Dívka na přání

The Girlfriend Experience

USA, 2009, 76 min

Je osvěžující vidět Sashu Grey nejen hrát, ale i mluvit (obyvkle toho moc nenamluví, neboť má většinou plnou hubu práce). Jinak příjemná artová konverzačka s nadějným výhledem na brzkou reprízu.(13.4.2011)

Trošku se odkloním a než-li film samotný (něco takového by asi nejlépe dokázal popsat Shadwell) přejdu k plakátu, jenž sám o sobě je čtyřhvězdný kousek. Už jen samotná tagline „See it with someone you ***.” je krásným odkazem na naivní hollywoodské romance ála Valentine's Day, kde na první místě leží láska a sex je až kdesi na pozadí. Zkrátka lež. Nesmím opomenou o ztrvárnění plakátu, konkrétně ony „tečky” s čárovým kódém, které srovnávají call girls k drahým magazínům, nebo-li šahat a listovat může pouze ten, kdo si zaplatí. A pak samozřejmě onen výraz, jenž mluví o temné stránce celého filmu. O příběhu vykořistěné dívky, které jde o život. Nádhera.(5.1.2012)

• GodComplex

Jak to ten Soderbergh dela, ze to je vzdycky takove prumerne a o nicem. Tema je v poradku, me treba zajimalo jak to chodi v zivote moderni devky, neboli jak se to dnes alibisticky nazyva spolecnice, escort, Girlfriend Experience, whatever, ale Soderbergh me i pres kratkou delku spis nudil. Hlavni heeerecka byla docela sympaticka, a to byla primo z oboru, asi bych si mel jit doplnit jeji filmografii jak tak koukam na jeji score. 4/10(7.6.2012)

• teutates

Návod ako sa stať "kurvou"... nie tak doslova, ale predsa len... Soderbergh natočil snímok, ktorý pojednáva o slečne spoločníčke, ktorá má "normálny" vzťah... cez deň pracuje ako luxusná známa pre všetko, plná súhlasov a vedomosti... v súkromi opäť vzorná priateľka, naivná, hlúpa... taktiež zachytáva, čo slečna nakupuje, upozorňuje na to čo má práve na sebe, citové rozpoloženie, postrehy... nudilo, citovo rozpoložilo... omg 3/10(3.2.2010)

• bouncer

Soderberghův podivný experiment, který mi až tak nesedl. Na to, že nemá ani 80 minut se vleče neuvěřitelně pomalu a takřka nudí za vlast. Nápad to není ani tak špatný, ale zpracování je dosti osobité a mnohým (jako mě) nebude vyhovovat. Je zajímavé kam až se proš...la Sasha Grey.(14.10.2009)

• - Režiséra Stevena Soderbergha k natočení filmu podle jeho vlastních slov přiměla krize pornoprůmyslu.
    „Teď je strašná spousta pornostránek, kde si můžete stahovat filmy zadarmo. Za poslední dva roky se jich vyrojilo obrovské množství a já si už skutečně nedovedu představit, kdo by ještě dokázal na pornu opravdu vydělat. Mám o ekonomickou strukturu pornoprůmyslu velké obavy.“ (zdroj: Reflex) (Hejtmy)