Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Typický Verbinski. Nápady je to natlakované k prasknutí, během pár minut je to schopné semlít Leoneho, Coppolu i Baye a jen tak si to lehce krkne. Jako westernová besídka je to mnohem funkčnější než jako filmový celek. Rozptyl jednotlivých částí je až surreálně štědrý, takže výsledný dojem je poněkud neposedný. S připočtením českého dabingu to kecavého chameleona stojí pátou hvězdu, což nic nemění na faktu, že se nejspíš jedná o animákový vrchol sezóny.(1.3.2011)

 • gudaulin
  ***

  Je už mým trpkým údělem tam, kde ostatní hýří záplavou hvězdiček a ve svých komentářích samými superlativy, zůstávat pevně na zemi a střízlivě popisovat, v čem to drhne. Přesto začnu chválou, vizuálně je to promakané, s výbornou animací a především fanoušci westernového žánru ocení hru s divákem, kdy scénář představuje poctu snad všem důležitým filmům a žánrovým klišé klasického westernu i jeho moderních variací. Některé scény jsou opravdu skvělé, takový souboj o nádrž s vodou, který zrychlí tempo o několik otáček, a hrdinové čelí náletu ze vzduchu podniknutém letkou netopýrů vyzbrojených kulomety, to je přímo lahůdka akčního žánru, jenže co naplat, měl jsem u tohohle filmu velký problém s nestejnoměrným tempem, kdy v určitých chvílích na mě doléhala až ospalost, což souvisí s druhým problémem, ono při těch četných výpůjčkách z klasických filmů a emocemi nabitých scénách do značné míry chybí celistvý příběh. Je to prostě druh snímku, kde ocením řadu jednotlivostí, ale jako celek mi to přijde vzhledem k očekáváním nedopečené. Dát pod 3* by vzhledem k výborným ingrediencím bylo nefér, ale celkový pocit je rozpačitý, na víc než takových 60 % to nevytáhnu. Je to opravdu animák, který ocení spíš starší. Mé dvě děti se chvílemi těžce nudily. Čím víc máte nakoukáno, tím víc má u vás šanci film zabodovat. Jinak pětihvězdičkovému hodnocení se v tomto případě opravdu nedivím, i když sám to nadšení nesdílím, protože mám pocit, že to celé nedrží pohromadě...(13.3.2011)

 • flanker.27
  ***

  Výborné uvození do děje (točení filmu v terárku), skvělá animace, sympatické pomrkávání po westernových klasikách, několik lahůdkových scén, jinak ale jen mírně nadprůměrnej animák se spoustou hluchejch míst. A to klasický klišé, kdy je hrdinovi namířeno děvou do ksichtu a je obviněn ze všech pozemských zločinů, což má za následek, že se hrdina do příslušné děvy okamžitě zamiluje, už by si mohli odpustit.(13.6.2012)

 • xxmartinxx
  *****

  Být Pixarem, bál bych se. Velmi bych se bál.Rango je chytrá pocta klasikám, má úžasný humor, skvělé herci v původním znění. Navíc dokonalou animaci opět o něco posouvající hranici. Představuje bez přehánění krok kupředu pro CGI animáky, hlavně co se přístupu týče, kterému přeji úspěch alespoň v tom, že si ho jeho diváci najdou. 90%(20.3.2011)

 • Malarkey
  ***

  Kopa pěkných momentů, hezké a originální postavy, ale to je asi tak všechno. U Ranga mi chybělo něco, čím jsou pro mě pěti hvězdičkové animáky specifické. Humor to mělo, i když takový, příliš dospělý. Animace neměla chybu a způsob vyprávění byl také fajn. Příběh je možná oním kamenem úrazu. Dá se ho, přes krásu animáku, ignorovat, ale když Vás nenutí film sledovat dál, je nejspíš něco špatně.(7.5.2012)

 • - Kameraman Roger Deakins, který stojí za westernovými filmy bratří Coenů Tahle země není pro starý a Opravdová kuráž, dělal k filmu Rango vizuálního konzultanta. (Kryšpín)

 • - Film je již pátou spoluprácí režiséra Gora Verbinskeho a skladatele Hanse Zimmera. (korect)

 • - Johnny Depp vedle Ranga nadaboval také Larse. Stephen Root pak propůjčil hlas dokonce trojici postav, a to Docovi, Merrimackovi a Mr. Snugglesovi. (Pir.z.Ka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace