poster

Drahý Bedřichu (TV film)

Drama / Historický

Československo, 1985, 74 min

 • wictoria
  ***

  zajímavý pohled na mládí Bedřicha Smetany, který zde střídá jednu dívčinu za druhou...(10.10.2008)

 • dr.fish
  ****

  Slavný klasik obživl, sestoupil ze svého piedestalu mezi nás a stal se z něj na 74 minut rozmařilý mladíček. Dozvídáme se tak s překvapením, že to byl člověk z masa a kostí a k tomu celkem slušný sukničkář. Jeho láska k hudbě a k ženám byla hnacím motorem jeho tvůrčích snah a je nasnadě, že v místě, kde nebylo žen, pobyl Bedřich nejvýše den. Na každého chlípníka se ale voda uvaří, a tak i na Fricka spadla klec a narazil na tu, která se z něj nepodělala, když jí napsal první skladbu. A nejen, že neomdlela štěstím, ale řekla mu ještě, že to nestojí za nic. Takové ženy prostě zaujmou. Takové jsou kořením života...75%(27.12.2013)

 • Marthos
  ***

  Mládí a lásky našeho Fritzka. Smetanovo zaujetí pro krásnou hudbu i krásné ženy je záležitost nadmíru půvabná a na budoucího slavného skladatele pohlíží očima lidské přirozenosti a svěžesti. Škoda jen, že představitelky Smetanova dívčího harému hrají s afektem sobě vlastním (Jandová, Reifová); v kontrastu téhož potom vynikají spíše vedlejší postavy v obsazení zkušených hereckých mistrů (Kostka, Haničinec, Brousek, Sklenčka).(2.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace