Na rozcestí

Skutečná láska musí překonat spoustu nástrah. Dave a Clarice Johnsonovi (Morris Chestnut a Taraji P. Hensonová) o tom vědí své. Když se před lety brali, mysleli si, že se všechny jejich sny naplní. Osud jim však položil do cesty těžké překážky…  Skutečná láska musí vždy překonat spoustu nástrah. Dave a Clarice Johnsonovi (Morris Chestnut a Taraji P. Hensonová) o tom vědí své. Když se brali, on chtěl být hvězdou baseballové ligy a ona nejlepší realitní makléřkou. Daveovi jeho sen zhatilo zranění, ale osobní neúspěch si vynahrazuje jako trenér dětského sportovního týmu a touží po klidném rodinném životě. Clarice svého cíle dosáhla, získala titul makléřka roku, ale cesta na předávání cen skončí nehodou a jejím těžkým zraněním. Manželský vztah se po letech soužití ocitá v krizi a je podroben zkoušce - dvojice se musí vypořádat s oboustranným pokušením, finančními problémy i s citovými pochybami a nakonec stojí před rozhodnutím, zda mají porušit slib, který si v den svatby dali. Americké romantické drama bylo natočeno na motivy bestselleru T. D. Jakese. (oficiální text distributora)

cerbygerby

Dalo by se říct že to je dost realistický.. příběh ze života.. láska na první pohled, svatba, vše v pořádku a pak to začíná..kariéra manželky je přednější než chvíle trávené společně a makeup který by se rozmazal kdyby dostala pusu od svého manžela na tvář...hrůza takový ječák co měla ta ženská bych tedy nevydržel, ale nebylo se čemu divit...mít takovou matku... do toho přijde nehoda a kvalitní drama je na světě, takže za mě 4* sice slabší, ale přeci jen si je zaslouží ()

Primavera

Pozitívum boli dobre pracované myšlienky - nie každého nehoda v živote urobí lepším, to je klišé. Dave sa po nehode nestane hviezdou baseballovej ligy, ale trénuje deti z afroamerickej komunity, aby sa aspoň oni mali šancu nimi stať a tak ide aj do sporu s nepodareným otcom jedného z talentov. Naopak Clarice sa po autonehode stáva nepríjemná hašterivá manželka, ktorej výdatne pomáha ničiť vzťah aj jej panovačná matka. Každého mení nešťastná náhoda inak. Negatívum tu pre mňa však bolo príliš rozprávkové obrátenie všetkého na dobré, manželstvo a láska zachránené, už som čakala len na príchod svokry s pokorným výrazom tváre a s tortou a šampanským v rukách. Ups, to by bol happyend! :-) Škoda. ()

tailguner

Tak říkal jsem si černošský film, to zas bude. Ale vůbec. Od první do poslední minuty jsem byl zakoukán a film jsem si užíval. Bylo tam úplně všechno, štěstí, láska, neshody a i smrt. Dobrá práce. ()

jafuska

dávám jen tři hvězdičky, protože půlka filmu byla hodně nudná, další film o vztazích v manželství, nebylo tohouž dost takových podobných filmů? Být na jeho místě, nevrátila bych se k ní, byla to sobecká namyšlená ženská, ale abych nebyla tak kritická, konec došela ušel, ale emoce nic moc, mohlo to být daleko líp natočeno ()

CrazymanM

Nechci vypadat jako cynik,ale tohle bylo prvoplánově určeno k dojetí,děsně debilní,chvílemi jako by nevěděli,jestli točí drama nebo komedii!Musel jsem se hodně ovládat,abych to dokoukal do konce!!! ()

MonarC

Taraji P. Henson je velmi dobrá herečka, na začátku zahrála tak nepříjemnou manželku, že jste se jejímu manželovi divili, že to s ní vydržel tak dlouho. Nakonec si uvědomí svoji chybu a vyžene svoji hnusnou matku z jejího domu. Velmi silný film o vztazích, manželství, lásce a víře v Boha. ()

Dusin

Film začíná vesele a šťastně - svatbou. Tím ovšem idylka končí a dalších devadesát minut je plných dramatických situací, které život přináší. Pomineme-li americký "happy end", najdeme ve filmu věci, které se ve velké míře vyskytují i v našich životech. Hlavní představitelé se vypořádávají s typickými nástrahami manželství jako jsou láska, nevěra, kariéra versus dítě, do všeho remcající tchýně atd. Jak moc jsou důležité naše osobní cíle a sny ? Kolik musí člověk obětovat ve prospěch druhého ? Kdy má partner ustoupit a kdy si naopak jít pevně za svým ? Odpovědi ve filmu asi nenajdete, protože každá životní situace vyžaduje individuální řešení... Malou nápovědu vám ale tento příběh rozhodně dá. Drsňák z PREDÁTORA Bill Duke natočil drama, které rozhodně donutí člověka k zamyšlení nad nejzákladnějšími otázkami našeho života. Morris Chestnut ukázal, že mu jdou nejen role akčních hrdinů, ale že se dokáže úspěšně vypořádat i s úlohou citlivého manžela a přítele. ()

jay are

Kdekdo by se mě mohl ptát proč tak vysoké hodnocení. Já sám to dost dobře nevím. Jde tam o pocity, a ty se dneska perfektně trefily do mé nálady. Morris Chestnuta mám prostě rád. Ať už hraje v béčkových filmech, nikdy mě nezklamal. Jenifer Lewis zahrála nesnesitelnou tchyni výborně. Opravdu byla nesnesitelná :D Tento příběh mi prostě přijde hodně skutečný, reálný. Jsou tam cítit opravdové emoce, člověk plně soucítí s hlavním hrdinou. Pro mě to je obrovské překvapení a proto nemůžu jinak než 4* ()

montel

Když se Dave (Morris Chestnut) a Clarice (Taraji P. Henson) brali, bylo vše ideální. Pohádkový život, jaký si oba přáli však pokazily Daveovi přetrhané vazy, které mu znemožnily hrát profesionálně baseball. Od té doby s kamarády jen trénuje mladé kluky, kterým chce pomoci, aby si vyhnuli ulici a drogám. Proto musí vše táhnout Clarice, která je velmi úspěšná realitní makléřka a díky jejím provizím dokáží táhnout hypotéku i trošičku nadstandartní život. Vše se změní ve chvíli, kdy mají oba manželé autonehodu a Clarice si velmi vážně poraní nohu. Od té doby nejen že začnou manželům docházet peníze, ale také začnou mít velké neshody, vzájemně se urážejí a do toho všeho jim mluví Daveova tchýně, která se k nim nastěhovala. Dave tak čím dál častěji tráví čas na hřišti, s kamarády a také s fyzioterapeutknou Julii (Maeve Quinlan), která pomáhá Clarice zase na nohy. Vztah mezi Davem a Julii se čím dál víc prohlubuje...Velmi důvěryhodné drama ze života, které se může stát i vám. Trochu mě štval příšerný český dabing, ale vhledem ke kvalitě filmu, se to dá překousnout. Hodnocení také srazili zbrkle nastřelené emoční scény, které tam být nemuseli. Ale jinak velmi slušná podívaná. 60% ()

pupidup

Přidala jsem půl hvězdy.. za radostné překvapení, že nejde o pouhý bezduchý "černošský film". Je dobře propracovaný v několika dějových liniích... opravdu stojí za zkouknutí, jestli nehledáte povrchní oddechovku. ()