poster

Ostrov ztracených duší

 • Dánsko

  De fortabte sjæles ø

 • Německo

  Island of Lost Souls

 • Německo

  Insel der verlorenen Seelen

 • Slovensko

  Ostrov stratených duší

 • USA

  Island of Lost Souls

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Dánsko / Švédsko / Německo, 2007, 100 min

 • Zombiepod
  ***

  Škandinávska rodinná rozprávka bez štipky originality, ktorá je inšpirovaná všetkými možnými filmami podobného žánru, bez najmenšej inovácie či nápadu. Herci sa mi príliš nepozdávali, aj keď je pravdou, že sa jedná o maximálne neškodný film na počudovanie s peknými digitálnymi efektami (strašiak top). Ľahko zvládnuteľný priemer, ktorý večernú rodinnú atmosféru rozhodne nepokazí.(6.10.2013)

 • HappySmile
  ***

  Přirovnávat tohle k Harrymu Potterovi? No to snad ne. Mám pocit, že ti, co jim tento snímek připomíná HP, asi žádný jiný film tohoto žánru nikdy neviděli... Ale vraťme se zpět k Ostrovu ztracených duší - příjemná fantasy, které určitě potěší i milovníky rodinných filmů. Na evropský snímek opravdu slušné.(20.1.2010)

 • necisty
  ****

  Docela příjemná pohádka. V některých situacích opravdu překvapila a někde zase dost zklamala. Líbili se mě třeba efekty a docela schopné herecké výkony. Bohužel někdy se objevovali typické trapnosti - schovám se na nejnápadnější místo, ječím jak malé děcko a mezitím má ten 'strašák' milion příležitostí mě zabít, ale ten je samozřejmě úplně blbý a čeká až se děcko vyřve a ještě vymyslí něco jak se ho zbavit. Za docela kvalitní zpracování občasný vtip, který jsem zde fakt nečekal, tak v rámci žánru bych dal 3,5 hvězdy a protože je tu docela nízké hodnocení, tak dám 4.(1.9.2012)

 • Radiq
  *

  To je přesně ten druh filmové blbosti, kterou bych nikdy nemohl natočit. Přesně ten, který může bavit jenom děcka. Bohužel jsem udělal tu blbost, že jsem se na to koukl. Byl bych rád, kdyby tam bylo něco chytlavýho, ale když tam nebyl digitální strašák, byl tam plešatej nekromancer s barevnejma čočkama (kterej mi mimochodem připomínal chvílama Matěje Homolu z Wohnoutů, ale fakt jenom trochu). Tohle by se líbilo možná tak Waltu Disneymu. Je tam hodně nelogičností a dějovejch blbostí a to mi dycky hodně vadí. Hvězdičku dávám aspoň za to, že existují mnohem, mnohem větší kraviny...(29.10.2008)

 • lennyd
  ***

  Členům Lóže pro potírání zla se konečně podaří zničit zlého nekromanta, i za cenu smrti nejsilnější z nich, Liney a jejího milého, Hermana Hartmanna, který smrt své lásky neunese a sám se zabije. O mnoho let později se čtrnáctiletá Lulu se svojí matkou a malým bratrem přestěhuje z Kodaně do malé vesničky. Hned první večer zkouší Lulu své umění ve vyvolávání duchů, a náhodou se jí podaří vyvolat ducha Hermana Hartmanna, který se přenese do těla jejího bratra Sylvestra. Společně se jim podaří zjistit, že zlý nekromant stále žije na nedalekém ostrově, ale spřádá plán na pomstu všemu živému. Někdo se musí zlu postavit - ale nikdo jiný než Lulu, její kamarád Oliver, Hermann v těle Sylvestra a místní jasnovidec není k dispozici... Někdy má člověk chuť se vrátit do dětských let, kdy filmy a seriály podobné tomuto hltal plnými doušky, a nikdy neměl dost. Čarodějové a kouzelníci vládli světu, a problémy dospěláckého světa byly na hony vzdáleny. A když mne náhodou taková sentimentální nálada popadne, vždycky popadnu nějaký takovýto film a parádně se bavím. Přesně to co jsem od tohoto filmu očekával, to jsem dostal - kapku toho napětí (kdo by se nebál o osud světa, když poslední nadějí jsou malá děcka), vizuální efekty na úrovni (na neamerické béčko bych se nebál říct že perfektní), herecké výkony odpovídající žánru, hudba taktéž a hlavně příběh, který si s Harry Potterem nezadá (ač si z něj neskrývaně půjčuje)...(14.10.2012)

 • - Ve filmu bylo celkem 630 záběrů s trikovými efekty, které ve filmu zabraly dohromady 35 minut, což dělá Ostrov ztracených duší filmem s nejvíce speciálními efekty ve skandinávské historii. Tento film měl dokonce více efektů než Jurský park (1993). (HappySmile)

 • - Ke konci filmu letí hlavní postavy malým letadlem, které má na boku napsaný kód "OY - 1138". Písmena OY (Oscar Yankee) označují všechna dánská letadla a 1138 odkazuje na THX 1138 (1971) George Lucase. (HappySmile)