Snídaně se Scotem (festivalový název)

• Kanada

Breakfast with Scot

Komedie / Romantický

Kanada, 2007, 90 min

Snídaně se Scotem je založena na staré známé povídačce, která běží prakticky téměř přesně podle učebnicových příkladů na výrobu amerických (zde tedy kanadských) romantických komedií - je tu opět osoba, která nemá ráda děti, ale nakonec zjistí, že bez nich nemůže být plus další klišé a dialogy okolo, které tvoří základ masové většiny dnešní filmové produkce. Tak proč ty 4*? Protože to byla příjemná oddychovka se sympatických hlavním párem a s jistým hybridem Dorotky a Petra Pana (opravdu velkou část filmu jsem tápal nad pohlavím Scota ... ?). A navíc to mělo i humornou stránku, která doplňovala linii rodinného filmu. Zkrátka typicky typická zámořská záležitost s atypickým castingem, která i navzdory klišé dokáže zaujmout.(8.6.2011)

Kupodivu velmi příjemná komedie [tohle drama skutečně není, i když v pozadí je drama i prachobyčejná trapná parodie Scary Movie nebo Disaster Movie] o homosexuálním páru, který žije v "utajení", než jim život naruší nevlastní synovec jednoho z nich, Scot. Svou zženštilostí, extravagancí a extrovertním přístupem ke všemu a ke všem jim nabourává jejich soukromí, tabu, o nichž se nemluví. Eric je bývalý slavný hokejista a rváč. Po úraze se uchýlí do ústraní moderování sportovních událostí. Sam je právník, který si zvykl na utajenou domácnost, kterou s Ericem prožívají. Jeho bratr Billy se díky závěti bývalé přítelkyně stane opatrovníkem jejího syna. O dítě zájem nemá, dokud neuslyší zmínku o finančním příspěvku z její pojistky. Než si pro Scota přijede, zabydlí se Scot u Erica a Sama. Dochází ke vtipným střetům dvou rozdílných osobních přístupů, k narážení a postupnému odbourávání předsudků. A ačkoliv to působí někdy příliš prvoplánově, věřte nevěřte, umí tenhle snímek i překvapit:)(2.11.2008)

-3* na to, že se jedná o standardní hollywoodskou komedii, která je provedením stejná jako tisíce jiných a nevyhne se spousty klišé ani patosu na konci, tak byl příběh milý a docela nápaditý. Zdejší obsah říká vše, tak je zbytečné se rozepisovat. Sice je to taková úzkoprofilovka, ale nebál bych se ji zařadit i do televize na sobotní či nedš [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](7.1.2018)

Vím, že to nemá nic společného s filmem Kids Are All Right (kromě rodičů stejného pohlaví), ale je smůla, že jsem to viděla blízko po sobě. Najednou mě Breakfast with Scot nadchlo a přimělo srovnávat. Ve filmu se prolíná několik témat a otcové gayové zde nejsou jen proto, aby vtipy o homosexuálech nepůsobily nekorektně. Tenhle pohodový film není tak jednoznačně rodinnou komedií, pod povrchem vidím hlubší témata, která jsou řešena sice okrajově, ale je fajn si je občas připomenout. Tady to děcko (i ostatní) není tak úplně "all right", ale s trochou lásky, s partou zajímavých přátel bez předsudků a s fůrou vánočních koled se dobereme sladkého happy endu. Zasmála jsem se, dojala se a dostala jsem šťastný konec. SPOILER: A další gay pár konečně získal svého syna. Co víc si přát? Snad jen více takových filmů a více tak trefných oficiálních textů distributora. 85%(7.8.2011)

Nie zlé, vcelku dobre sa to pozeralo. Ale predsa sa mi zdá, že postavy nie sú dobre vykreslené. Scot ( s jedným T! :)) je sympatický, ale neverila som, že by sa tak ľahko vzdal svojich hodnôt. Niektoré scény ma mali priviesť do rozpakov, no nestalo sa.. Ale jingle bells si budem chvíľu pospevovať. :D(1.2.2011)