Noční můry jako klíč k dávnému zločinu
Cecilie vidí a slyší věci, které ostatní nevnímají; místa nejednou mění svůj vzhled a lidé tam vlastně ani nejsou. Jedné noci je znásilněna, ale o činu nezůstanou žádné důkazy a žádné stopy. Manžel Mads ji přivede na psychiatrickou kliniku, kde s pomocí psychiatra Pera začíná rozplétat děsivou souvislost mezi svým zážitkem a brutální vraždou, která se stala před více než třiceti lety. (oficiální text distributora)

sAreOn

Průměr. Začátek filmu poměrně nudí a to opravdu dost, hlavně díky tomu, že se pomalu rozjíždí a vy se dozvíte, o co vlastně jde až nekdy kolem 20-30 minuty, do té doby tam máte nezajímavé, nijak nenačrtnuté postavy, které jen zmateně řeší problémy hlavní hrdinky. Druhá půlka je už o něčem zcela jiném, má výbornou atmosféru a vtáhne vás do děje. Škoda jen, že námět je poměrně ohraný a znamý, ale zase je podán z jiného úhlu pohledu. ()

Vital

Duchařských filmů je celá spousta,a způsobů jak to natočit jsou nekonečné,a tím pádem se točí i špatné.Ovšem Dánský způsob obsahuje originalitu a strach i lekačky. ()

DeLonge

Má nebohá, ztrápená Cecílilie. Achich ouvej. Tak co s tebou holka nešťastná. No co si budeme nalhávat. Cilka je sympatická asi jako nadraná bezďačka a přitažlivá jako její upocená vagína. Ani ty její cecíky to nezachránily. Ale co už. Každý nemůže být božsky krásný jako třeba moje maličkost. Ale teď vážně. Předně se zcela určitě nejedná o horor. Takže takové označení filmu mě slušně řečeno krapet znervózňuje. Jinak musím říci, že jsem docela spokojený. Děj měl spád, skoro pořád se tam něco dělo, takže jsem ani moc neusínal. Hodně mi sedlo to severské prostředí. To bylo opravdu fajné. Pro mě jako závisláka na asijské kinematografii to byla milá a příjemná změna. Film skončil tak jak skončit měl. Vše dopadlo dobře, nikoho to nepřekvapilo a všichni byli spokojení. Takže neříkám, že to musím vidět znova, to teda rozhodně ne. Ale zklamaný taky nejsem. Slušnej průměr. ()

omega_SK

Na to, že je tento film od DVD EDICE (čo zásadne nakupujú filmy v odpadkovom koši) sa to kupodivu dalo celkom pozerať. Celkom napínavý filmik. ()

honzahucin

Pořád jsem doufal, že přijde nějaké neotřelé vysvětlení, jak může hlavní hrdinka vědět o všech událostech před časem. Zůstalo jen to otřelé a to mě neuspokojuje. Škoda. ()

lahvi

Když Vám nebude vadit ta přecitlivělá, ubrečená hlavní hrdinka, tak to asi doukoukáte. Já tu sílu neměl. ()

pyromantik

50% hollywoodske klišé, 40% originality a celkom zaujímavé rozuzlenie, 10% škandinávskeho naivného diletantizmu = šedý priemer. Dalo sa to dopozerať do konca vďaka slušnej kamere a strihu a vďaka tým horeuvedeným 40tim % ()

vrch07256732

4 tá hviezdje skutočne len za to že dielko je z Dánska, herci sú neokukaný a zahrali to výborne. Je tu jediná hororová scénka s vlasatým duchom a to15 min od zaičatku čo ma nabudilo na parádnu ducharinu v štýle japonsko thajko a iné východných krajiny. Bohužiaľ táto scénka je síce vydarená ale jediná v celom filme. Potom to už beží v starých vyšľapaných thrillerovýh koľajách a film neprináša nič nové, nič strašidelné (nejaká tá vidina sa tu účelovo mihne, ale bez ducha a bez strachu...) pre starých thrillerivých a hororových rajcovníkov sa nič moc nedeje, nastáva klišé v podobe hypnózy, obetavého lekára psychiatra a nechápajúceho manžela...všetko čo sme už neraz videli Jediným veľkým plusom je atmosféra v podaní neopozeranej dánskej produkcie a presvedčiví herci dej sa neodohráva v americkom vidlákove ale na škole čo dvíha úroveň celého filmu o laťku vyššie. ()

andy60

O žádné veledílo se nejedná a fakt, že jsem při tom usínal jen podtrhuje, že ani velké napětí se nekoná. ()