Hledá se Amanda

Finding Amanda

Komedie / Drama

USA, 2008, 92 min

• Arkos

Komedie, při které jsem se nezasmál a prakticky celou dobu jsem se nudil a čekal na konec. Broderick sice špatný není, ale připadalo mně, že nemá prakticky co hrát.(16.9.2009)

Las Vegas, hazard, gambler a Brittany Snow jako třešnička na dortu. Co víc si můžu přát! Matthew Broderick rozhodně nepatří mezi mé oblíbené herce, ale tady mi vůbec nevadil. Jeho loser mi byl místy dokonce velice sympatický. Vzhledem k hodnocení jsem ani nečekal, že se tolik nasměju. Nadšení z filmu samozřejmě umocňuje moje platonická láska k Brittany, ale i tak si myslím, že to zdejší suchaři, kteří hodnotí podle Příručky vybraného vkusu, sestřelili až moc.(19.6.2011)

• F.man

Prvních 30 minut to vypadalo alespoň na průměrnou komedii. Matthew Broderick totiž poměrně dobře hláškuje a jeho postava, spisovatele Taylora Peterse se tváří jako slabší odvar Hanka Moodyho z Californication. Když se ale děj přesune do Las Vegas, celý snímek jako mávnutím kouzelného proutku ztratí tu trochu šťávy, kterou měl (zejména kvůli režijní nechopnosti Petera Tolana využít potenciál scénáře) a z Finding Amanda se stává pouze dlouhé čekání na konec.(20.1.2009)

• Jara.Cimrman.jr

Jsem skromný člověk, většinou od filmu moc nechci, ale když už to má být komedie, tak se chci zasmát a to se mi nepodařilo. Svědomitě jsem nejprve hledal chybu u sebe, ale když jsem se opětovně přesvědčil o své naprosté dokonalosti, tak musí být chyba na straně tvůrců. Zasypali mne totiž neuvěřitelně nesympatickými postavami a tak trapným lhaním závislých, že z toho ani sympatická běhna Amanda nedokázala vykouřit alespoň průměrné hodnocení. Snad jen strejda Taylor svým provokováním pitomce Grega dokázal vnést svěží vánek do nudného vzduchu v casinech, ale důvod k vypnutí větráků to rozhodně nebyl.(29.8.2013)

"Hele, kolik stran musí mít takovej scénář ??" - "Standardní čtyřicetiminutová epizoda na sedmi kamerách ?? Asi 44.." - "44 ?? Já mám jen sedm !! Možná by ses na to moh podívat, vylepšit, dopsat nějaký přídavný jména, slovesa a takový ty krámy.." ;)(30.11.2014)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii po dobu tří měsíců. (Terva)

• - Tvůrci a herci soutěžili o kaliformské ceny Prism v kategoriích nejlepší celovečerní film, nejlepší ženský výkon a nejlepši mužský výkon. (Terva)