Svět za 50 let

(TV seriál)
  • Německo 2057 (více)

Futuristická vize blízké budoucnosti v německé dokumentární trilogii. Náš svět se proměňuje stále rychleji a rychleji. Jak asi bude vypadat, řekněme, za padesát let? Budou existovat plně automatizovaná města a létající auta? Budou mít naše děti umělé orgány? A dožijí se sta i více let? Několik vědců se pokusilo předpovědět, co se v jejich oboru v příštích padesáti letech odehraje. Například profesor fyziky Michio Kaku z Newyorské městské univerzity říká, že v medicíně se objeví mnoho úžasných novinek. Např. budeme nosit "chytré" oblečení. Třeba pánské sako bude bude mít v látce vetkány desítky čipů a senzorů, které budou monitorovat zdravotní stav majitele. Jakmile si ho obleče, všechny systémy se uvedou v činnost. A kdyby náhodou upadl do bezvědomí, oděv automaticky zjistí a nahlásí jeho souřadnice, uvědomí příslušné instituce a než přijede sanitka, načte všechny informace o jeho aktuálním stavu. (oficiální text distributora)

Matty

Hrané pasáže, do kterých se tvůrci snaží pašovat hračky i nehračky budoucnosti, jsou pitomoučké, ale hlavně díky nim mi nedělalo problém vzpomenout si zpětně na některé konkrétní vynálezy. Na léta, jichž se pravděpodobně nedožiji, mne nejvíce nažhavil šikovný kompjůtr v rukavicoidní podobě a velmi efektivní výtah do vesmíru. Vysekávám hlubokou poklonu pokročilým kutilům, díky nimž tyhle záležitosti s velkou pravděpodobností jednou vystoupí ze stránek sci-fi románů. ()

deckardx

Strasne zajimavej dokument o tom, co by mohlo byt v lekarstvi za 50 let... Prekvapive od nasich nemeckych sousedu a vubec to nebylo spatny... Tvarilo se to dost verohodne a informace, ktere tam podavali i trosku mrazili v dobrem slova smyslu... No jestli se neceho podobneho doziju, tak se teda tesim.. :-) ()

lubospoti

Tenhle futuristický námět ve mně vzbudil velká očekávání. Což o to nápadů má tento dokument dost. Někomu se možná mohou zdát až moc přitažené za vlasy.. ale napadlo by někoho před 50 lety to, že budeme používat takovou techniku jakou dnes opravdu používáme? Bohužel jsem byl ale po většinu dokumentu zklamán, zpracování opravdu není dobré. ()

Marze

O tom že pokrok je třeba se lidstvo shodlo. Obávám se ale nezamýšlených důsledků. Například sociální sítě versus "skleníkové ", interiérové děti. O snaze využít v solárních panelech celé spektrum slunečního světla jsem ještě neslyšel. Stejné tak o "metan hydrátu" , ledy který hoří a jehož velké zásoby jsou na dnech oceánů. ()

igi B.

SENSACE!!! :-/ . . . Není nad futuristické vize... Osobně ovšem jsem rád tomu, že my současníci šťastni budiž žijeme jako lidé, stále ještě coby LIDÉ. Zaplaťpámbů - téhle zde vyobrazené >šťastné< budoucnosti se JÁ UŽ NEDOŽIJU. Ony totiž tyhle vymoženosti pokroku si budou dopřávat stejně jen elity, zatímco většina populace nedosáhne ani na tu >průměrnou< medicínu v dnešním smyslu slova. Co se týče "solidární" sociálně zdravotní péče - nečeká d.m.s.n. lidstvo (ovládané korporativním pseudoliberalizmem) nikterak optimistická budoucnost... :-{ . . . V lepším případě to bude jen divoká jízda, v tom horším do pekel... :-( - - - - - (Poprvé viděno 12.9.2008 na ČT2, komentář zde jako první - 12.9.2008) ()