Čtrnáctiletá Lulu se s matkou a mladším bratrem přestěhuje do malého městečka. Po jedné zvláštní noční příhodě Lulu zjistí, že její bratr byl ovládnut duchem Hermana Hartmanna, člena starodávné lóže bojující proti zlu. Spolu s bohatým kamarádem Oliverem a zneuznaným jasnovidcem a vynálezcem Richardem, se Lu a její bratr, pustí do souboje na život a na smrt se silami zla, které začínají ovládat celé městečko. (oficiální text distributora)

Zombiepod

Škandinávska rodinná rozprávka bez štipky originality, ktorá je inšpirovaná všetkými možnými filmami podobného žánru, bez najmenšej inovácie či nápadu. Herci sa mi príliš nepozdávali, aj keď je pravdou, že sa jedná o maximálne neškodný film na počudovanie s peknými digitálnymi efektami (strašiak top). Ľahko zvládnuteľný priemer, ktorý večernú rodinnú atmosféru rozhodne nepokazí. ()

Miagy

Také slabšie 3 *, film sa veľmi pomali rozbiehal, čo mne osobne celkom pri filmoch vadí. PLUS: rodinné pohodové fantasy. MINUS: pomalý štart, nudné dialógy, málo zaujímavých scén. ()

Meev

Musím s chutí uznat... ... Že větší blbinu jsem už dlouho neviděl. Ne jenom že mi to přišlo rozházené a nesrozumitelné, ale ještě stupidní. Samozřejmě se to nemůže obejít bez vlny náhod a klišé nesmyslů. Působilo to na mě, jak by o úspěchu Harryho Potter režisér řekl: ve Velké Británii měly úspěchy kouzla, zkusme to taky," a tak v roce 2005 narychlo načmár al nějaký fantasy děj, sehnal tři děti, jednoho dospělého jako Voldemorta, přidal mu modré oči, vymyslel nejvíc strašidelný ostrov a nejvíc zajímavou dějovou linku všech dob, u které se vůbec nebudete nudit a přemýšlet, co děláte se svým životem, dále se ve filmu ukázala zkouška o vizuální efekty, možná by se to povedlo, kdyby nakupovali programu ze sedmdesátých let. Možná jsem někde u konce zahlédl pokus o temnou atmosféru přidáním zvuku hudby a ztemněním obrazu, wow, tleskám ! ()

pekas

Tenhle film moc pro děti není. Aspoň já si nedovedu představit, že bych to pustil mému šestiletému synovi. Ale možná starší děti už to stráví. Je totiž docela strašidelný. Jinak je to taková moderní, řekl bych civilní fantasy ze současnosti. A hlavní hrdinka je docela kost. Sakra musím končit, mravnostní policie už buší na dveře. Já to nemyslel nějak zle pánové! ()

cinema_cz

Severská odpověď na Harryho Pottera disponuje dospělejšími triky a slušnými dětskými výkony. S velkou pravděpodobností bude bavit dokonce i novopečené teenagery, pro které je prvotně určen. (Kristýna Pleskotová, Ci 07/2008) ()

CrazymanM

No,nebylo to nejhorší,dávám 3 hvězdy.Bylo to trošku víc pro děti,připomínalo mi to ty filmy,co dávají v sobotu ráno na ČT 1,jen o trochu temnější.Rozhodně nikoho neodrazuju od shlédnutí. ()

kubixus

Docela mě dostalo, jak ten duchříček ke konci letí letadlem a v dalším záběru z ničeho nic stojí na zemi s celou skupinkou bez jakéhokoliv vysvětlení, ale i přesto fajn film s lehkým nádechem Potterovska však bez hůlek. ()

Tristanian

Naprostá zhovadilost, u které se snad mohou děti bavit jen po řádné lobotomii. Jako fanoušek fantasy tento film považuji za urážku. ()

brasek

Dúfal som, že snímok nebude výhradne určený pre deti a mládež a že aj ja "starý pes" si tam nájdem niečo svoje. Zle som dúfal... Lacná severská rozprávka doplnená pár priemernými digitálnymi trikmi, zápletkou nie príliš pútavá. ()

Izmo123

Další film na který jsem se pořád koukal když jsem byl dítě a byl jsem fascinován příběhem a fantazii tohohle filmu ale po nějaké době jsem se musel vrátit k tomuhle filmu a říkám si že tohle fantasy mohlo být dobrý ale ne jedná se o další standartní fantasy, což je škoda protože ten film měl něco do sebe, největší problém tohohle filmu jsou nepřátelé kteří vypadají děsivě akorát když jdou na hlavní postavy tak jim v podstatě nic neudělí, kromě toho hlavního záporáka který se aspoň trochu snaží ale taky to není žádný zázrak, na druhou stranu když tomu dodáte epickou hudbu k akčních naháněčkám či dramatických scén tak z toho člověk má jistý adrenalin ale to mi pořád nestačí, postavy celkem ušli až teda na Olivera který mi někdy přišel dost neschopný ale že bych ho vyloženě nenáviděl tak to bych taky neřekl na konec je to fajn postava, tuhle větu snad každý používá v tom případě co se týče tohohle filmu neurazí ani nenadchne, Postavy 6/10 Příběh 7/10 Akce 5/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐ 6/10 ()

Mr.Lordi

Pěkně zpracovaný rodinný film. V prvních minutách filmu jsem si řekl, že takhle nějak musí vyadat Harry Potter ve středním věku, akorát to trošku nesedělo časově :-) Stejně tak i další scény a postavy se filmu velmi podobají (Nekromant vypadající jako Lord Voldemort, Závěrečná bojová scéna ve stylu souboje Priori Intancem), ale je zajímavé vidět v jiném zpracování. Obsazení, herecké výkony jsou dobré, hlášky jsou velmi dobré, zejména německého pilota :-) Doporučuji pro zpříjemnění dne. 70% ()

Major776

Kdo by neměl rád pohádky ? I když tato velice příjemně koukatelná záležitost není až tak moc pohádkou v pravém slova smyslu. Samozřejmě jde o boj dobra se zlem a co víc by divák měl čekat právě v pohádce ? A s Harry Potterem má tento příběh společného asi tolik, co komár se slonem. Výborný strašák, skvělé nápady a velice inteligentní humor ! ()