Reklama

Reklama

Let Fénixe

  • Česko Let Phoenixe (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Havarované letadlo uprostřed Sahary. Všichni chtějí přežít. Všichni slouží společné věci, někteří více - někteří méně. Všichni myslí v první řadě na sebe, na své životy, na své ego. Bitva může začít... (TV Prima Cool)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (66)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Vynikající dobrodružné drama, u kterého přes veškeré kvality zarazí, že navzdory značné stopáži se nedostává potřebný prostor všem postavám. Některé sice skoro neslezou ze záběru, ale jsou tak do počtu, že nemají dialogy a nic se o nich nedozvíme. Jako by se tvůrci báli šáhnout do předlohy a prostě některé postavy z adaptace nemilosrdně vyškrtnout. Každopádně větším problémem je, že divák nemá pocit, že by s hrdiny trávil dnem za dnem v nekonečných spalujících písečných dálavách, kde přes den jakýkoli pohyb znamená vypocené litry a v noci mrznutí, kde máte sotva pár doušků vody na den a mizivou naději na záchranu. Poušť tu měla být hlavní neustále přítomnou postavou, takhle tu sice není ani vteřina záběrů bez písku, ale je to jalové; čistě z povinnosti. Navzdory stopáži i výše zmíněnému to však nikdy neztratí tempo, Stewart srší charismatem snad více než kdy jindy, pnutí speciálně mezi ním a Krügerem je hmatatelné a vyloženě dělá celý film, do toho dobře zachycená ponorková nemoc, sekundující Attenborough, o napětí není nouze i na nějakou tu památnou scénu dojde. Je to setsakra dobré, ale je evidentní, že to mohlo být ještě lepší. Pak by nešlo "pouze" o kvalitní snímek, ale nadčasovou klasiku. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Najprv som mal možnosť vidieť novšie spracovanie, ale toto staršie je určite lepšie. Už len tou atmosférou a veľmi zdarilými hereckými výkonmi v podaní vtedajších hereckých hviezd. Atraktívna zápletka, zasadenie a dobre napísané charaktery postáv sa postarajú o zbytok. Aj keď by tomu seklo zkrátenie aspoň o 30 minút. ()

Reklama

hans500 

všechny recenze uživatele

Vynikající dobrodružné drama, perfektně zrežírováno Robertem Aldrichem (Tucet špinavců), námět je velice povedený a zpracování brilantní. Na 136 minutách nechybí nic co by v takovém filmu mělo být: napětí, skvělá atmosféra, výborné dialogy, vyhrocené situace... sestrojování letadla je uvěřitelné. Film se může pyšnit famózními hereckými výkony, především Jimmyho Stewarta (z toho co jsem viděl, zatím nejlepší výkon) a Hardyho Krügera (skvělý herec, jak dokazuje právě zde, za svou roli odmítnul nominaci na zlatý glóbus). Film nenudí ani na vteřinu a vyůstí povedeným závěrem. Celkem 4,5*. Remake Johna Moorea nesahá tomuto originálu ani po kotníky. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Pokus o nemožné? Myslíte že to nejde a že se nakonec přeci jen nedočkáte kýženého úspěchu? To jste asi neviděli tento film vysílaný dnes 12.07. 2008 na TV-Prima. Na Aldricha však jen průměr, viděl jsem lepší ale díky zajímavé scenerii, pěkným exteriérům a hlavně díky charismatickým hereckým výkonům hodnotím vejš než jsem původně zamýšlel..Remake z roku 2004 jsem neviděl tak bohužel nemám s čím porovnávat. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Až teď teprve vidím, jak to v té verzi z 2004 zpackali. Zprasili. Mám chuť tomu zpětně dát odpad. Není potřeba vymejšlet nějaké pitomosti a tápat v nelogickejch kruzích. Je to víc o technické stránce stavby letadla a nezabývá se to pitomostma. Teda zabývá, ale jakž takž snesitelně. Jasně, má to nádech filmu z 60. let, ale na svou dobu nemůžu křivé slovo utrousiti. Uvěřitelnnost sice nic moc, ale v porovnání s tou novou verzí je to papežovo zlato. Herectví Jamese Stewarta se mi zrovna nezamlouvá. Kromě Borgnineho tam snad nikdo horší nebyl. Tahounem filmu byl podle mě Heinrich Dorfmann. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (4)

  • Počas nakrúcania filmu zomrel filmový pilot Paul Mantz. Vo filme použili netradičné lietadlo skonštruované len pre účely tohto filmu - Tallmants Phoenix P-1. Lietadlo sa však pri nakrúcaní scén tesne nad arizonskou púšťou rozlomilo a dopadlo čelom do zeme. Paul bol na mieste mŕtvy. (Raccoon.city)
  • Přibližně v osmé minutě, kdy se objevuje záběr na letadlo letící v písečné bouři, lze dobře vidět dva provázky, které drží model ve vzduchu. (Chegi)
  • Hardy Krüger odmítl svou nominaci na Zlatý Globus v kategorii nejlepší vedlejší herec. (Ruuzha)

Související novinky

Zemřel herec Hardy Krüger

Zemřel herec Hardy Krüger

20.01.2022

V americké Kalifornii včera v požehnaném věku 93 let opustil filmový svět německý herecký veterán a spisovatel, Hardy Krüger. Rodák z Berlína má k dnešnímu dni na svém kontě na 70 filmových a… (více)

Reklama

Reklama