Když se obyčejný domácí chameleon, který trpí krizí identity, střemhlav vřítí do klasického westernového městečka Prach, naskytne se mu jedinečná příležitost projít kompletní proměnou. Chameleon, který si začne říkat Rango a vybájí si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, roztočí spirálu podvodu, která mu přihraje šerifskou hvězdu ve městě zmítaném krizí. Otázkou je, zda dokáže jeden nepřipravený chameleon bez sebemenší kvalifikace změnit budoucnost městečka k lepšímu? Animované pojetí westernu s chameleonem v hlavní roli je množná na první pohled poněkud zvláštní, ale zábavný mix parodie, zajímavých postav a sofistikovaného humoru dělají z filmu Rango skvělou podívanou. (HBO GO)

Ltblue

"Rango je skvelý",užásný "animáčk" u ktorom som sa nenudil 5min!.A to som bol v našom zapadákovskom kine.Sladká bonboniera na konci tomu dala grády! ()

White-Man

V tomto snímku jde vidět naprosto precizní práce s detaily, hlavně co se modelů a animací týče. Animace a model člověka je naprosto bravůrní. Snaha zachytit aspekty divokého západu a westernových filmů je docela povedená, stejně tak hudba, i když se většinou jedná o převzatou hudbu. Rozhodně lepší animák než, rovněž letošní, Rio. ()

p.i.t.b.u.l

No, když jsem viděl hodnocení, těšil jsem se, až film uvidím. Bohužel jsem byl zklamán a to opravdu hodně. Prvně musím vyzdvihnout animaci a celkové zpracování. Smekám a jde vidět, jak se animace pořád vyvíjí kupředu. Po sovích strážcích je to jedna z nejlepších animací kterou jsem kdy viděl. O to hůř mně však ubíhal samotný příběh. Nemůžu říct, že by neměl nápad, westernové zpracování bylo opravdu dokonalé, co mně trochu trápilo, byla nuda, která se u mně vlekla po celou dobu filmu. Sem tam sice bylo úsměvné zasmání, ale co na plat, když dalších 107 minut se nudíte. Tady opravdu nepomůže ani ta sebedokonalejší animace. Rango jako celek nepůsobí špatně. Bohužel jsem od toho čekal daleko více. Já osobně dávám pouze 35%, většina je za perfektní animaci. ()

jamoje

Rango je krásna pocta westernom.... ale má naozaj veľmi nevyvážené tempo. celý film kolíše medzi skvelými vtipnými a akčnými scénami a celkom (nebojím sa to povedať) nudnými pasážami. ()

swinevenca

Dojem z povedených vtipů, animací a vlastně i příběhu mě pokazila zbytečně dlouhá a pro mě nadbytečná pasáž uprostřed, během který sem regulérně klimbal, a těch vtipů nebylo tolik, aby u mě tohle vyvážily, proto je z toho za mě animovaný průměr. ()

Aywes

Western pro děcka, který je celý extrémně drsný. Odkazy na starší westerny i pokus o jejich atmosféru se celkem i vyplnila, ale mě zde chybí nějaký spád a něco opravdu povedeného (tedy ne že by mne duch západu nepřišel povedený :) ) co by se mi zarylo do mozku.Soundtrack byl zvolen pečlivě přesně tak, aby seděl do tohoto žánru. Stále je to však animovaný film směřovaný spíše na mladší publikum.Což je udivující jelikož podle mě bude opravdu omezené množství "špuntů", kteří budou tušit, kdo to například vůbec ten duch západu ve skutečnosti byl. Nejspíš pokus o nalákání dospělého publika.Jakožto, ale průměrný animák s neprůměrným nápadam a nadprůměrným ost dobré.Do toho si přidáme pár blbůstek a někteří budou hodnotit výše. Možná jsem nebyl dobře naladěn, ale musím dát 3*.Sorry amígo. ()

elpin

Jako technologické demo pefrekní, ale tak trochu se v těch vizuálních orgiích zapomnělo na film a prvoplánový humor typu "Nedívejte se dolů - sám se podívá dolů" to rozhodně nezachrání... ()

lektvar

Deťom to nepúšťajte. Ani ľuďom, čo nepozerajú westerny. A vlastne aj dej stojí za prd. Tu sa cení len odvaha a grafika. ()

Blazis34

Příjemný animák z netradičního prostředí. V Rangu se mi líbily sovy a jejich texty písní. Musím pochválit i soundtrack, ve kterém se objevily i známé filmové či muzikální hity, a to se mi na tom líbilo. Děj byl víceméně čitelný, avšak se stále něco dělo a to film tlačilo kupředu. Dávám slušných 60% - tři hvězdy. ()

honzic

Moc hezká grafika i zajímavý příběh, ale na druhou stranu je to typicky americká bláznivina nesmrtelných hrdinů. Hodnocení: 60 % ()

jfaba

Už dlouho jsem se tak nepobavil. A to jsem se, podle plakátů, na to nechtěl dívat. "To bude ňáký divný..., ale když je tam ten chameleón a já používám openSUSE, tak se na to mrknu." Nelitoval jsem! Hlášky; jen zlidovět, western; jeden z nej co jsem v poslední době viděl. ()

pihan

chvílemi supr,ale jako celek je to dost nuda.Moje děti to moc nebavilo a nás taky ne,asi je to jenom pro Depa ()

lobo87

Výborný animák pre dospelých so silným nádychom westernovej klasiky a úžasnou hudbou Hansa Zimmera. Originálne postavy, zápletka i vizuálna stránka, fajn dabing a skvelá "sovia kapela"... 75% ()

BLACKDEVIL

Ty Vole! Toľko odkazov na toľko filmov som už dávno pokope nevidel. Avšak nie o tom som chcel písať. Film Rango, púta hlavne realistickou animáciu a zaujímavými charaktermi obyvateľov mestečka Dirt. Nemôžem tento film zaradiť do kategórie detských filmov, pretože si ho viac užijú tí, ktorí už majú minimálne dve desaťročia za sebou a videli aspoň voľačo z westernového žánru. 83% PS: Clint potešil :D ()

Spielbergo

Nečekal jsem nic, dostal jsem vše. Aneb královsky jsem se bavil a při mnoha fórech šel regulerně do kolen. Po Strašpytlíkovi jeden z nejdospělejších (či možná nejdospěleji hláškujících) animáků. ()

Demoiselle

Milé, hezké, dobře namluvené - originál a sympaticky nakreslené. Spolu s dětmi jsme se smáli strašně, takže hodnocení víc než kladné, ale film nijak nepřesahuje ostatní animáky. Takže hezká 3! ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty