Voják 2

Vojak 2

Akční / Thriller / Drama

USA, 2009, 91 min

• Lateef

13 mrtvých a dalších 6 eliminovaných. To je prosím pěkně bilance tajfunu jménem Joe Linwood, který se přehnal skrze jeden malý exotický ostrov. A bylo to představení vcelku příjemné, slušně natočené, samozřejmě s buketem totálního béčka. Vše jede podle šablony, při střelbě se příliš často zásobníky nevyměňují, střelci snad do jednoho mají diagnostikováno dobrých 6 dioptrií na každém oku a kuší asi bez kontaktních čoček. Takové klasické direct-to-video kolapsy. Hlavní hrdina vcelku sympaťák, Lara Cox neuvěřitelně sexy, Michael Rooker to sem tam odlehčuje hláškou. Skoro všechno bylo k vidění už tisíckrát, na druhou stranu mě Roel Reiné nijak neurazil, úplně v pohodě jsem to dokoukal, proto je 50% zcela zasloužených.(1.8.2011)

Musím se přiznat, že mi tu chybí John Cena. Strašně jsem si na něj zvykl, ale DiBiase je taky frajer. Stejný jako první díl, krásná příroda, celkem dost akce. Jediný co mně štvalo byla kamera. Byl tu jeden ultimátní fight, kde Tedde předvádí svoje chmaty, z WWE (moje oblíbená scéna) - a právě tam se třásla kamera. Vadila mi ta akce v noci, skoro jsem nic neviděl, napětí je tu po celý film, rozjezd kratší, než v prvním díle, opět mnoho explozí, efektů, slizký záporáci a celkem jsem se bavil. Všechno se skládá prý, podle skutečné události, takže koukáte na to, co se fakt stalo a podle mně je to slušně natočené. Až na tu kameru nemám, co bych namítal. Hudba je fájn, jak říkám krásné prostředí, mnoho skvělých chmatů a tajfun, jménem: Ted DiBiase! No jinak za rok, u dalšího mariňáka! Už se nemůžu dočkat! 90% ))(8.10.2012)

Druhý díl nebo jakési nepřímé pokračování jedničky. A i bych řekl, že ani toto není správné označení. S jedničkou nemá téměř nic společného, ale to nevadí. Beru to prostě jako samostatný film. No a jak to mám zhodnotit. O něco slabší jak jednička, ale fakt jen o kousek. Jednička se mi líbila, tam byla sice dost přepápená akce, až moc fantastická, kdy hlavní hrdina skákal a okolo něj vše vybuchovalo, finále už bylo slabší, ale i tak jsem tomu da 4* (78%). Tohle má poněkud jiný příběh, jiným směrem se film ubírá. Úvod je celkem dobrý, hned diváka dokáže zaujmout, tak asi 6-7 minut to trvá, je zde akce, pár výbuchl a hned můžem chválit perfektně zvládnutou béčkovou akci. No a pak už začne klasické seznámení s postavami. Takže shrnu herecké obsazení. Hlavní hrdina Ted DiBiase Jr. mě zaujal. Žena hlavního hrdiny také. Zbytek herců celkem v pohodě až na hlavního záporáka, který hrál sice dobře, ale moc nevzbuzoval respekt. Úvod a dialogy - no trvá to přeci jen až do takové 25 minuty. Takže je to trochu natáhlé, ale dá se to přežít. Od 25 minty dojde k obsazení a zajmutí lidí v odlehlém sídle. No zápletka je teda už dosti ohraná, ale určitým způsobem to funguje. Už jen tím, že se furt něco děje. Takže zhruba k 40 minutě započne akce a hlavní hrdina veme spravedlnost do vlastních rukou a bude furt neustále po chvílích akce. Akce je perfektně natoečná, tu nemám žádný problém. Režisér Roel Reiné je opravdu přínosem pro béčkové akční filmy. Za vrcholem jeho kariéry považuji film Smrtící zbran se Stevenem Seagalem. Nebo se mu povedly i filmy, druhý a třetí díl Rallye smrti. No a dál pokračuji k tomuhle dílu. Hudba je slušná, na béčka vydařená. Celkově příběh mohl být teda lepší, únosci a nic bližšího nevíme. Ke konci velká nelogická chyba, kdy nechají únosci rukojmí ve vnitř, kdy můžou utéci, finále bylo akční a i seoubojově se to vyvedlo. Ale úplný konec mohl vystihnout záchranu rukojmích a vděk k hlavnímu hrdinovi. Takže takovéhle chyby se zde najdou. Ale zase má to rychlý spád, furt se tu něco dějě a hlavně je zde akce celkem dost a je výborně natočená. Větší problém s filmem nemám. Na hraně mezi 3 a 4 hvězdou. Já to lehce zaokrouhlím nahoru a dávám slušných 70% = ****(5.7.2013)

Je to celkom dobrý akčný film. Má výborný príbeh o príslušníkovi námornej pechoty, ktorý sa spolu so ženou zúčastní na slávnosti na jednom menšom ostrove. Na slávnosť ale zaútočia povstalci a všetkých vezmú ako rukojemníkov, ale vojakovi sa podarí z toho dostať a samozrejme sa pokúsi oslobodiť rukojemníkov vrátane jeho ženy. Spracovanie príbehu tiež nie je najhoršie, síce po úvodnej akcii nastane asi tak 20 minút, ktoré nemajú čím zaujať, ale ked´ sa už akcia začne, tak sa už stále niečo deje. Akcie je tu dosť a páči sa mi, ale aj tak som nedostal to, na čo som sa tešil. Typ príbehu, hlavného hrdiny, prostredia a aj rozostavenia povstalcov je ako stvorené pre moje obľúbené tiché zneškodńovanie protivníkov, teda na diaľku pomocou odstreľovacej pušky alebo zblízka pomocou noža alebo lámaním väzov, ale týchto prvkov je tu len veľmi málo a akcia sa skôr zameriava na klasické prestrelky a nejaký ten súboj. Vizuálne akcia pôsobí dosť dobre, efekty, kamera a aj strih sú celkom kvalitné a nájdu sa tu aj v súčasnej dobe čoraz populárnejšie dlhšie akčné pasáže bez strihu. Nie som moc spokojný s hlavným hrdinom, jeho fyzické schopnosti sú slušné, ale absolútne mu chýba charizma a nanešťastie ani rozumu moc nemá, čo dokazuje hlavne situácia so zabitím povstalca pri bazéne. S povstalcami ako záporákmi som spokojný, ich veliteľovi už charizma nechýba a aj celkovo pôsobia dobre. Vo filme sa nájde aj viacero nelogičností, ale to už k takýmto filmom patrí. Nedostal som práve to, čo som očakával, potenciál bol väčší, ale stále som dosť spokojný. S jednotkou nemá spoločné takmer nič, ale ak by som mal tieto filmy porovnať, tak jednotka ma zaujala viac. Podobných filmov sa už v súčasnoti moc netočí a tak si treba vážiť každý lepší kúsok. Objektívna kvalita filmu- 65%. film sa páči mne na 72%.(26.12.2009)

• predators

No, prvním 5-ti minutám bych ještě věřil, ale jinak je to horší než Comando z Árným :-) To, že hlavní hrdina proklouzne kolem 120-ti strážných teroristů a že přežije pád jedné tuny šutrů, to bych ještě pochopil, ale že vytáhne "číslo" s pouty od Davida Coperfielda, to jsem fakt nečekal :-) U něčeho jsem se i zasmál, ale na druhou stranu, nuda to nebyla. A jak napsal Isherwood, Lara Cox byla opravdu hot! :-) 40%(9.1.2010)

• - Rovnako ako bol film Vojak (2006) debutom pre wrestlingového zápasníka Johna Cenu, jeho pokračovanie je debutom pre iného wrestlingového zápasníka - Teda DiBiase Jr. (Joe Linwood). (beso74)

• - Film je produkovaný spoločnosťou WWE films, ktorá plánuje vyrobiť 3 podobné snímky každý rok. (mysiak)

• - Príbeh je založený na skutočných udalostiach. (mysiak)