,,ABY HRDINA USPOKOJIL KOLEKTIVNÍ POTŘEBY, MUSÍ SE VZDÁT VLASTNÍHO PROSPĚCHU A UPEVNIT VNÍMÁNÍ SEBE JAKO IDOLU, NA KTERÉHO BUDOU VŽDYCKY VZPOMÍNAT.“..... /// Žil byl jeden velmi osamělý chameleón, který hledal cestu k vodě. Našel však nejen město, ve kterým se ve středu ,,chodí na věc“, ale i sám sebe! .....Kurva mi neříkejte, že si to ten chameleón neužíval! Já (a moje děti) rozhodně jo! ,,Prďáckej“ animák o chlapíkovi,, kterej zabředá do svýho vlastního podvodu a často má chuť to zabalit (ale NIKDO NEMŮŽE JEN TAK OPUSTIT SVŮJ PŘÍBĚH!) možná potěší dospělý víc než děti. Jestli teda nemáte nic proti westernům. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak zabít jednou kulkou 7 bratrů (Jenkinsových). 2.) Jsem tvrďák schopnej strávit 3 dny v koňský zdechlině a pít jen vlastní moč. 3.) Zajímá mě, jak chameleón honí jestřába. Nebo jestřáb chameleóna? (Je jedno jak tomu doma říkáte.) 4.) Může mít ještěrka za bratra hada? (Někdo by řekl, že svini určitě....) /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE *** NAPĚTÍ *(2.7.2011)

Neobvyklý a přesto, nebo právě proto, vynikající animák. Letos možná i nejlepší když prý Pixarovci pohořeli. Verbinski se vyznává z lásky k westernům a dělá to stylově. Animace je na vysoké úrovni a některé (západy slunce) záběry jsou pastva pro oči. Žvanící Johnny Depp hraje roztrženého hrdinu, který hledá sám sebe s takovou vervou až někdy zapomenete, že je to chameleon. S dabingem tu zákonitě musí klesnout kvalita. Tohle prostě nenapodobíte. Taky tu máme úžasné snové sekvence... a Ducha západu! Co se hudby týče tak Hans Zimmer cituje a cituje hodně. Ennia, Misirlou a dočkáme se i jízdy valkýr v aranžmá pro benjo. Mr. Timms?(30.6.2011)

Jo, tenhle film jsem opravdu dneska potřebovala. Pravda, v kině jsem se smála jen já ... ale asi zrovna přijela rodina Kurta Hübla. Z počátku jsem oněměla úžasem nad dokonalou animací. Studia se s každým filmem předhání kdo bude mít dokonaleji vykreslené detaily. No, a pak už jen 107 minut nenásilných, neotřepaných vtípků a narážek. Nej scéna: Rango Skywalker a jeho netopýří letka.(12.3.2011)

Létám rychleji než Superman, šplhám po barácích stylověji než Spiderman, používám pokročilejší technologie než Batman, vlastním mnohem větší kladivo než Thor a když se naštvu, tak jsem mnohem sytěji zelený než Hulk. Pokud však opustím svou virtuální realitu, tak jsem přibližně stejně statečný jako ukecaný snílek Rango, ale to neznamená, že nedokážu chřestýšovi podrazit nohy, vytahat ho za uši a udělat mu tři uzly na ocasu. Tento snímek je zkrátka hodně inspirativní a já si ho užil s klukovským nadšením.(15.7.2014)

Typický Verbinski. Nápady je to natlakované k prasknutí, během pár minut je to schopné semlít Leoneho, Coppolu i Baye a jen tak si to lehce krkne. Jako westernová besídka je to mnohem funkčnější než jako filmový celek. Rozptyl jednotlivých částí je až surreálně štědrý, takže výsledný dojem je poněkud neposedný. S připočtením českého dabingu to kecavého chameleona stojí pátou hvězdu, což nic nemění na faktu, že se nejspíš jedná o animákový vrchol sezóny.(1.3.2011)

• - Film je již pátou spoluprácí režiséra Gora Verbinskeho a skladatele Hanse Zimmera. (korect)

• - Skladba "End of the road", která se objevila ve scéně, kdy Rango přechází silnici, není původní. Hans Zimmer si ji vypůjčil od skladatele Dannyho Elfmana, který ji vytvořil coby hlavní motiv filmu Království (2007). (korect)

• - Chřestýš Jake byl vytvořen podle Lee Van Cleefa. (c.tucker)