Hledá se Amanda

Finding Amanda

Komedie / Drama

USA, 2008, 92 min

Známý televizní producent jede do Las Vegas přemluvit svou neteř, aby si přestala vydělávat prostitucí. On jako velký gambler (avšak velice neúspěšný), sázející hlavně na dostihy najde ve Vegas přímo pohádku, město hazardu mu je zaslíbené. Když najde svou neteř marně se jí snaží domluvit a propadé velkému gamblerství. Film, takřka bez akce pojednává o tomto problému obou lidí.(25.9.2008)

Příjemná komedie, která chvílemi i pobaví a která patří k těm filmům, které mi ukazují, proč bych si neměl začínat se žádným ze zlozvyků, protože ty výsledky pak opravdu nestojí za to. Ale tenhle film není tak o zlozvycích a neduhách hlavního hrdiny (i když je to taky jedna z částí příběhu) jako spíše o tom, že je možné dosáhnout splnění amerického snu (vlastní dům, dostatek financí, pohledný partner), ale za jakou cenu. Amanda má vlastně všechno, co by mělo činit člověka šťastným, jenže to by bohužel nesměla být prostitutkou. A právě z tohoto života jí chce její strýček dostat, aby si to vyžehlil u své manželky. Matthew Broderick zde hraje zajímavého chlápka, který mentoruje a domlouvá své neteři, zatímco sám nežije zrovna příkladný život a ten konec celého filmu dává naději, že si to snad konečně začal uvědomovat. Do toho je tu velmi pohledná blondýnka Brittany Snow, která na první pohled vypadá jako nezkažená mladá slušná dívka, aby za okamžik začala nabízet kolemjdoucím chlápkům sex a před svým strýčkem použila slova "stříkat" a "kozy" v jedné větě, což, jak strýček vtipně poznamenává, ještě neslyšel žádnou ženu říci. Tohle je zkrátka komedie, která zase tak často nevyvolá v divákovi salvy smíchu, ale o to více je zajímavá a o to lépe se na ní dívá. Film totiž není ani náhodou trapný a tvůrcům se tohle dokonale podařilo. Uděluji lepší tři hvězdičky, možná by to bylo i na čtyři hvězdy, ale zatím zaokrouhluji spíše dolů a nechám si to rozležet v hlavě.(26.4.2010)

Las Vegas, hazard, gambler a Brittany Snow jako třešnička na dortu. Co víc si můžu přát! Matthew Broderick rozhodně nepatří mezi mé oblíbené herce, ale tady mi vůbec nevadil. Jeho loser mi byl místy dokonce velice sympatický. Vzhledem k hodnocení jsem ani nečekal, že se tolik nasměju. Nadšení z filmu samozřejmě umocňuje moje platonická láska k Brittany, ale i tak si myslím, že to zdejší suchaři, kteří hodnotí podle Příručky vybraného vkusu, sestřelili až moc.(19.6.2011)

Finding Amanada je název scela závádějící. Hlavním hrdinou je od začátku Matthew Broderick a vetšina "akce" se točí kolem něj. Nenáročný filmeček bez nějakého silnějšího děje/příběhu/vyvrcholení...., ale přesto neurazí. Jediné vtipné momenty ve filmu jsou rozhovor strýce a jeho neteře na téma "How I feel with a cock in my mouth". Takže kdo máte náladu na nějakou blbinku a čas na víc... klidně se na to mrkněte... věřím, že většína se až tak nudit nebude :)(14.11.2008)

Taylor Mendon, známý a uznávaný herec vášnivě propadl hazardním hrám, což, kromě velmi rychle snižujícího se jmění, znamená i problémy s jeho ženou Lorraine. V rodině není ale sám, kdo by se mohl stát černou ovcí - jeho neteř Amanda žije v Las Vegas, kde se asi živí prostitucí. Taylor se do Vegas vydá, aby Amandu přemluvil k návratu do normálního života, ale i aby své ženě dokázal, že jeho problémy s hazardem již jsou pryč. Ale Vegas je město hříchu, a tak Taylor nebude mít svůj úkol dvakrát jednoduchý ... Film sice má svůj potenciál, ale nevím proč, nějak mne zaujmout nedokázal. Shlédnout jsem jej musel asi natřikrát, protože jsem u něj vždycky usnul. Matthew Broderickovi sice takováto role sedí jako prdel na hrnec, ale ani on mne u filmu neudržel, o ostatních ani nemluvě, nicméně na Brittany Snow se alespoň dobře kouká. Docela mě potěšil samotný konec :)(22.1.2010)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii po dobu tří měsíců. (Terva)

• - Tvůrci a herci soutěžili o kaliformské ceny Prism v kategoriích nejlepší celovečerní film, nejlepší ženský výkon a nejlepši mužský výkon. (Terva)