Ostrov ztracených duší

Ostrov stratených duší

Island of Lost Souls

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

Dánsko / Švédsko / Německo, 2007, 100 min

Škandinávska rodinná rozprávka bez štipky originality, ktorá je inšpirovaná všetkými možnými filmami podobného žánru, bez najmenšej inovácie či nápadu. Herci sa mi príliš nepozdávali, aj keď je pravdou, že sa jedná o maximálne neškodný film na počudovanie s peknými digitálnymi efektami (strašiak top). Ľahko zvládnuteľný priemer, ktorý večernú rodinnú atmosféru rozhodne nepokazí.(6.10.2013)

• Radiq

To je přesně ten druh filmové blbosti, kterou bych nikdy nemohl natočit. Přesně ten, který může bavit jenom děcka. Bohužel jsem udělal tu blbost, že jsem se na to koukl. Byl bych rád, kdyby tam bylo něco chytlavýho, ale když tam nebyl digitální strašák, byl tam plešatej nekromancer s barevnejma čočkama (kterej mi mimochodem připomínal chvílama Matěje Homolu z Wohnoutů, ale fakt jenom trochu). Tohle by se líbilo možná tak Waltu Disneymu. Je tam hodně nelogičností a dějovejch blbostí a to mi dycky hodně vadí. Hvězdičku dávám aspoň za to, že existují mnohem, mnohem větší kraviny...(29.10.2008)

Přirovnávat tohle k Harrymu Potterovi? No to snad ne. Mám pocit, že ti, co jim tento snímek připomíná HP, asi žádný jiný film tohoto žánru nikdy neviděli... Ale vraťme se zpět k Ostrovu ztracených duší - příjemná fantasy, které určitě potěší i milovníky rodinných filmů. Na evropský snímek opravdu slušné.(20.1.2010)

Soundtrack Jane Antonia Cornish: 1. Supergirl ,2. Slay The Emperor ,3. Box Office Band ,4. Glasshouse ,5. Island Of Lost Souls ,6. Death Of Linea ,7. Escape Through The Forest ,8. Lulu's Theme ,9. Old Enemies ,10. Shadows ,11. Richard To The Rescue ,12. The Cave ,13. Monk's Island ,14. Final Battle ,15. Soul Bridge & End Titles,(15.5.2011)

Tenhle film moc pro děti není. Aspoň já si nedovedu představit, že bych to pustil mému šestiletému synovi. Ale možná starší děti už to stráví. Je totiž docela strašidelný. Jinak je to taková moderní, řekl bych civilní fantasy ze současnosti. A hlavní hrdinka je docela kost. Sakra musím končit, mravnostní policie už buší na dveře. Já to nemyslel nějak zle pánové!(18.6.2008)

• - Ve filmu bylo celkem 630 záběrů s trikovými efekty, které ve filmu zabraly dohromady 35 minut, což dělá Ostrov ztracených duší filmem s nejvíce speciálními efekty ve skandinávské historii. Tento film měl dokonce více efektů než Jurský park (1993). (HappySmile)

• - Ke konci filmu letí hlavní postavy malým letadlem, které má na boku napsaný kód "OY - 1138". Písmena OY (Oscar Yankee) označují všechna dánská letadla a 1138 odkazuje na THX 1138 (1971) George Lucase. (HappySmile)