania sa naplnili. Brave nie je žiadna nová, dychberúca pixarovka, ale bohužiaľ len ďalšia princeznovská disneyovka v rade a to so všetkým, čo k tomu patrí. Samozrejme so všetkými negatívami. Je to nezaujímavé, predvídateľné, zdĺhavé a nasilu poučné. Dokonca aj skvostná animácia, ktorou sa vyznačovali predošlé pixarovské počiny tu chýba. Zaujme na nej iba Meridin ryšavý účes. Našťastie Brave nie je vyslovene hlúpy film a len to ho delí od hranice dvoch hviezdičiek. Takže prvá z megalomanských akvizícií štúdia Disney sa nepodarila a vedenie očividne nasilu diktuje príbehy i vzhľad filmov. Uvidíme, čo prinesie "spolupráca" s Lucasfilmom, no napriek režijnému i scenáristickému dohľadu J.J Abramsa sa už začínam obávať. ()

Hepy13

Pixar se mi tímto pohádkovým příběhem trefil přesně do středu terče mého vkusu. Originalita jejich filmů už není tak veliká jako dříve. Ale tento počin se velmi povedl. Musím pochválit český dabing, hlavně tedy samotnou Rebelku. Také hudební složku. Chválit animaci by bylo asi zbytečné plýtvání superlativy. ()

Nolanofil

Strašne jednoduchý príbeh. Keby nebolo špičkovej animácie a pár typických originálnych nápadov, ani by nebolo poznať že to robil Pixar. Je tu pár vydarených gagov ( nenažrané trojičky, pašovanie medvedice z domu), ale aj klasického Disneyho-šablonovitého rukopisu. Mám malé podozrenie, že od odchodu Dicka Cooka v 2009, z Disney studios , o ktorom sa hovorilo že to bol posledný rozumný sympaťák v Disney studios, začali Pixarovské dobrodružstvá strácať na dokonalosti a ostatné štúdia, zrazu boli schopné si s nimi sily merať. Predsa len Up, Toy Story 3, Auta 2 a teraz Brave, nepatria k tomu najlepšiemu od Pixaru a to ma len v mojom podozrení utvrdzuje ()

Echelon1

Pekný animák, ktorému by ale prospel o niečo prepracovanejší dej. Hlavne od momentu, kedy sa zmení kráľovná. Musím ale povedať, že to celé ťahajú dve postavy - hlavná hrdinka Merida, sympatická a bojovná a rovnako tak Elinor, inteligentná a vznešená kráľovna. Mám rád také charaktery, takže ja som spokojný. Spomalená scéna, keď šíp pretne šíp je skvelá, to ako sa pri vystrelení vlní a zábery tváre, jak z historického filmu. ()

Kerbello

Po dlouhé době opravdu kvalitní animák. Nejen že to jsou vizuální orgie, ono to má i v dnešní době originální příběh a nemá to potřebu cpát do sebe tuny vtípků a klišé. Obešel bych se sice i bez písniček, ale však víme... Hudba dobrá, vizuál nádherný, příběh solidní. A že medvědí souboje jsou epické, víme už od dob Zlatého Kompasu. ()

lardko

Animace je skvělá. Film nepostrádá ani vtip a dobré scény. Dá se celý film zkouknout aniž by jste zívli. ()

husokachna

Příjemnej průměr, kterej zajišťuje hlavně fajn volba prostředí a zasazení do Highlandů. Pěkně se na to kouká a tak i ten příběh, kterej nestojí za moc, nijak zvlášť neotravuje. Za víkend viděno 3x, děkuji rebelko Valérie :-). ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014