První den zbytku tvýho života

• Francie Le Premier Jour du reste de ta vie (více)

Film vypráví příběh běžné rodiny, složené z manželů Marie-Jeanne a Roberta Duvalových, kteří mají již tři dospělé děti: Alberta, Raphaëlu a Fleur. Každé z dětí zažívá svůj neobyčejný život. Název filmu pochází z pěti rozhodujících dnů v životě této rodiny, které se objevují ve filmu. Tyto dny výrazně ovlivní chod celé rodiny a po těchto dnech už jejich život nikdy nebude takový jako dříve.
Ve filmu se objevují jak prvky komedie, tak i dramatu a film okoření i akční scény. Tento snímek získal ocenění i v České republice, na Festivalu francouzského filmu v roce 2009, kde drtivě vyhrál v divácké anketě. (adamvojta)

BGH

Krasny film o obycejnem zivote....vzhledem k tomu, ze jsem ze tri sourozencu a tata mel rakovinu, asi me film chytil o to vic... ()

alvi

Říká se, že genialita tkví v jednoduchosti, nikoliv v překombinovanosti a opulentnosti. A v tomto filmu to platí více než kde jinde. Nějak jsem pořád čekala, kdy přijde to velké bum, které odstartuje tento dramatický film. A ono nic. A víte co? Život, ten obyčejný a malý život, který prožíváme každý z nás, je ono drama. A film je toho dokonalou alegorií. První den zbytku mýho života je nesmírně civilní a současně silný a jímavý film. PS: Zmíněná absence velkého dramatu není na překážku, naopak. Tak se nenechte odradit! ()

mfanta

80% - Francouzský film, který mě velice pohladil po duši přesně nadávkovanou směsí radosti, smutku a dalších emocí. Vypráví příběh jedné rodinky, kde každý řeší svoje problémy, ale dohromady nakonec vždycky nějak fungují. Výborně zahráno, bavil jsem se od začátku dokonce, kdy jsem i nějakou tu zadržovanou slzu nepustil ven, jako správný chlap. ()

Necrophobic

Film o životě a jeho koloběhu opakujících se chyb, stále znova ve všech generacích. Otec dělá chyby ve výchově stejné jako jeho otec.Celý film je tak na 80%,ale ten konec za 100%.Zhulená mládež film určitě nedocení ,ale empatičtí jedinci kteří se nacházejí v podobných fázích života budou mít z filmu na duši šrám a důvod přemýšlet o svých chybách. ()

Sejkorka

Fakt je to na 5*, tedy 90% zaokrouhleno nahoru. Marie-Jeanne a Robert Duvalovi mají tři děti: Alberta, Raphaëla a Fleur. Portrét této rodiny je vykreslen prostřednictvím pěti neobyčejných dnů v rozmezí dvanácti let. První den zbytku tvýho života, neboli pět rozhodujících dnů v životě pětičlenné rodiny. Pět dnů, které jsou důležitější než jiné dny, po nich už totiž nebude nic jako dřív . Výborná Zabou Breitman je v roli matky. Hraje zde (partnerku Alberta) Cécile Cassel  sestra Vincenta a dcera Jean_Pierra Cassela. Je tu i rakovina, nedorozumění otce a syna, pozdní lítost, láska na celý život a jiné atributy správné romantiky. Dávám do šuplíčku oblíbené. PODRUHÉ 9-2-24 není co dodat =TOP ()