Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

Kethel

Opravdu líbivý snímek o tvrdohlavé princezně, kterou absolutně nebaví její předepsaná role, kdy by se měla dobře vdát a být dobrou manželkou/královnou. Do toho zcela jasný příklad toho, kdy se dítě snaží žít po svém, rodič chce, aby vše dělalo "správně" a nejsou schopni si to navzájem říct, z čehož jsou (i v reálném světě) jen problémy. Naprosto nádherný příklad toho, jak by měl vypadat animovaný film, který si získá srdce dětí i dospělých a hlavně donutí k zamyšlení. ()

nikus120

Konečne!!! som sa dočkala filmu o normálnej, a fakt, že normálnej princeznej, ktorá (skôr vypadá ako ja) je normálna, nenosí kráľovské handry a proste sa vymyká všetkému čo by princezná mala byť. Skvelý príbeh, nádherné prostredie, efekty, hudba,.... Môžem pozerať stále. ()

Alciele

Rebelka - princezna, která si dělá všechno po svém, vzdorující a trucující. Tohle je důkaz toho, že ne všechny pohádky musí končit svatbou, aby byly smysluplné... ()

Meow86

„Princezna nechrochtá…“ Ucházet se o mou ruku 3 takovíto nápadníci: blonďatý Lombotom, potetovaný Bohušu a zakřiknutý Váleček, taky táhnu radši do lesů. Rebelka je zkrátka návod pro děti, jak vytrollit na nervy lezoucí mamičku. Lucce Vondráčků sedla píseň Kdy vzlétnu já jako žádná jiná. ()

dudo24

Páčilo sa mi to. Pekný príbeh o individualite človeka, voľnosti ducha, reťaziach spoločenských tradícií a rodičovskom porozumení. Vizuál a 3D super. Vlasy hlavnej hrdinky boli hypnotické. Škótska angličtina mi dala zabrať. ()

_Jimmy_

Wau. Jedna z najkarsich rozpravok, ktore sa v tejto dobe natocili. Pribeh je velmi ocarujuci, ktory ma uplne vtiahol do deja. Som rad, ze som tuto rozpravku mohol vidiet. Odporucam. ()

Matamoroz

Celkem pěkné, ale přece víc dětské. Srovnám-li s podobným, na Jak vycvičit draka tohle nemá. Vikingové byli tradičně dobří, čarodějnice taky, matka- medvědice docela slabá. 70%. ()

AndrewNewman

Rozoberať teraz, že či to opakuje štýl Disney alebo nie je podľa mňa smiešne a bezpredmetné! Lepšie si tento skvelý animovaný film užijete ak sa takýmito hlúposťami nebudete zaoberať. Čo sa samotného filmu týka, až na tú krátku stopáž mu nemám čo vytknúť. ()

natalanka

nasmála jsem se a zároveň i slzička mi ukápla. Krásný neotřelý příběh. No a co musím úplně ocenit.... LUBA SKOŘEPOVÁ, která úžasně nadabovala čarodejnici. Jůůůj, to byla paráda :-) ()

Bossi123

Tento snímek jsem poprvé viděl jako malý, takže jsem si ho moc nepamatoval, ale byl jsem mile překvapen, když jsem si ho nyní připomněl. Příběh má spád, člověk se příliš nenudí, s čímž souvisí i příjemná stopáž. Vadí mi ale velké množství klišé. Třeba královna, typická každého vysírající matka; Merida, emancipovaná princezna odmitající jakékoli zavedené tradice a otec, který je tak trochu troubeles. Mnoho scén bylo také zbytečně hlučných. Objevovaly se zde ale také poněkud mysteriózní prvky, což se mi líbilo. Animace povedená. Hudba příjemná. ()

hrumsrt

Animační studio Pixar, které už nyní patří pod Disneyho, bude navždy zapsáno jako tvůrce těch nejlepších animovaných filmů, na svém kontě má již tolik bezkonkurenčních kreslených kousků, které dokazují, jak perfektní je animace vypravěč a navíc překonávají paradigma, že jsou animované filmy jen pro děti.. Ale neplatí, že všechno na co tohle studio sáhlo, je tak precizní práce a v jejich historii najdeme hned několik slabších kousků (Auta 2, Hodný dinosaurus nebo poslední Mezi živly), které nezvládly svoje téma dostatečně podchytit, aby zafungovalo i na dospělé publikum, ale ani v jednom z těchhle případů jsem si nepřipadal jako, že jsem spíše u převážně zábavně laděných disneyovek. A právě takhle jsem se cítil u Rebelky.. Naprosto zaměnitelné s Na vlásku, či Ledovým královstvím, ať animací, tak i zaměřením na holčičí publikum (minimálně skrze ženskou hlavní hrdinku). Ale jak si třeba myslím, že existují případy, kdy studio Disney překoná samo sebe a dodá film, který v sobě nese něco navíc a dokáže se tématy a provedením měřit s Pixarem, tak tohle je přesně opak, který možná přijít někdy musel.. Rebelka je sice jedinečná přesným trváním na skotské estetice a mystičnu, které výtečně ukazuje zase jinou představu světa, kdy navíc poprvé divákům studio představuje návštěvu jasně viditelné minulosti a přenáší svůj příběh do středověkých dob.. Příběh o vzpurné princezně Meridě, která by namísto dvoření se budoucím následovníkům a splnění svých královských povinností radši trávil veškerý čas v lesích s lukem v ruce. Jde tedy o zcela zřetelný emancipační přístup, který nakonec ani nezahrnuje mužského hrdinu v příběhu, se kterým by princezna musela skončit.. Oproti tomu Rebelka naopak míří na rodinné vazby, v nichž se snaží ukázat, že děti mají co mluvit do svými rodiči naplánovaných životů. Rebelka je hodně pohádková, vtipem připomene "Jak vycvičit draka" a kromě výtečné scény s chytáním ryb, či úvodním ohýbání genderových stereotypů zůstává za pixarovským průměrem.. Což ale neznamená, že by Rebelka neměla mít diváckou pozornost a naopak může solidně fungovat jako takový přechodník mezi Disneym a Pixarem.. Tentokrát budou potěšeni ti, kdo přišli s dětmi za pohádkou, protože jde o jeden z mála pixarovských případů, kdy děti a rodičové ve filmu uvidí totéž.. 70% ()

Zaara

Veľmi zaujímavo a pútavo spravený príbeh . :) Najviac sa mi však páčilo vyobrazenie vlasov hlavnej hrdinky - sú rovnako divoké ako ona samotná :) ()

benda02

Je vidět, že na ten film měli málo času a odflákli ho, srovnávat to s Jak vycvičit draka nebo Na vlásku opravdu nemá smysl. ()

spacowa

Zase jednou velice vydařená pohádka. Nádherně animovaná skotská příroda, dojímavý příběh, příjemná hudba :) O tom, že ani rodiče nejsou vždy neomylní a že bychom se měli učit nejenom my od nich, ale také oni od nás. Určitě kupuji domů na DVD. 85% ()

Enzo555

Pixaru disneovské princeznovanie nevyšlo. Hrdinka mi bola aj po hodine vo filme ľahostajná, protivná, zlostná pubertiačka. A navyše- priam stelesnenie hoaxu, že ryšaví nemajú dušu. Trestuhodne nevyužitý folklór, symbolika a prírodný potenciál Škótska. Celé čaro rozprávky má byť v tom, že má Merida na hlave 1.500 animovaných prameňov vlasov? Na druhej strane- matky, ktoré majú doma drzú pubertálnu príšeru, tento film oblaží ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014