poster

Třetí táta (TV film)

Rodinný

Československo, 1988, 61 min

 • Radek99
  ***

  Specialista na dětské filmy Ludvík Ráža natočil mnohem podařenější snímky, než je právě Třetí táta, který se tak řadí do širokého řečiště průměrných rodinných televizních filmů, jimiž byla naše předrevoluční televizní tvorba doslova přesycena. Přesto si Ivan Vyskočil v roli bručouna ,,Vlčáka" může lehce získat leckteré sympatie...(17.8.2012)

 • patrikus
  ****

  Milá prázdninová inscenace se skvělou hudbou Petra Hapky a dobrými herci. Zvlášť díky za vzácného Pavla Soukupa v jedné z vedlejších rolí, škoda, že takovýchto příležitostí nedostával více... Scénář velmi povedený, až mi to občas připomínalo pero J. Hubače... Úsměvná scéna s Josefem Somrem mě docela pobavila... Až na tu bídnou televizní kameru velmi povedené dílko....(28.7.2011)

 • cariada
  ***

  Malý Jakub si nemůže zvyknout na nového otce či přesněji mamina přítele a on zase nemá moc v lásce rád Jakuba. Ale máma je naštěstí na straně Jakuba a tak odpoví na inzerát kde jistý pán nabízí na léto zdarma starání se odomácnost v jeho chalupě. A tak se tam vypraví ,jak už to bývá nejdřív sám majitel je proti jelikož netušil že tam bude i se synem ,ale stejně ja tam nechá. Pak se mám přotráí houbama a musí do špitálu a pan Vlk odváží Jakuba domů jenže tomu se nechce. Doma ho ,ale mámim přítel nechce a ještě ke všemu má jinou ženskou doma. A tak si ho zpátky vezme na chalupu a stará se o něj. Jak to skončí je asi jasný. Příjemný tv film z J.Vyskočilem a N.Konvalinkovou.(23.8.2008)

 • Ben Nevis
  **

  Jednoduchý příběh samotný neurazí, ale rozežraný Jakub byl spíš na přes držku se svým "maminka po mě uklízí ráda." Tím víc jsem litovala Soukupa, který nechtěl žít jenom pro dítě a byl za špatného. Pavel Mang byl už na tu roli přerostlý, možná mladší a roztomilejší kluk by zahrál ukňourance přesvědčivěji. Minulý režim nabízí lepší rodinné filmy.(13.8.2012)

 • blackrain
  ***

  Zajímavé, jak hned na začátku bylo poznat, které postavy se k sobě hodí a které samozřejmě ne. Střevo Patrasová se k samorostovi Vlkovi fakt nehodila. Ta by se přesně hodila k Pavlu Soukupovi. Měla jsem pocit, že tenhle rodinný film je mnohem delší než je jeho skutečná stopáž. Nenapadlo mě, že hudbu dělal Petr Hapka. Holt, mám v hlavě jeho známější kousky. Nechala jsem se dojmout a docela ráda.(7.11.2017)

 • - Jako chalupa pana Vlka (Ivan Vyskočil) posloužila Kouřimecká rybárna, filmová nemocnice byla zase LDN v Bubenči. Dále se filmovalo na Branově a v Berouně. (rakovnik)