Mám právo alespoň na jeden film v roce, který nepochopím. A bohužel to vyšlo na film Rango. Přitom všechno u filmu funguje. Animace je dokonalá, vtipy rozesmívají, dobrodružství se odvíjí, napětí graduje, láska vykvete, odkazy na klasiky žánru fungují, příběh zajímavě roztříštěný, zlo prohraje a dobro vítězí. Jednotlivé ingredience jsou fajn, ale film Rango na mě působil dojmem, že někdo tyto ingredience hodil do mixéru a udělal z toho jakousi kaši. Možná tato kaše časem vykvasí a přemění se v něco dokonalejšího. Zatím jsem k tomu dost skeptický. Chvílemi to byla docela nuda. A teď váhám mezi lepší trojkou nebo horší čtyřkou. Dobře, dávám čtyři. Rozhodl o tom malý moment ve filmu, kdy tvůrci odkázali na oblíbenou "dvojku" z filmu Strach a hnus v Las Vegas, kdy se silnicí hnal cadilac s novinářem Hunterem Thompsonem a jeho přítelem Gonzem. Pro něž musel být chameleon se smajlíkem místo hlavy připlácnutý na jejich přední sklo něčím strašným v jejich drogové schíze, zvlášt když projížděli uzemím zvaném "bat country".(11.7.2011)

caramba, tak tohle být zajímavá pelíkula, amígos! zvláštně skloubit několik žánr, vtip i akci pro niňos, skvělého animaci pro todos, detektývos pro dospělou mučačos y niňas, prostě všechny, kdo se v Prach obrátějí... po Karibiku pro rejži asi celkem štreka až do deserto, voda netéct, a když jo, tak se muset přišla na to, kam a porké... zábavča, sice trocháč largo, ale s músikou od Juana Cimra hódně příjemná zážitka! netradiční, zkraje ukecaný, leč fajná amýma biják. 70%(28.10.2011)

Výborné uvození do děje (točení filmu v terárku), skvělá animace, sympatické pomrkávání po westernových klasikách, několik lahůdkových scén, jinak ale jen mírně nadprůměrnej animák se spoustou hluchejch míst. A to klasický klišé, kdy je hrdinovi namířeno děvou do ksichtu a je obviněn ze všech pozemských zločinů, což má za následek, že se hrdina do příslušné děvy okamžitě zamiluje, už by si mohli odpustit.(13.6.2012)

Jako jó, ale nééé... Sliboval jsem si větší zážitek, než se prvních 20 minut slušně bavit a pak vyšumět jak Cola po extra dávce cukru. Ústřední ještěrčák měl štěstí na hlas, ale zjevem ne moc sympaťák, líbilo se mi však pár jiných charakterů (např. had Jake). Jako v pohodě dospěláčtější westernový animák, ale jak říkám - střed toho filmu mě ubil do polospánku, z čehož jsem se až do konce úplně nevzpamatoval.(21.7.2011)

,,ABY HRDINA USPOKOJIL KOLEKTIVNÍ POTŘEBY, MUSÍ SE VZDÁT VLASTNÍHO PROSPĚCHU A UPEVNIT VNÍMÁNÍ SEBE JAKO IDOLU, NA KTERÉHO BUDOU VŽDYCKY VZPOMÍNAT.“..... /// Žil byl jeden velmi osamělý chameleón, který hledal cestu k vodě. Našel však nejen město, ve kterým se ve středu ,,chodí na věc“, ale i sám sebe! .....Kurva mi neříkejte, že si to ten chameleón neužíval! Já (a moje děti) rozhodně jo! ,,Prďáckej“ animák o chlapíkovi,, kterej zabředá do svýho vlastního podvodu a často má chuť to zabalit (ale NIKDO NEMŮŽE JEN TAK OPUSTIT SVŮJ PŘÍBĚH!) možná potěší dospělý víc než děti. Jestli teda nemáte nic proti westernům. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak zabít jednou kulkou 7 bratrů (Jenkinsových). 2.) Jsem tvrďák schopnej strávit 3 dny v koňský zdechlině a pít jen vlastní moč. 3.) Zajímá mě, jak chameleón honí jestřába. Nebo jestřáb chameleóna? (Je jedno jak tomu doma říkáte.) 4.) Může mít ještěrka za bratra hada? (Někdo by řekl, že svini určitě....) /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(2.7.2011)

• - Ve filmu se objeví několik narážek na filmy, ve kterých hrál ústřední dabér filmu Johnny Depp. Například scéna, kde Rango omdlí a je stínkami odtažen do bílé pouště, se velmi podobá stejné scéně z filmu Pirátů z Karibiku: Na konci světa (2007). Dialog, ve kterém o sobě Rango říká, že je nikdo, odkazuje na film Mrtvý muž (1995), kde ztvárnil Depp postavu jménem Nikdo, a postavy z vozidla, na které Rango dopadá na začátku snímku, se shodují s charaktery ze snímku Strach a hnus v Las Vegas (1998), ve kterém Depp rovněž ztvárnil jednu z rolí. Současně je Rango druhá postava Johnnyho Deppa, která "řeší své problémy jednou kulkou". První postavou byl Jack Sparrow v sérii Piráti z Karibiku. (NiaWolf)

• - Skladba "End of the road", která se objevila ve scéně, kdy Rango přechází silnici, není původní. Hans Zimmer si ji vypůjčil od skladatele Dannyho Elfmana, který ji vytvořil coby hlavní motiv filmu Království (2007). (korect)

• - Johnny Depp vedle Ranga nadaboval také Larse. Stephen Root pak propůjčil hlas dokonce trojici postav, a to Docovi, Merrimackovi a Mr. Snugglesovi. (Pir.z.Ka)