Prokletí Midasovy skříňky

• Velká Británie The Adventurer: The Curse of the Midas Box (více)

Rodiče a bratr sedmnáctiletého Mariaha Mundiho (Aneurin Barnard) byli uneseni neznámým zlosynem a jemu nezbývá jiná možnost, než se spojit s tajemným Willem Charitem (Michael Sheen). Oba se spolu vydávají po stopách ztracené Mariahovy rodiny a ty je zavedou až do tajemného honosného hotelu Princ Regent. Nejenže se tento hotel nachází na malém odlehlém ostrovu, je navíc velmi podivný a plný záhad. Mariah s Willovou pomocí musí rozluštit tajemství ostrova, nejen proto, aby zjistil pravdu o zmizení své rodiny, ale také musí zabránit tomu, aby zlověstná mystická Midasova skříňka nepadla do nesprávných rukou. (CinemArt)

brasek

Snímok vizuálne mierne osloví, ale príbeh je infantilný a nebaví. Netuším či snímok je určený iba pre deti a tie by ocenili tento výtvor, ja však nie som ani trocha nadšený. ()

LencaN

Zaujala mě upoutávka na tento film v rámci reklam v televizi. A reklama odvedla dobrou práci, protože jsem film pak taky viděla. Jenže tento film jen jen podprůměrným dobrodružstvím. Známí herci by se tu dali spočítat na prstech jedné ruky a ti neznámí nebyli zase až tak dobří. A tím myslím hlavně ony dva bratry a mladou služebnou v hotelu. Plus celý ten příběh byl takový jednoduchý. Docela mě ještě na konci naštvala "zadní vrátka" pro další díl. Příliš okaté, málo vysvětlené, tohle nemám ráda, zase chtějí jen prachy, ale tuším, že pokračování by bylo ještě horší. ()

Grid

Uz bezim celý žhavý do kina na pokračování viz reklama na konci. Uf. Nudne. Nějak se nedokážu stotoznit s hrdinou. ()

dudel3333

nesympatcke osadenstvo,hlupy pribeh,dialogy na sposob červenej čiapočky,konanie postav ako po vyplachu mozgu............pre deti fajn(aj to nie pre všetky) ale očakavania boli vačšie ()

lusst

Prekvapivo mi "strihoruký Frodo" až tak neprekážal, čo sa však žiaľ nedá povedať o scenári a hereckých výkonoch. Smutné, malo to potenciál... ()

Jessica_Biel

Tací známí herci tady, a mě to nepustí k dokoukání? pustil jsem si to již celkem šestkrát, vždy jsem usnul po patnácti minutách filmu... kdo ví, čím to mohlo být... ()

StanleyVanH

Místo dobrodružství, je to spíše užvaněné drama v nějakém hotelu a pořád jen hledaj a luštěj nějakou skříňku. No žádná hitparáda to není, jednou a dost. ()

Nathaniel8

Nebylo by to špatné jen to chtělo trochu jiné obsazení. Hlavní "hrdina" byl totiž neherec. A ten "ruský čaroděj" tak to bylo už moc. ()

bechdrak

Mírně podprůměrný dobrodružňák určený spíše pro děti, naprosto neoriginální a naivní. Vhodná podívaná na nedělní odpoledne u které si příjemně zdřímnete. ()

Jindra_S

Film jede dle standardní šablony, v podstatě žádné překvapení se nekoná. Je tu hrdina (s traumatem), hlavní záporák, humorná postavička ... prostě něco, co už jsem viděl x-krát. Pokud by mi bylo kolem 10-15 let, pak bych ho hodnotil určitě více a jsem přesvědčen, že právě tak starému obecenstvu je film určen (žádná kapka krve, hlavní hrdina je mírně odrostlý kluk atd.). Pro dospělého, který už pár filmů viděl, je to však nuda. ()

frannyberry

Těšila jsem se na dobrodružný film ve stylu Carsena nebo Cesty kolem světa, bohužel jsem se dočkala jen nelogičnostmi napěchované "spatlaniny". Asi by mi muselo být tak sedm nebo osm (ne, vážně, myslím, že v 10 už bych na to také byla stará), abych přešla všechny ty hlouposti. SPOILER: Třeba 1) Mariah a Felix utíkají před padouchy a stráví noc na ulici, den nato jsou otrhaní, ošuntělí, špinaví, což má vlastně sloužit jen k tomu, aby mohli být odvezeni do sirotčince. Proč třeba nešli za rodinnými přáteli?! Po záchraně Willem je pak Maria zase v kravatě a obleku. 2) Will se objeví jen na krátkou chvíli, aby zachránil Mariu, pak jej nechá jet samotného a jde zachránit jeho rodiče, o kterých se přitom domnívají, že budou v hotelu, kam jede Maria 3) Mariah se v hotelu spřátelí s dívkou, po které žádá pomoc. Ta ho odmítá, nevěří mu. Proč to Maria nezkusí u někoho jiného, potažmo schopnějšího? Jasně, nemohlo by tu být milostné napětí...4) Mariah a pokojská tráví celou pracovní dobu "pátráním" a nikdo se po nich neshání, a i když je má přímo na očích, nikdo jim nic nevytkne. A tak dál. KONEC Spoileru. Myslela jsem si, že Neill, Gruffud, Headey budou zárukou kvalitnější zábavy. ()

Dann99

Toľko skvelých hercov,teda okrem mladších hercov na čele s tým upírom Edwardom a vzíde z toho toto?Škoda.Pekná výprava,hodiaca sa hudba.Keď privriem oko a pripočítam snahu a nadhodnotím tak za 3* ()

BR23 odpad!

človek ani nevie či sa má smiať alebo plakať... toto je jeden z tých filmov čo sú úplne zbytočné, pretože vám nič nedajú ani ponaučenie ani humor, dobrú náladu či strach, proste len vyplnenie miesta medzi produkciou iných filmov... ako ked je v autobuse niekoľko miest voľných ale nikto nepotrebuje na tie miesta ísť lebo placu je aj tak dostatok.. skrátka úplná zbytočnosť. O to viac zamrzí ked si uvedomíte že na túto zbytočnosť aj niekto mrhal prostriedkami, či už energiou alebo financiami... ()

andy60

Přesně ten typ filmu, který nemám rád. Neoslovuje mě to ani žánrově, vlastně jsem pořádně nepochopil, jakému publiku to bylo určeno, jestli dětem, nebo dospělým. Bralo si to inspiraci z Indiana Jonese, což také nepatří k mým srdcovkám, takže považuju za úspěch, že jsem u toho neusnul. ()

Drslw

Je ťažké sledovať dobrodružný film, keď je hlavná hrdinka škaredá, hlavnému hrdinovi želáte len to najhoršie, Sam a Lena smiešni a Michael Sheen skvelý len do okamihu, keď sa zamaskuje... ()

VeronikaaH

Obyčejné a dosti průměrné rodinné dobrodružné fantasy, které neurazí, ale ani nenadchne. Potěší snad jen obsazení Michaela Sheena a Sama Neilla. 50 %. ()

Jirkacek

Prokletí Midasovy skříňky jakožto produkt evropského filmového průmyslu mne příjemně překvapilo skoro po všech stránkách. Pravdou je, že při pohledu na herecké obsazení jsem měl z kvality díla trochu obavy, protože jsem znal pouze dva herce. Prvním z nich byl pochopitelně Sam Neill, který zde ztvárnil zápornou postavu Otto Lugera, bohatého nafoukance, který se chtěl za každou cenu zmocnit tajemné a legendární Midasovy skříňky. Ztracená bedna dávala svému majiteli nesmírnou moc, které Otto chtěl využít k ovládnutí světa. V tom mu statečně pomáhala lady Monica alias Lena Headey, která byla onou druhou herečkou, mé osobě již povědomé. Hlavním hrdinou byl ovšem mně nesympatický Aneurin Barnard, jakožto sedmnáctiletý Mariah Mundi, kterému Otto unesl mladšího bratra a oba rodiče neznámo kam. V pátrání po nich mu pomohl starý rodinný přítel Will Charity, kterého si zahrál Michael Sheen. Ten mladíka poslal na odlehlý ostrov v severním moři, kde zlosyn Otto koupil hotel Princ Regent. V něm se Mariah nechal zaměstnat a postupně odhaloval tajemství hotelu a také ostrova, kde panovala velmi ponurá atmosféra. Po setmění se raději nesmělo vycházet, lidé zde mizeli neznámo kam a tomu všemu vévodil hotel, který ovládal Otto a stal se tak téměř výhradním zaměstnavatelem. Mladý Mariah musel zvládnout nástrahy hotelu a přitom podstoupit docela dost horkých chvilek. Naštěstí mu pomáhal nejen zmíněný Will, ale i mladá dívky Saša, zaměstnaná v hotelu jako švadlena. Pátrání mne bavilo hodně, atmosféra byla vynikající a kromě Sama Neilla mne zklamaly pouze vlažné výkony herců, hlavně strnulého Mariaha. Z pozitivních věcí, které jsem na tomto dobrodružném snímku našel bych vyzdvihl hlavně nádherné kulisy a atmosféru druhé poloviny 19. století, kterou prostě miluji. Těžká, ale nádherná doba to byla....Vynikající bylo provedení kostýmů, zařízení hotelu i tehdy moderní parní stroje. Občas se zasekl děj, ale celkově to docela odsýpalo a 94 minut uběhlo vcelku rychle a v duchu slušné, leč lehce dětinské zábavy. Inu Indiana Jones to určitě nebyl, ale i tak ode mne Prokletí Midasovy skříňky získalo čtyři Midasovy hvězdy ****. ()

Fidinka

Film mě bavil, chtěla jsem vědět, jak dopadne. Je plný tajemna. Já jsem si odpočinula u tohoto filmu, nelituji, že jsem ho viděla. Rodinný film pro společný večer. ()