Hledá se Amanda

Finding Amanda

Komedie / Drama

USA, 2008, 92 min

• F.man

Prvních 30 minut to vypadalo alespoň na průměrnou komedii. Matthew Broderick totiž poměrně dobře hláškuje a jeho postava, spisovatele Taylora Peterse se tváří jako slabší odvar Hanka Moodyho z Californication. Když se ale děj přesune do Las Vegas, celý snímek jako mávnutím kouzelného proutku ztratí tu trochu šťávy, kterou měl (zejména kvůli režijní nechopnosti Petera Tolana využít potenciál scénáře) a z Finding Amanda se stává pouze dlouhé čekání na konec.(20.1.2009)

• milka

Jakoby tvůrci nevěděli, jestli chtějí natočit spíše komedii, nebo drama o postavě gamblera a prostitutky. A nefunguje ani jedno. Když už si totiž člověk řiká, že už fakt tvůrci přepnuli na tu vážnější notu, tak řekne už dost obtloustlý a většinu času nudný Matthew Broderick nějakou cynickou hlášku a nebo přispěchá celkem nevyužitý a zbytečný Steve Coogan. Zkrátka nepovedený film v obou směrech, aneb co byste chtěli po filmu, kde hraje docelou vděčnou roli prostitutky příšerná Brittany Snow.(30.8.2009)

• Jara.Cimrman.jr

Jsem skromný člověk, většinou od filmu moc nechci, ale když už to má být komedie, tak se chci zasmát a to se mi nepodařilo. Svědomitě jsem nejprve hledal chybu u sebe, ale když jsem se opětovně přesvědčil o své naprosté dokonalosti, tak musí být chyba na straně tvůrců. Zasypali mne totiž neuvěřitelně nesympatickými postavami a tak trapným lhaním závislých, že z toho ani sympatická běhna Amanda nedokázala vykouřit alespoň průměrné hodnocení. Snad jen strejda Taylor svým provokováním pitomce Grega dokázal vnést svěží vánek do nudného vzduchu v casinech, ale důvod k vypnutí větráků to rozhodně nebyl.(29.8.2013)

• Ilhan

Takový pohodový film, sice ničím zas tolik nezaujme, ale ani neurazí. Jeho největším problémem je, že v rámci žánrů je u obou na půli cesty a ani jeden bohužel nefunguje na 100 %. Je to prostě příběh jedné mladé šlapkoidní blondýnky a jejího věšně ulhaného gamblerského strýce, který sice uteče aniž by vás nudil, ale po pár dnech si z filmu na moc věcí nevzpomenete.(26.10.2009)

Taylor Mendon, známý a uznávaný herec vášnivě propadl hazardním hrám, což, kromě velmi rychle snižujícího se jmění, znamená i problémy s jeho ženou Lorraine. V rodině není ale sám, kdo by se mohl stát černou ovcí - jeho neteř Amanda žije v Las Vegas, kde se asi živí prostitucí. Taylor se do Vegas vydá, aby Amandu přemluvil k návratu do normálního života, ale i aby své ženě dokázal, že jeho problémy s hazardem již jsou pryč. Ale Vegas je město hříchu, a tak Taylor nebude mít svůj úkol dvakrát jednoduchý ... Film sice má svůj potenciál, ale nevím proč, nějak mne zaujmout nedokázal. Shlédnout jsem jej musel asi natřikrát, protože jsem u něj vždycky usnul. Matthew Broderickovi sice takováto role sedí jako prdel na hrnec, ale ani on mne u filmu neudržel, o ostatních ani nemluvě, nicméně na Brittany Snow se alespoň dobře kouká. Docela mě potěšil samotný konec :)(22.1.2010)

• - Tvůrci a herci soutěžili o kaliformské ceny Prism v kategoriích nejlepší celovečerní film, nejlepší ženský výkon a nejlepši mužský výkon. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii po dobu tří měsíců. (Terva)