Cecilie

• Dánsko

Cecilie

Horor / Thriller

Dánsko, 2007, 93 min

Po prvé: Nejde o horror ako taký......triller je dokonalé pomenovanie. Po druhé: Námet nie je ničím novým, akurát je zaobalený do iného baliaceho papiera.....,ale je natoľko zaujímavý ..................aby "zaujal". Po tretie: Atmosféra, ktorú režisér dokázal navodiť v tomto filme je niekedy až mrazivá.....t.j....vzávam režisérovi hold. Po štvrté: Ak sa rozhodnete pozrieť si tento film nenechajte sa odradiť prvými minútami, ktoré sú trošku kostrbaté ....................a menej pútavé....(16.1.2009)

Docela ucházející thriller s dobrou zápletkou. Z postav mi byl nejsympatičtější asi ten doktor. Ten se bohužel ke konci vytratil. Jinak ale postrádám víc napětí a taky bych rád uvítal méně klišé momentů, které mají navodit jakýsi pocit, že koukáme na horor. Naštěstí je však všechno podáno poměrně střízlivě, proto mi tam vyloženě nic nevadí. Z pohledu dánského diváka, byl bych asi hodně spokojen. Avšak já se na to dívám obecně, nikoli regionálně, a proto bych to viděl na 60%. Celkově potěší, ale nenadchne.(2.9.2011)

Nic nového pod sluncem je Cecilka z Dánska, která se tu z nenadání vyloupla, ale abych pravdu řekl, tak mě docela zaujala. Příběh jsme tu už viděli kolikrát, nejnápadnější to asi bude u Šestého smyslu, ale zase je to natočené trošku jinak, jinou formou, s jinou historkou a rozdílnou atmosférou, která dokáže dělat divy, i když tohle žádný horor není, sice jsem nahnáno chvílemi měl, ale jako horor mi to zas až tak strašidelné nepřišlo. Cecilie není nic originálního, ale svou atmosféru to má a tou dokáže zajímavě zaujmout.(31.12.2008)

Cecilie je průměrný horor ve stylu např. Shaymalanova Šestého smyslu. Plusem je určitě netypické severské prostředí a neokoukaní herci. Lekaček kupodivu moc není, což bych jako negativum neviděl, neboť Cecilie sázela na atmosféru a mysteriózno. To bohužel nebylo uplně dotáhnuto do konce a k příjemnému mrazení v zádech notný kus chyběl. Škoda. I tak je to příjemná podívaná a změna od stále neměnící se americké produkce.(21.9.2009)

Mysteriózni thriller o mladej učiteľke, ktorá sa dva roky po jej znásilnení presťahuje do nového domu na okraj lesa malej dedinky. Hneď po nasťahovaní začína mať vidiny o mladej žene menom Kamila, ktorá bola zavraždená v deň jej narodenia pred tridsiatimi rokmi. Kým bola v skutočnosti zavraždená? Mladá dievčina volá o pomoc zo záhrobia. Filmy podobného žánru "The Gift" alebo "What Lies Beneath" boli podľa mňa zvládnuté lepšie. No presto všetko tento nebol sklamaním natoľko aby som ho označil za stratu času. Hlavne záver ponúka nečakané rozuzlenie, aké si človek praje vždy najviac.(31.8.2012)