Typický Verbinski. Nápady je to natlakované k prasknutí, během pár minut je to schopné semlít Leoneho, Coppolu i Baye a jen tak si to lehce krkne. Jako westernová besídka je to mnohem funkčnější než jako filmový celek. Rozptyl jednotlivých částí je až surreálně štědrý, takže výsledný dojem je poněkud neposedný. S připočtením českého dabingu to kecavého chameleona stojí pátou hvězdu, což nic nemění na faktu, že se nejspíš jedná o animákový vrchol sezóny.(1.3.2011)

"Nikdo nemůže vystoupit ze svého příběhu." Hyperaktivní Rango hýří energií, kaleidoskopem pestrých rozmanitostí, rozpoutává ohňostroj vtipných situací – zase jeden vysmátej… a nabízí i lákavou ochutnávku ohnivého nachos. Gore Verbinski sází na detail a grafiku, čímž dělá z Ranga výjimečný animák. Samozřejmě s nemalým přispěním Johnnyho Deppa:-) Ale jak je pro mě typické… a s oblibou se vydávám proti proudu… vybírám si právě zavrhovaný český dabing. A tím tento výřečný chameleon s hlasem Ondřeje Brzobohatého získává působivou slovanskou hravost – jasný, musím splynout.(26.11.2011)

• robbiee

[imdb: 7.8/10] | me: Na túto "rozprávku" som sa tešil dostatočne dlho už z viacerých dôvodov, pričom jeden z najpodstatnejších je Johnny Depp. A tak prídem do kina, svetlá zhasnú, všetko je tak ako má byť. Na plátne sa ukáže sovia kapela hrajúca úvodný (hombre) song na konci ktorého jedna zo spomínaných sov prehovorí. A tu moja radosť končí. Sova hovorí po slovensky a moje očakávania a predčasná radosť sa rozplynuli ako hmla nad Berlínom. Ivan Šándor "Šandy" alias Rango, hmm ... akosi som s tým nedokázal stotožniť. Proste dabing ani z ďaleka nedokáže ponúknuť to čo bolo do filmu vložené a pre mňa tak Rango stratil cca 30 percent na hodnotení. A nakoľko nechcem hodnotiť film len na základe vizuálnej stránky, tak môj skutočný komentár k tejto (ne)rozprávke napíšem až po tom, čo si ju pozriem v originálnom znení (so skutočnými dialógmi), ktoré bolo pre ňu z istých presných špecifických dôvodov vytvorené.(14.3.2011)

Výtvarníci si opravdu dali záležet. Dokonalý hrdina oblečený do červené havajské košile s pokřiveným krčkem a poblázněnou povahou. To byl taky jeden z důvodů, proč jsem se na tento film chtěl podívat. Nejprve jsem filmu nemohl přijít na chuť, ale postupně jsem se do toho dostával. Našlo se tam několik scének, u kterých jsem se zasmál. Když to porovnám například s Legendou o sových strážcích, tak vizuálně jsou oba filmy skvělý, ale Rango je lepší, vtipnější a příběhově kvalitnější.(5.7.2011)

Animák Rango mi urobil strašnú radosť. Vždy som si želal, aby niečo podobné vzniklo, pretože mám slabosť pre rôzne "ksichty" v animákoch a tu je ich celá armáda na čele s tým najlepším možným - chameleónom . Radosť je dvojnásobná, pretože mám rád westerny i animáky, ktoré si v posledných rokoch dávajú záležať na každom detaile. Preto i kvapka vody, ktorá dopadne na Rangov rozpálený jazyk vyvolá salvy smiechu. Krásne, rozpálené westernové mestečko s množstvom postavičiek dáva filmu tú správnu šťavu. Hrozba v podobe jastraba či hada štrkáča je originálna a taká naháňačka a prestrelka v kaňonoch alá Avatar nemá chybu. Film obsahuje pár odkazov na westerny, ale najviac iste poteší pištoľník bez mena s pončom, ktorý nápadne pripomína C. Eastwooda. Hudba je úplne geniálna, zbožňujem gitarové motívy vo westernoch a nezložil ju nik iný ako najväčší a najlepší skladateľ súčastnosti H. Zimmer. Možno sa potešil aj on sám, že mohol prispieť hudbou k tomuto žánru, podobne ako jeho veľký vzor E. Morricone. Úžasná atmosféra, skvelý a vtipný príbeh s všemožnou háveďou a hlavne Rangom, ktorý na vašej tvári vyvolá úsmev iba tým, že sa zahľadí do obrazovky. Stačilo vidieť trailer a bez rozmýšľania som kúpil dvd. Repríza kedykoľvek, gringo. 100%.(27.9.2011)