Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jedenáctiletý Scot se po matčině smrti zabydluje v domácnosti svého strýce. Ten a jeho partner Eric, bývalý hokejista NHL, se musí srovnat s tímto vpádem do jejich zaběhnutého, velice macho, velice sportovního a velice heterosexuálním dojmem působícího života. Scot, který má rád muzikály, make-up a barevné šaty s glitry, si v tomto drsně mužném domově hledá svoje místo – a postupně rozbíjí pečlivě vystavěnou fasádu svých dočasných otců. Půvabná a divácky přitažlivá komedie o rodičovství, odvaze být sám sebou a hledání rovnováhy mezi hokejem a vášní pro boa z peří, která okouzluje hrou s obracením stereotypů a výkonem Noaha Bernetta v roli Scota. [Mezipatra 2008] (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Hodně slabý film. Čekal jsem něco úplně jiného. Nějaký svěží kanadský vítr a dostalo se mi typicky americké zatuchliny, skoro se vším všudy. Nevěrohodný děj, obrovská spousta klišé, předvídatelný konec, s těžce nesympatickým, hlavním dětským hrdinou, který mně po celou dobu trvání pil vodu ze zubů. Ještě, že, jako pracujícímu důchodci, mně jich v puse tolik nezbylo. To bych se asi zbláznil. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

-3* na to, že se jedná o standardní hollywoodskou komedii, která je provedením stejná jako tisíce jiných a nevyhne se spousty klišé ani patosu na konci, tak byl příběh milý a docela nápaditý. Zdejší obsah říká vše, tak je zbytečné se rozepisovat. Sice je to taková úzkoprofilovka, ale nebál bych se ji zařadit i do televize na sobotní či nedš [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Reklama

depony 

všechny recenze uživatele

Kupodivu velmi příjemná komedie [tohle drama skutečně není, i když v pozadí je drama i prachobyčejná trapná parodie Scary Movie nebo Disaster Movie] o homosexuálním páru, který žije v "utajení", než jim život naruší nevlastní synovec jednoho z nich, Scot. Svou zženštilostí, extravagancí a extrovertním přístupem ke všemu a ke všem jim nabourává jejich soukromí, tabu, o nichž se nemluví. Eric je bývalý slavný hokejista a rváč. Po úraze se uchýlí do ústraní moderování sportovních událostí. Sam je právník, který si zvykl na utajenou domácnost, kterou s Ericem prožívají. Jeho bratr Billy se díky závěti bývalé přítelkyně stane opatrovníkem jejího syna. O dítě zájem nemá, dokud neuslyší zmínku o finančním příspěvku z její pojistky. Než si pro Scota přijede, zabydlí se Scot u Erica a Sama. Dochází ke vtipným střetům dvou rozdílných osobních přístupů, k narážení a postupnému odbourávání předsudků. A ačkoliv to působí někdy příliš prvoplánově, věřte nevěřte, umí tenhle snímek i překvapit:) ()

Mikita 

všechny recenze uživatele

Vím, že to nemá nic společného s filmem Kids Are All Right (kromě rodičů stejného pohlaví), ale je smůla, že jsem to viděla blízko po sobě. Najednou mě Breakfast with Scot nadchlo a přimělo srovnávat. Ve filmu se prolíná několik témat a otcové gayové zde nejsou jen proto, aby vtipy o homosexuálech nepůsobily nekorektně. Tenhle pohodový film není tak jednoznačně rodinnou komedií, pod povrchem vidím hlubší témata, která jsou řešena sice okrajově, ale je fajn si je občas připomenout. Tady to děcko (i ostatní) není tak úplně "all right", ale s trochou lásky, s partou zajímavých přátel bez předsudků a s fůrou vánočních koled se dobereme sladkého happy endu. Zasmála jsem se, dojala se a dostala jsem šťastný konec. SPOILER: A další gay pár konečně získal svého syna. Co víc si přát? Snad jen více takových filmů a více tak trefných oficiálních textů distributora. 85% ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Snídaně se Scotem je založena na staré známé povídačce, která běží prakticky téměř přesně podle učebnicových příkladů na výrobu amerických (zde tedy kanadských) romantických komedií - je tu opět osoba, která nemá ráda děti, ale nakonec zjistí, že bez nich nemůže být, plus další klišé a dialogy okolo, které tvoří základ masové většiny dnešní filmové produkce. Tak proč ty 4*? Protože to byla příjemná oddychovka se sympatických hlavním párem a s jistým hybridem Dorotky a Petra Pana (opravdu velkou část filmu jsem tápal nad pohlavím Scota). Navíc to mělo i humornou stránku, která doplňovala linii rodinného filmu. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama