Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

Loki_Six

"Some say our destiny is tied to the land, as much a part of us as we are of it. Others say fate is woven together like a cloth, so that one's destiny intertwines with many others. It's the one thing we search for, or fight to change. Some never find it. But there are some who are led." ()

RichardLev

Krásný animák s fajn hudbou a skotským přízvukem. Příběh mě docela překvapil, čekal jsem něco jiného. Bojím se, že tenhle snímek časem upadne do zapomnění. Což je škoda, jelikož Merida je sympatická hrdinka a samotné prostředí neotesaných válečníků a hlubokých tajemných lesů je moc fajn. Víc než čtyři hvězdy však dát nemůžu..i když Merida a její vlasy by si snad zasloužily...ne, čtyři. ()

Earl10

Ať si každej říká co chce, ale Pixar je stále ve formě. Další originální příběh, tentokrát zasazen do skotského prostředí sice není tak podmanivý a geniální jako například třetí Toy Story, ale pořád je na míle před konkurencí. Opět nejlepší možná animace a citlivě vybraní dabéři, pochopitelně Skotové. Ovšem český dabing nebyl vůbec zlý. Perfektní Pixarovka, která je těsně pod vrcholem, ale daleko před většinou konkurenčních animáků! [viděl v kině] [85%] ()

legatio

Nádherná animace, spousta vtipů a zábavy a dokonalý soundtrack. Co víc si přát na pondělní večer po náročném dnu v práci ... Výjimečně povedený animák. ()

Fary

Nic, co by tu uz nebylo, ale jinak - proc ne? Takova prijemna oddychovka, kdyz si chcete vycistit hlavu. Rozhodne pekne naanimovana a misty i celkem vtipna. :) ()

Michalechal

Rebelka není žádná bláznivě ztřeštěná animovaná pohádka, jak jsem si původě myslel (typu Na vlásku, Jak vycvičit draka apod.). Je to v podstatě skotskou muzikou a nótou protkaný rodinný snímek, kde se najdou i relativně vážnější chvilky, a to hlavně v druhé polovině. Tři malý bráškové princezny rebelky neměli chybu, stejně tak vyvinutá chůva, kojná či kuchařka nebo co to měla za funkci :-) ()

Stružák

V podstatě nemám co bych vytknul. Rebelka je sice "jenom" pohádka, je trošku předvídatelná (která pohádka ale není, že) a možná tu už podobných princezen bylo mraky. Rebelka je ale taky fantasticky řemeslně zpracovaná. Ať už to je animace samotná (vzpomeňte si na medvěda chytajícího ryby v řece), zajímavý soundtrack, nebo spousta vtipných momentů a scén. A jak bývá u Pixaru zvykem, vyplatí se počkat do konce závěrečných titulků. :-) ()

Hanys_

Sakra. Ten Pixar v posledních letech nějak nedávám (Wall-E, Up a teď tohle...) Slabší 3 za perfektní animaci, nesnesitelnou hlavní postavu a fain méďu. 5/10 ()

Tessie

Dlouho jsem opět čekala, než se na film podívám doma v klidu v originále. A stálo to za to. Povedená pohádka s krásným zpracováním, příběhem, hudbou.. A ty vlasy rezavé.. takové bych chtěla mít :) ()

dopita

Vypadá to vypadá, že nám úroveň filmů ze studia Pixar jde pozvolna dolů. Už jejich přechozí počin Auta 2 nebyl na úrovni, na kterou jsme zvyklí. Rebelka je na tom bohužel ještě hůř. Teda ne že by to byl špatnej film, to ani náhodou. Bláboly od DreamWorksu (Madagaskar 3) nebo od Foxů (Doba ledová 4) pořád s přehledm strčí do kapsy. Jenže ty filmy stály za prd, tak to ani není tak těžký. Hlavní problém jsem měl s příběhem, připadá mě velmi jednoduchý, velmi pohádkový s jednoznačným zaměřením na děti. Animáky Pixaru byly vždy především pro děti, ale vždycky k tomu uměli dát něco navíc - hravost (Příšerky s.r.o.), nápaditost (Auta), vymazlenost (Vall-E) a preciznost v každém detailu (všechny filmy včetně většiny kraťasů). Filmy Brada Birda byly nadčasový a stali se legendou jen co vlezli do kin. A Rebelka? Ani prd. Film je zábavnej, ale tak nějak víc infantilně a jednodušeji. Animace je skvělá a některý hlody jsou bezchybný, ale ať přemejšlim jak přemejšlim, nenapadá mě nic, proč by se mi neměla Rebelka za pár dní vykouřit z hlavy. ()

AdamesWWE

[7/10] Veľmi pekná rozprávka rozprávajúca milý príbeh, pár slušných zábavných scén, príjemné postavičky, atmosféra, hudba. Neskrotná je vydarené dielo, no na vyššie hodnotenie to odomna nemá. ()

ti88na

Veľké prekvapenie, hlavne pre originálny príbeh, ktorý je v takom veľkom pretlaku animovaných filmov veľmi vzácny. Vizuálne krásne spracované, zábavné a poučné. Tvorcovia nám opäť ukázali, že zvieratá nemusia rozprávať, aby boli vtipné, práve naopak. ()

Mazlik4

JE TO REBEL(ka)! Mě tradičně vadí jen astronomický rozpočet. Na druhé straně, rád bych se živil jako animátor. ()

Guzmicz

Hm, celkem typický námět, který můžeme shlédnout třeba ve filmu Mezi námi děvčaty. Ale podání tohoto námětu, je věc jiná a dává příběhu jistou odlišnost, kterou potřebuje. Skvělá animace pixaru přidává další plusové body. ()

ruhebitte2010

Vizuálně jako vždy skvostné. Délka tak akorát. Ovšem v první půlce jako kdyby se někdo nemohl rozhodnout zda to bude animák pro dospělé nebo pro děti a to je velká škoda, protože to působí rušivě. Druhá půle je rozhodně zajímavější a příběh vtáhne do děje. Nicméně je to poprvé co jsem z Pixarovky trošku zklamán, naštěstí jen opravdu maličko :). ()

Orthank

Parádny dôkaz animátorských zručností ľudí z Pixaru, ešte nemusia vždy zaručiť ten najlepší filmový zážitok. Chudobný scenár síce uštedrí pár vtipných momentov, ale dejovo by to vystačilo na jednú priemerne dlhú epizódu nejakého animáku z Disney Channal. Jednoducho postaviť celovečerný potenciálny kino trhák na námete generačnej rebélie je skutočne odvaha, ktorú si môže dovoliť jedine PIXAR. Beriem to ako malé potknutie, s parádnou hudbou a vtipnými momentkami, ale už teraz čakám reparát;) ()

bloodline

Samozrejme Pixarovka brúsi technologickú dokonalosť a zaujme v celku netradičným originálnym dabingom, ale tu chválospevy, žiaľ, končia (výnimku ešte udeľujem sympatickým postavám a ich charakterom) a vyšší bodový/hviezdičkový prielom tentokrát nehrozí. Akákoľvek dejová jedinečnosť a pútavosť vyprchá ako novoročná opica na Troch kráľov a od polovice stopáže ide v podstate o mechanické sledovanie s prvkami humoru (poteší) do očakávaného šťastnokonca (zarmúti). Nuž, ale aj animovano-digitálne impéria musia z niečoho žiť. Brave poslúžil na privylepšenie, ale nie na potešenie kritického oka (dokonca ani na druhý pokus). Dúfam, že ide o (mierne nadpriemerný) medzistupeň k niečomu vysoko kvalitnému... 3 a 1/2*. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014