Chameleon žijící celý život v zajetí, jako domácí mazlíček u jedné rodiny, spadne z auta při převozu i se svým akváriem, které se rozbije. Chameleon celý svůj život sní o dobrodružství, v akváriu si vymýšlel různé příhody, v nichž se stal hrdinou a nyní může dobrodružství zažívat doopravdy. Jako první se chameleon potká s pásovcem, který mu řekne, že jestli chce najít vodu, musí najít město Prach. Cestou pouští zažívá chameleon první opravdová dobrodružství, v nichž mu jde i o život a seznámí s ještěrkou Fazolkou, která jede do města pro vodu a chameleona sveze.  V Prachu jde chameleon rovnou do baru, kde žádá sklenku vody, ale všichni se mu vysmějí a dostane kaktusovou šťávu, což je pálenka. Místní obyvatelé jsou zvědaví, vyptávají se chameleona, odkud přichází a chameleon si začne vymýšlet. Všem namluví, že zastřelil sedm bratrů banditů a řekne, že se jmenuje Rango. Když do baru vstoupí obávaný gang,  Rango se nebojí a je šéfem gangu, Billem, vyzván na souboj. K souboji nedojde, protože přiletí jestřáb, kterého se všichni bojí, a Bill se schová. Když si Rango jestřába taky všimne, začne před ním utíkat, až se mu podaří jestřába zabít pádem vodní nádrže.  Obyvatelé města jsou nadšení a pošlou Ranga za starostou, který jmenuje Ranga šerifem. Celé město je sužováno suchem a všichni si myslí, že si nemusí dělat velké starosti, neboť zásoba vody je v místní bance. Fazolka chtěla od ředitele banky, veverky, půjčit vodu, ale zjistila, že v bance je minimum vody a podělí se o své zjištění s ostatními obyvateli města. Rango si vezme hlídání poslední vody za své, ale banka je stejně vykradena. Šerif Rango se rozhodne rozluštit záhadu úbytku vody ze všech zdrojů a vydá se po stopě doprovázen obyvateli města... (TV Prima)

Recenze (1 050)

Isherwood

Výborné jednotlivosti, které samy o sobě ční (Clint), podtržené efektním vizuálem (Deakins), hravou hudbou a hordou narážek, citací a parodií, bohužel ve výsledku dávají dosti nesoudržný slepenec, u kterého nevadí ani tak fakt, že oťukává vícero žánrů, jako spíše to, že mu chybí opravdová vtipnost, jež by možná přinesla (paradoxně!) trocha dětinskosti ve Verbinského autorství, jehož absenci ale na druhou stranu po pirátské trilogii docela chápu. ()

Cervenak

Vtedy na animovanom Západe. V tom filme je veľa dobrých fórov, najmenej jedna geniálna akčná scéna, má to famózny soundtrack a takmer dojímavé odkazy na slávne westerny (scéna s Duchom západu je najlepšia časť filmu nielen preto, kto ten Duch západu vlastne je). Lenže je to o 20 minút dlhšie, než treba, má to trestuhodne nevyvážené tempo a vždy, keď to začne gradovať a človek sa teší, že odteraz to už bude až do konca náter, príde zase spomalenie a hlušina. Dokonca sú tam miesta, keď ma to otravovalo. Štvrtú hviezdičku si odložím na reprízu v originálnom znení, slovenský dabing nestojí za fajku močky. ()

POMO

Rango je viac o epizódkových bonbónikoch než o celistvom príbehu. Ale tie bonbóniky sú tonami nápadov sršiacou poctou všetkým slávnym westernom, rodriguezovkám a nakoniec i Pulp Fiction. Postavičky zarastených jašteričích, odpľúvajúcich si hombres, ktorí sú graficky detailnejší a živší než Clu v Tronovi, sú delikatesou pre milovníkov žánru. Zimmerova post-sherlockovská kompozícia, rezaná mechikom, vypointováva komické vsuvky a dodáva grády akčným scénam, ktoré sú „nakrútené a zostrihané“ lepšie než čokoľvek čo ste videli v najlepších akčných filmoch. A pozor, kadencia dospeláckeho humoru výrazne prevyšuje mieru toho detského. ()

Matty

Špagety, chorizo a chilli. Výborná kombinace. Ujetější a dospělejší než pixarovky, přitom neméně zábavné a konzistentní po emocionální stránce (od smíchu přes strach až k dojetí). Hyperbolizací žánrových konvencí, sklony k sebereflexivitě a množstvím odkazů ke konkrétním filmům Rango oblažuje mysl otupělou splývající mainstreamovou produkcí natolik, že jsem si jej napoprvé hlavně užíval a byl z něj nadšený, namísto analyzování, z čehože a proč jsem tak nadšený. Z animované tvorby mne posledně srovnatelně nadchly Divoké vlny, jež by s „vyprahlým“ Rangem mohly tvořit vybalancovaný dvojprogram. 95% Zajímavé komentáře: DaViD´82, KarelR ()

Cival

Hořké zklamání. Tak jako se mi hrozně moc zamlouval celý koncept, jak mě oslnilo technické zpracování a jak zaujala expozice, tak mě Rango ve finále prachsprostě nudil. Příběh je totiž slaboučký a hrozně mdle podaný (a to variuje westernové skvosty i Čínskou čtvrť!) a Deppovo roztržité šaškování hodně brzy upadne do stereotypu. A ani hravý Hans Zimmer, narážky na Star Wars nebo Apokalypsu, či westernové špičkování, tenhle původně hodně originální animák nezachrání. Promarněná příležitost. ()

• Film je již pátou spoluprácí režiséra Gora Verbinskeho a skladatele Hanse Zimmera. (korect)