poster

Vzdálení blízcí

 • USA

  Familiar Strangers

Komedie / Drama

USA, 2008, 82 min

Režie:

Zackary Adler

Hudba:

Steve Salett

Producenti:

Tim Estep

Scénografie:

Ruth De Jong

Kostýmy:

Derek Sullivan
(další profese)
 • T2

  Rozpočet $1milión(26.5.2010)

 • Malarkey
  ***

  Pro změnu jeden typickej uměleckej americkej mini-film, který by se bez problémů zařadil na ČT-2 do série Nezávislé americké léto. Obsahuje ale sympatické role, sympatické prostředí a nenápadné životní drama mezi tím. Na jednu stranu zajímavé, nenudí to, ale na stranu druhou o tom za týden nebudu ani vědět.(10.11.2010)

 • sochoking
  *****

  Krásne bombastická oddychovka plná sarkastického humoru a prekvapení .(18.1.2010)

 • freddy
  ***

  Zvláštní film o zvláštních lidech, se kterými bych rozhodně nechtěl trávit delší dobu, než jaká by byla nezbytně nutná. Když jsem viděl tu rodinu, tak jsem zcela chápal Briana, který odsud před pár lety odjel a osamostatnil se, protože žít s těmito lidmi chtělo asi opravdu docela dost mentálních sil. Nyní se ale Brian vrací do svého rodného městečka za svou rodinou, aby s nimi oslavil Den díkůvzdání. A že se zde zamiluje do dívky z pokladny v supermarketu, to je jen takový malý bonus. Mé pocity z tohoto filmu jsou rozpačité. Chvílemi naprosto geniální film se během dalších chvil stává občas nudným a neatraktivním a po několika desítkách minut, kdy jsem sledoval Brianovu rodinu, už mě z nich docela solidně bolela hlava. Ale na druhou stranu jsem se u toho i několikrát zasmál ("Dnes je nádherný den pro krocany, tak šup s nimi do trouby."), což je rozhodně pozitivní zjištění. Jinak se ale jedná o docela příjemný americký nezávislý film, který určitě stojí za to vidět a u kterého se možná ostatní budou bavit více než já. Ale takový baketbal na oslech, to mi rozhodně zůstane v hlavě ještě hodně dlouho. Co se týče herců, tak se Shawnem Hatosym už jsem měl v minulosti několikrát tu čest (naposledy před 10 dny ve filmu Bezcenný syn) a DJ Qualls, kterého nemám příliš v lásce, mi zde kupodivu ani příliš nevadil, což je rozhodně pozitivní zjištění. Celkově je film někde mezi třemi a čtyřmi hvězdami, někdy je při zdejším systému hodnocení těžké zvolit počet hvězdiček, když je to někde přesně v půli, normálně bych dal filmu 70%, ale to zde není možné, takže pro tentokrát volím nižší hodnocení a dávám tři hvězdy.(10.5.2010)

 • rikitiki
  **

  Další z mnoha amerických variací, kde se sleze nepříliš funkční rodina a hojí si emocionální bolístky. Tentokrát ve velmi nudném provedení, protože rodina není nijak mimo, jen prostě žijou poměrně běžné životy, takže moc důvodů ke stížnostem není. Já bych jich ale pár měla. Tak předně, když dcera hodí do kontejneru zabaleného krocana, je to samozřejmě rozmařilá husa, která trestuhodně plýtvá s jídlem. Ale když si to ráno rozmyslí, tak snad stačí jen krocana vytáhnout a normálně upýct. Přes noc se mu přece nic nestalo. Nemusí hned běžet do obchodu kupovat polotovary. No, možná se jí nechtělo vařit. Opravdu nechutné plýtvání! A pak taky nebylo jasné, proč se celá rodina snaží sprovodit ze světa psa, který je v očividně dobré kondici a omlouvají to tím, že už má svůj věk. Znechucující.(24.12.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace