Hořké zklamání. Tak jako se mi hrozně moc zamlouval celý koncept, jak mě oslnilo technické zpracování a jak zaujala expozice, tak mě Rango ve finále prachsprostě nudil. Příběh je totiž slaboučký a hrozně mdle podaný (a to variuje westernové skvosty i Čínskou čtvrť!) a Deppovo roztržité šaškování hodně brzy upadne do stereotypu. A ani hravý Hans Zimmer, narážky na Star Wars nebo Apokalypsu, či westernové špičkování, tenhle původně hodně originální animák nezachrání. Promarněná příležitost.(13.7.2011)

Typický Verbinski. Nápady je to natlakované k prasknutí, během pár minut je to schopné semlít Leoneho, Coppolu i Baye a jen tak si to lehce krkne. Jako westernová besídka je to mnohem funkčnější než jako filmový celek. Rozptyl jednotlivých částí je až surreálně štědrý, takže výsledný dojem je poněkud neposedný. S připočtením českého dabingu to kecavého chameleona stojí pátou hvězdu, což nic nemění na faktu, že se nejspíš jedná o animákový vrchol sezóny.(1.3.2011)

Rango je poměrně dobrej animák. Dvě třetiny jsem se bavil velmi slušně, některý vtípky byly výborný. Ke konci mě to už bohužel tolik nebavilo, takže dávám "pouze" (lepší) trojku, ale celkově to můžu určitě doporučit. Je to zase něco trochu novýho, i když to schéma je vlastně pořád na jedno brdo. Přestože tam jsou sem tam dospělácký žvásty, tak si to děcka užijou určitě víc. 65%(8.9.2012)

Neobvyklý a přesto, nebo právě proto, vynikající animák. Letos možná i nejlepší když prý Pixarovci pohořeli. Verbinski se vyznává z lásky k westernům a dělá to stylově. Animace je na vysoké úrovni a některé (západy slunce) záběry jsou pastva pro oči. Žvanící Johnny Depp hraje roztrženého hrdinu, který hledá sám sebe s takovou vervou až někdy zapomenete, že je to chameleon. S dabingem tu zákonitě musí klesnout kvalita. Tohle prostě nenapodobíte. Taky tu máme úžasné snové sekvence... a Ducha západu! Co se hudby týče tak Hans Zimmer cituje a cituje hodně. Ennia, Misirlou a dočkáme se i jízdy valkýr v aranžmá pro benjo. Mr. Timms?(30.6.2011)

Vtedy na animovanom Západe. V tom filme je veľa dobrých fórov, najmenej jedna geniálna akčná scéna, má to famózny soundtrack a takmer dojímavé odkazy na slávne westerny (scéna s Duchom západu je najlepšia časť filmu nielen preto, kto ten Duch západu vlastne je). Lenže je to o 20 minút dlhšie, než treba, má to trestuhodne nevyvážené tempo a vždy, keď to začne gradovať a človek sa teší, že odteraz to už bude až do konca náter, príde zase spomalenie a hlušina. Dokonca sú tam miesta, keď ma to otravovalo. Štvrtú hviezdičku si odložím na reprízu v originálnom znení, slovenský dabing nestojí za fajku močky.(10.3.2011)

• - Film je již pátou spoluprácí režiséra Gora Verbinskeho a skladatele Hanse Zimmera. (korect)

• - Postava Johnnyho Deppa Rango byla vytvořena podle postavy Dona Knottse Barney Fife ze seriálu The Andy Griffith Show (1960). (c.tucker)

• - Jedná se o první animovaný film kompletně vytvořený studiem Industrial Light & Magic, které stojí například za Hvězdnými válkami, Terminátorem 2, Indianou Jonesem a stovkou dalších filmů. (Brousitch)