Jeskyně smrti

Muž se probouzí hluboko v nitru jeskyně. Trpí amnézií. Nedokáže si vzpomenout na to, jak se sem dostal a ani na to, co se stalo s mužem, jehož tělo leží vedle něj. S tajemným stvořením v patách se musí vydat do tohoto podivného a fantastického světa. Chce-li se Tolbiac dostat na povrch, nemá jinou možnost, než použít REZO ZERO, tajná pozorovací stanoviště v tomto opuštěném, hřbitovu podobném dole. Vydává se na cestu veden kořeny rostliny. Příběh muže, který se někdy dozvídá pravdu z archivů opuštěných laboratoří, jež se skrývají v této podzemní síti, jindy pomocí vlastního, podivně zesíleného instinktu. (oficiální text distributora)

sNeDy

No hezky to vypadalo, ale vlastně to nebylo ani moc zábavné (ve smyslu toho, abych nekoukal kolik zbývá do konce). Herci kapitola sama pro sebe. A příběh a myšlenka? Spíše prázdnota a snaha o možnost různých vkladů a teorií. Jenže na to, chce mít ve filmu více obsahu. A vůbec, komu by se chtělo nad tímhle uvažovat? Na to jsou "lepší" filmy. ()

molcan2

Doporučujem tento film, má veľmi originálny tón a formu, ktora sa teraz len tak nevidí, a darí sa mu vytvarať sám seba, okrem dvoch Hollywoodských scén, a celkom posraných žánrových scén (kto videl Chrysalis, vie o čom hovorím!) Viac než to: ak ste fanúšikmi grafických a umeleckých filmov ako Stalker, Kocka, Pi, Le Bunker De La Dernière Rafale alebo filmy Guya Maddina potom si ho určite pozrite! ()

Morico odpad!

Díky tomuto filmu jsem promarnil asi 80 minut svého života. Tváří se to velmi umělecky a těžké k pochopení, nic k pochopení na tom ale není, je to totální ujetá srajda, kterou by se dalo mučit. Je to doposud jediný film, který mě cca od 2/3 donutil dokoukat se ve dvojnásobném zrychlení a i tak jsem o nic nepřišel jelikož 90% veškerých dialogů můžete vidět již behem 2 minutového traileru! Uvažoval jsem o jedné * za audio-vizuální stránku, která je velmi dobrá, ale film mě tak iritoval, že si ji nezasloužil. ()

ViktorEl odpad!

Nenormálna blbosť, na ktorú sa nedá pozerať, ja sám nechápem ako som to vedel dopozerať do konca. Asi som čakal na nejaké rozuzlenie, záver, myšlienku, ale nič! Tak nemôžem inak ako dať tomuto filmu odpad. Tento film nikdy nemal vzniknúť, lebo je to asi najhorší film aký som kedy videl. 0% ()

Caine

Je to hrozně rozporuplný film, což je vidět na různorodých hodnoceních. Ale rozhodně má něco do sebe. Ale netroufnu si ho nikomu doporučit! :-) Z těch žánrů nahoře bych to asi nechal jen ve škatulce "Mysteriózní"... ()

Yarwen

Aby se tvůrci filmu vyhnuli slátanině, ve kterou se snímek nakonec proměnil, měli upustit vícero informací, o co tady jde. Když ani hlavní postava netuší, kdo je, kde je a proč, a postavy, jež potká, mu to také neobjasní, pak divákovi nezbude než se potýkat s nesmyslnou nudou. Tipnul bych si, že k natáčení stačilo použít nějakou starou opuštěnou tovární halu, herců také nepotřebovali tolik, takže náklady mohly být docela nízké. O to víc se tak mohlo zapracovat na smysluplném ději, ale nestalo se. ()

Hapretor

Začátek filmu mi připomínal hru "Half-Life". Tak jsem si říkal: "Ty jo, to by mohlo být dobrý." Ale bylo to pak už jen nudný a doslova o hovně. Ztráta času. ()

drankeryth

Dalsi zvlastny film od Frantikov, ale je ovela lepsi ako dalsi cudesny film Dante 01. Tento ma ako tak zaujal dejom co za tym stromom vsetko je a nakoniec z toho aj tak vzniklo mensie psycho, ktore malo ako taku pointu. Film sa pocas celeho deja odohrava v ponurom prostredi, kde nie je prilis moc svetla. Vsakovake bizarne miestnosti s roznym bordelom po stenach a na zemi to robi este viac divnym ake to cele je v tomto chaos - filme. Obcas vo filme pocut vykriky niecoho nepoznaneho, ktore po case ukazali co za tym stoji. V podivnych chodbach tiez pobehuju mutanty, ktory maju cudesne hlavy od nakazenia zo stromu - cudaka:) Kde na taketo filmy chodia Francuzi? Oni sa fakt musia nudit, ked vytvaraju taketo rozne hybridy, ktore su dost zauzlene a clovek ma potom z toho vsetkeho chaos v hlave co kde je a kde vlastne sa ta osoba nachadza. Totalne zamotany puzzle, kde spinavy Tolbiac, ktory az na konci filmu prisiel na svoje meno sa potuluje tymto labyrintom neupratanych a spinavych lokalitach korenov stromu plneho nevysvetlitelnych zahad. Koniec filmu aj ukazal povrch zeme a znova v tme, ako aj cely film. ()

korok odpad!

Uživatel J*A*S*M to napsal dobře: "Mé rozporuplné pocity pramení z toho,že jsem po celou dobu sledování naprosto netušil, co a proč se vlastně děje, a byl jsem přesvědčen, že příběh ani k nějakému smysluplnému rozuzlení nespěje." - on ani k žádnému smysluplnému rozuzlení nedospěl. Výše v uvozovkách uvedené mi stačí k tomu, aby bylo mé hodnocení takové jaké je. ()

Rathalos

Tak to je po prvykrat,co ma Francuzsko sklamalo v hororovom zanre,toto aj tazko povazovat za horor,jedna obrovska nuda,skoda slov,za aku taku snahu jedna hviezdicka...:-) ()

illy.cz

Vyhněte se tomuto filmu obloukem..jako už po několikáté jsem se nechal nachytat atraktivním obalem DVD a dopadlo to špatně.. už po půl hodině jsem se modlil, aby to už skončilo, ale ono pořád nic..navíc se v těch jeskyních skoro nic zajímavého neděje a hlavní hrdina je zoufale nesympatický..nudný a nezáživný škvár ()

SuperFigo

Když jsem tento snímek objevil na seznamu 30 post apokalyptických vizí 21.století ( http://www.quietearth.us/articles/2010/06/20/Visions-of-the-End-30-post-apocalyptic-visions-of-the-21st-Century ), byl jsem docela natěšený. Avšak lze jen říct, že ten film je tak divný, až je tak nějak zvláštně koukatelný. Vzhledem k tomu, že jsem vydržel až do konce, i když jsem se během té hodiny a půl několikrát ujišťoval, jestli to opravdu stojí za to, dávám nakonec 3*. Ale proč? To je težká otázka. ()

E lan odpad!

Zamýšlel jsem se nad * za nápad, který mne k tomuto filmu přivedl i přes nevalné kritiky uživatelů ČSFD. Možná i tomuto námětu dávám čistokrevný odpad, že mi zabil jeden večer sledování neskutečné blbosti, která si hraje na tajemný film o něčem, co bude divákovi na závěr představeno při šokovaném vzdechu plném překvapení. Ten vzdech nakonec byl, překvapení také, jen ale nad tím, že se nic nestalo a těch 98 minut bylo ale úplně na h... ()

kvardis

film si rozhodne zaslouzi vyssi hodnoceni nez je tady.netradicne zpracovane scifi, ktery potesi hardcore fanousky a odradi ten zbytek.az na urcitou linearitu a predvidavost film hlavne nalaka atmosferou a urcite zajimavym technickym zpracovanim... ()

mimozakon

J*A*S*M úplne vystihol čo som si o filme myslel, hlavne vetami "(jak taky předvídat, co se stane za deset minut, když nevíte, co se děje teď), zpětně mi to přijde jako stylová adaptace nějaké videohry.", fakt bolo ťažké pre mňa sledovať, čo sa deje. A stále som si hovoril, že táto atmosféra/postava/prostredie by sa skvele hodili do survival hororovej hry. ()

Bounded

Když jsem přemýšlel o isnpiraci pro tento film, tak se mi v hlavě objevily hned tři lepší věci. Po téměř nekoukatelných dvou minutách úvodu jsem měl film chuť vypnout. Nicméně jsem to přežil a snažil se užít si první pasáže, kdy má člověk ještě pocit, že kouká na horor. Kromě úvodu totiž na filmu není vůbec nic strašidelného. Vchod do dolu je tak trochu podle úvodu Bioshocku, mutanti jsou vykradení jak z nového Dooma a celá ta atmosféra až nebezpečně připomíná Serpieriho Drunnu. Základní dějová linka je docela dost pochopitelná a v podstatě nechápu na co všichni nadávaj s nesmyslností. Pravda, závěr trošku zamotá hlavu, ale aspoň nechává prostor pro vlastní interpretaci. Mám pocit, že mladá generace filmových diváků je zhýčkaná stejně, jako nová generace hráčů počítačových her. Co není jednoduché nebo to není vysvětleno jak pro dementy, tak se najednou nelíbí. Ono to chce někdy zatnout zuby a použít mozek nebo alespoň vlastní představivost. Film jako celek funguje díky dobré hudbě a hutnější atmosféře a u mě kolísá někde na pomezí ** a ***, tedy hranice začínající nudy a obyčejného filmového zážitku. Dám mu ale hodnocení vyšší, protože na film jsem koukal značně ospalý a často mě pak filmy nudí více než za normální bdělosti a také proto, že i když film podle mě dost vykrádá (nebo čerpá), tak se mu povedlo z těch předloh vytvořit něco nového a ne pouze sprostě kopírovat. ()

frmoll

Tento film si mne prostě dostal. Jak různými scénami (schizofrénní blikání na začátku, Tolbiac s děvčetem ve výtahu, v biologické laboratoři), tak odrazem dnešní společnosti i uměleckým zpracováním filmu. Dokonce podprůměrné efekty jsem schopen odpustit. Jediné co jsem vnímal rozporuplně byla role spasitele, který se pro dobro ostatních obětuje. Ne, že bych proti šlechetnosti něco měl, ale film si tím zbytečně zadělává na nelogičnosti, které vysvětluje pouze nějakou "vyšší mocí, kterou divák prostě nemá pochopit". Ve francouzské sci-fi je tento motiv také použit v Dante 01, tak doufám, že to jednoho dne zjistím, že to mám vnímat spíše jako klad než zápor, jelikož nad tímto dilematem dosud přemýšlím. 80% ()