Voják 2

Vojak 2

Akční / Thriller / Drama

USA, 2009, 91 min

• Gilmour93

Má smysl se dívat na pokračování Vojáka? Nemá to Cenu.. Ani náznak nadhledu, ani T-1000 ve zpětném zrcátku, ani jeden akční moment, který by dublér Seagala, či případně sám tříbradý mistr neservíroval v poslední dekádě po tuctech. Navíc DiBiase jr. je tak prkenný, že kdyby byl ještě prkennější, šel by z něj postavit srub. Ať sebou fláká na podlahu ringu, předstírá údery, hází židlemi, ale nehraje si na vojáčky. Pardon, on byl vlastně Mariňák, co postříkán repelentem proti střepinám přežije i zával hromadou šutrů. Čínský havíř se diví, Kamenožrout žasne..(6.5.2013)

• Johnny.ARN

Od režiséra Death race 2 sa nedalo ani nič iné očakávať. Akcia správne dávkovaná, nesmrtelnosť hlavného hrdinu je samozrejmosťou, zrada a víťazstvo dobra nad zlom taktiež nechýbalo. Keď to mám porovnať s jednotkou, Cena ako herec mi viac vyhovoval aj keď dvojka má lepší dej a hlavne krajšiu výpravu. Takže dobrý B-čkový akčný videofilmík, ktorý neublíži a poteší oko krásnou scenériou. 2 z 5(11.6.2012)

WWE znova boduje. Zdaleka nie tak uvedomele ako jednotka (sebaparodovanie, atd.), ale tak ako je to blbunke, tak to rychle odsypa, pekne to vykrada Media Ventures rify, ma to spravne exponencialnu nepriamu umernost medzi charizmou hlavneho hrdinu a jeho muskulaturou, thajske osadenstvo nielen pred kamerou a celkovo na jedno pozretie rozhodnie neskodne. 5/10 . PS: Navyse to pre mna pridany bonus v podobe Lary Cox - predstavitelka Anity z "nesmrtnelneho" serialu Heartbreak High (Skola zlomenych srdc) - ktory som svojho casu ako nastrocny teen denne hltal a bavilo ma to viac ako cele BH90210 a ine odnoze dokopy.(27.12.2009)

Vojak 2 mi sedi o neco vice nez prvni dil hlavne diky sympatictejsimu hlavnimu hrdinovi a taky je tu ta klasicka zapletka s prepadenim prazdninoveho strediska teroristy protivniku na likvidaci je tu vice nez dost a celkove bych rekl ze je to akcnejsi nez jednicka akorat tu nejsou tak kvalitni hlasky presto na moji strane spokojenost oproti predchozimu filmu prihazuju hvezdu navrch(17.8.2013)

Druhý díl nebo jakési nepřímé pokračování jedničky. A i bych řekl, že ani toto není správné označení. S jedničkou nemá téměř nic společného, ale to nevadí. Beru to prostě jako samostatný film. No a jak to mám zhodnotit. O něco slabší jak jednička, ale fakt jen o kousek. Jednička se mi líbila, tam byla sice dost přepápená akce, až moc fantastická, kdy hlavní hrdina skákal a okolo něj vše vybuchovalo, finále už bylo slabší, ale i tak jsem tomu da 4* (78%). Tohle má poněkud jiný příběh, jiným směrem se film ubírá. Úvod je celkem dobrý, hned diváka dokáže zaujmout, tak asi 6-7 minut to trvá, je zde akce, pár výbuchl a hned můžem chválit perfektně zvládnutou béčkovou akci. No a pak už začne klasické seznámení s postavami. Takže shrnu herecké obsazení. Hlavní hrdina Ted DiBiase Jr. mě zaujal. Žena hlavního hrdiny také. Zbytek herců celkem v pohodě až na hlavního záporáka, který hrál sice dobře, ale moc nevzbuzoval respekt. Úvod a dialogy - no trvá to přeci jen až do takové 25 minuty. Takže je to trochu natáhlé, ale dá se to přežít. Od 25 minty dojde k obsazení a zajmutí lidí v odlehlém sídle. No zápletka je teda už dosti ohraná, ale určitým způsobem to funguje. Už jen tím, že se furt něco děje. Takže zhruba k 40 minutě započne akce a hlavní hrdina veme spravedlnost do vlastních rukou a bude furt neustále po chvílích akce. Akce je perfektně natoečná, tu nemám žádný problém. Režisér Roel Reiné je opravdu přínosem pro béčkové akční filmy. Za vrcholem jeho kariéry považuji film Smrtící zbran se Stevenem Seagalem. Nebo se mu povedly i filmy, druhý a třetí díl Rallye smrti. No a dál pokračuji k tomuhle dílu. Hudba je slušná, na béčka vydařená. Celkově příběh mohl být teda lepší, únosci a nic bližšího nevíme. Ke konci velká nelogická chyba, kdy nechají únosci rukojmí ve vnitř, kdy můžou utéci, finále bylo akční a i seoubojově se to vyvedlo. Ale úplný konec mohl vystihnout záchranu rukojmích a vděk k hlavnímu hrdinovi. Takže takovéhle chyby se zde najdou. Ale zase má to rychlý spád, furt se tu něco dějě a hlavně je zde akce celkem dost a je výborně natočená. Větší problém s filmem nemám. Na hraně mezi 3 a 4 hvězdou. Já to lehce zaokrouhlím nahoru a dávám slušných 70% = ****(5.7.2013)

• Ted DiBiase Jr.

• - The Marine 2 je prvým projektom spoločnosti WWE Studios. (mysiak)

• - Dalším kandidátem na hlavní roli byl také wrestler Cody Rhodes. (Chris Masters)

• - Film je produkovaný spoločnosťou WWE films, ktorá plánuje vyrobiť 3 podobné snímky každý rok. (mysiak)