Reklama

Reklama

Somers Town

(festivalový název)
  • Velká Británie Somers Town

Obsahy(1)

Trojice protínajících se železničních tratí s trojicí nádraží – Kings Cross, Euston a St. Pancras – mění londýnskou čtvrť Somers Town v ostrov. Na něm se setkávají Tommo a Marek, dva dospívající chlapci, kteří jsou trosečníky ve svých rodinných vztazích. Najdou v sociální tragikomedii režiséra Shanea Meadowse společně nový smysl života? (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (21)

emma53 

všechny recenze uživatele

Trochu poodhalená tvář do života imigrantů v jedné londýnské čtvrti s jejich nejen sociálními problémy. Osamělý Marek zde poznává Tommyho, stejně osamělého a postupně mezi nimi vzniká přátelské pouto. Začínají spolu prožívat mnoho situací odpovídající jejich věku, například společnou náklonnost k francouzské číšnici Marii, která byla opravdu moc roztomilá. Je to takový malý, milý, velký film s krásným sněním na konci. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

S výjimkou „snového“ pařížského závěru černobílý film o dvou klucích „ztracených“ v Londýně. Tomo právě dorazil vlakem z Nottinghamu, kde nejspíš utekl z domova. Marek se přistěhoval se svým otcem z Polska. Žádný z nich tu nemá přátele či kamarády, takže není divu, že si porozumí a po chvíli se i spřátelí. Spojuje je i láska ke krásné francouzské číšnici Marii. Rozdělit se je snaží přísně logický svět dospělých. Takový malý milý film. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Hořké, ale i úsměvné, sem tam opravdu pobaví. Film nabízí hlavně kouzelnou atmosféru času dospívání (a s ním spjatých radostí a strastí) a samozřejmě také ústřední dvojici chlapců, kteří ani nemůžou být víc rozdílní a přesto mezi nimi postupně vznikne tak silné přátelství. A líbil se mi i ten sice naivní, ale pěkně barevný konec jakožto výstup z šedé reality a sen v jednom. Vizuál a hudba byly také prima. Za mě to budou slušné 4*, spokojenost. ()

Flakotaso 

všechny recenze uživatele

Zajímavé, pohodové, ale mohlo to být mnohem lepší, jak ukázala podobně koncipovaná mexická Kachní sezona, které jsem dal plný počet. Tady je to spíš 3,5 hvězdy. Skvělý Thomas Turgoose, který je svým výzorem přímo ztělesněním klasického anglického týpka:) Škoda, že celkově to zůstalo tak na půli cesty. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Absolútna šupa, klenot, záplata na ubolenú dušu! Thomas Turgoose zosobňuje presne to, čo ja na Anglánoch osobne najviac milujem: stopercentné zaujatie sa totálnymi chujovinami a na druhej strane úplné matie v guloch dôležitých existenčných záležitostí! Ten chalanisko oblečený v župane bol stelesnením zenového Majstra! Už dlho som nevidel takýto super mini mega film. Veľké dík posielam preto kolegovi hygienikovi , ktorý ma dnes nasmeroval tým správnym smerom! ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama