Honza je normální devatenáctiletý kluk z Ústí nad Labem po uši zamilovaný do své přítelkyně studentky a fotografky Terezky. Honza, po tragické smrti svého otce - vášnivého golfisty, vyrůstá jenom s maminkou a malým bráškou Lukáškem. Rodina se smrtí otce těžce vyrovnává, navíc se na ní řítí i existenční problémy v podobě exekutorů vymáhajících pohledávky za lichvářskou půjčku na byt.

Honza se k celé vzniklé situaci staví čelem. Nechce nechat všechny starosti na mamince, a tak místo plánovaných romantických prázdnin s Terezkou ve Francii nastupuje na brigádu do luxusního hotelu v Karlových Varech, kde pracuje jeho strýc Maxmilián. Právě probíhá Mezinárodní filmový festival a Honza má jedinečnou možnost „vychutnat si“ velký svět z jeho odvrácené stránky – jako myč nádobí a příležitostný číšník v jedné osobě . Pracuje celé dny a noci a všechen výdělek posílá rodině. Na večírku, kde Honza zaskakuje jako číšník se nechtěně dostane do sporu s hlavou partičky zlaté mládeže – golfistou Reném. Strýc Maxmilián zařídí Honzovi brigádu v golfovém klubu, kde se seznámí s krásnou PR manažerkou Alicí, která ho pozve na firemní golfový turnaj. V noci po směně najde Honza na odpališti pohozenou hůl a několikrát zkouší dávno zapomenutý švih. Staré instinkty se vrací. Golfový trenér Karel okamžitě rozpozná velký talent a nabídne mu pomoc. Svůj první turnaj Honza vyhrává. Otevírá se mu cesta do náručí P.R. manažerky Alice, a s ní i cesta do světa malého českého šoubyznysu. Honza brzy začne při své strmé cestě za úspěchem ztrácet půdu pod nohama. Přichází nejen o vztah s Terezkou, důvěru mladšího brášky Lukáška, ale nakonec i přátelství trenéra Karla. Alice ho zavaluje prací v reklamě a bez skrupulí na něm vydělává. Honza přestává mít čas na trénink a poslední kapkou je vážné zranění při tréninku na juniorském mistrovství republiky.. V nemocnici s ním Alice rázně ukončí smlouvu i vztah. A tady teprve Honzův příběh začíná. (oficiální text distributora)

mira.l

Do odpadu u mně tenhle film nespad jenom proto, že mi přišlo, že základní myšlenka filmu obecně zase nebyla úplně špatná, pokud si uvědomíme, že očekáváme nějakou lehkou oddychovou komedii. Přece jenom přísně vzato jsou i horší výtvory. Ale abych prakticky po celou dobu filmu koukal na reklamy jánevím na co všechno, to všechno korunováno pohledem na taková "esa" jako Skamene, Novotný, Hemala nebo naprosto scestný rádoby zasvěcený monolog K. Gotta (nevím, jestli opravdu golf hraje nebo ne, ani nemám nic proti němu, ale proboha to tam mělo být proč, kdo měl potřebu ho tam za každou cenu vecpat?), to mě celkový dojem výrazně znechutilo. ()

ZnalecH

Nevím proč, ale film se mi líbil. Hlavní hrdina je lojza, ale projde si životem a zjistí, jak to v něm chodí a přestože se nechá zlákat mocí peněz, tak nakonec pochopí, že jsou i důležitější věci. To, že se jedná o českou produkci ještě napomáhá tomu, že jsem se u filmu skutečně bavil. ()

neo93

Jak Honza ke štěstí přišel, přes golf. Od tohoto filmu jsem očekával alespoň dvě drobnosti. Jednak, že se něco málo třeba dozvím o golfu, když se má jednat o film z prostředí atraktivních golfových greenů a jamek, jednak aspoň trošičku humoru a romantiky, když tvůrci snímek označují jako romantickou komedii. Ani jeden prvek se však neobjevil, resp. ne v takové míře jaké bych myslel. Ano, golf tu je zastoupen, ovšem asi jen první půlhodinku a poté asi až 15 minut v závěru. A že bych se něco zajímavého dozvěděl, to nemohu říct. Podle filmu asi stačí jen vzít do ruky hůl, jednou či dvakrát potrénovat klidně i v noci a máte zajištěný start na turnaji či rovnou máte v kapsi vítězství, tak, jak nám ukazuje hlavní hrdina Honza v podání Filipa Tomsy. Nebo naopak jste naprosté poleno a ten golf se nikdy nenaučíte, což pro změnu nám předvádí blondýna Simona v podání Evy Ujfaluši. A druhý bod jen na tom ještě hůř. O romantice ani vtipu nemůže být řeč. Za celou dobu nepřijde ani jedno. Jednou jsem se vlastně zasmál, to když Igor Chmela hrající fotografa, dělá obličeje na Filipa Tomsu, proto, aby se přirozeně usmál do objektivu jeho zrcadlovky. Ještě může zaujmout krátké cameo Karla Gotta, který se ve snímku na chvilku objeví. Jinak ničím jiným nemůže film jednoduše pobavit ani zaujat. Nemá pořádný příběh, postavy jednotvárné, obsazení sice relativně obstojné ovšem nevyužité a místy tak strašnou hudbu, která snižuje hodnocení ještě níže, než by bývalo zdrávo. Stačilo jednou vidět. ()

renegrido

Nemám ráda Kocurovou ani Novákovou, obě jsou mi hodně nesympatické vzhledově i chováním. Film byl neuvěřitelně předvídatelný, od začátku bylo jasné, co se bude dít - a tak by film vypadat neměl. Dávám jednu hvězdičku, protože odpad! si nechávám na ještě horší filmy. ()

-henry- odpad!

Neuvěřitelná hovadská VOSRÁVAČKA kde nefunguje absolutně nic, krom smutné parodie sama na sebe (dobře, hudba nebyla špatná ;)). Jediný racionální vysvětlení, jak k něčemu takovýmu vůbec mohlo dojít je, že se natočila jen polovina scénáře, takže původně šlo o tříhodinovou českou romantickou sportovní komedii... Ehm, to zní divně co? Velmi špatnej scénář, jehož dopad se nepodařilo zmírnit ani realizí, což zcela neúmyslně ohodnotil i můj otec větou: "to je taky studentskej film?" Totální diletantství. ()

Godhaj odpad!

,,Honzo, golf je jediný sport, který já intenzivně provozuju od mládí. Ty ostatní sporty co dělám, tak to je pro mě nezajímavá rozvička. Ale nikomu to neříkej, čau." Hrůza, zmar, horor. Tak se dá ve zkratce popsat film Veni, vidi, vici. Těžko říct, co zkritizovat nejvíce, absolutně toporné herce v čele s Kocurovou a Tomsou či šílený scénář, který nedrží pohromadě a vytváří postavy bez náboje, emocí a bez motivací. Co se také velmi nepovedlo je zvuk, neboť soundtrack oproti mluvenému slovu vysloveně řve a trhá uši. Kamera je v mnohých záběrech nedoostřená, v exteriérech zase velmi přesvícená. Krátké výstupy Gotta, Skameneho či Novotného byly naprosto mimo a trapné. Samostatnou kapitolou jsou scény s product placementem, kterých je tolik a tak nevkusně natočených, že divák občas asi nechápe, neocitl-li se náhodou v reklamní pauze. Co mě však nejvíc dožíralo byla postava samotného ,,hrdiny" tohoto příběhu. Tomsa se celou dobu tváří jak kakabus, neustále je nabručenej, ať dělá umývače nádobí, nebo golfistu. Takovej zpruzenej fakan, že má být hlavní hrdina, kterýmu máme držet palce? ()

DadysGirl

Ha, při prvním shlédnutí jsem to nedokoukala... Včera v TV v nějakém pominutí smyslů ano... No... Když už jsem si říkala, že je to fakt hovadina a proč za to vyhodili peníze, ukázali mi, že může být hůř... Karel ve své cameo roli mě odbouraal do konce filmu... Filipa Tomsu mám ráda, Sandru Novákovou tak... Jak k tomu přemluvili postráneckýho nechápu... Míra Nosek, Tomáš Klus - všechno moji favoriti, ale bohužel tenhle slaboučký film to nezachránilo... Doporučuji pouštět, pokud chcete usnout... ()

TommyDiamond

Česká romantika z golfového prostředí? Proč ne! Oddychovka u které se člověk i občas zasměje. Bylo vidět, že Jitka Kocurová není žádná velká herečka (má ovšem jiné přednosti). Vadila mi taky velká komerce a že se zde zase přiživilo pár vyhaslých hvězd českého šoubysnysu( petr novotný, roman skamene). Je to horší průměr, ale dám tři hvězdy. ()

coco.brice odpad!

přišel..viděl..posral..to je ale děsnej film..prostě a jednoduše..kdyby Vás někdy napadlo se na to dívat..tak to nedělejte..-)je to totiž fakt hdoně blbej nápad...:-) ()

mig21

Moc předvídatelný děj, do očí bijíci product placement (zvláště jsem si vychutnal minutový záběr na prodejnu drogerie:-)), málo sportovních záběrů, toporní herci (pravděpodobně proto, že neměli co hrát) a Jaromír Nosek mohl být víc slizoun ... 1 hvězdička pro cholerika Boba Klepla a druhá pro fotografa Igora Chmely:) ()

Fearoth

Ta jediná hvězička je pro Bohumila Klepla, protože semtam jeho hláška rozveselila můj stále znuděný obličej. Jako prezentace golfu, až na ty nečestnosti beru, ale jinak mi to přišlo jako film z pytlíku, vše ohrané a bez nápadu. ()

Cortesz

Tak už i ČR má sportovní film. Vyloženě špatnej film to není, viděl jsem rozhodně hromadu horších, ale film sám sebe s postupem času pohřbívá a dělá ze sebe něco na co nemá. Herecké obsazení průměrné. Zkoukl jsem to, ale nudil jsem se a rozhodně příliš nebavil, ale dvě hvězdy si to snad zaslouží, takže za snahu. ()