Dobrý severský chladný zážitok. Horor to nie je, najviac asi sedí označenie mysteriózny krimi thriller. Podobných filmov je viac, tento je taký kvalitný štandard. Samozrejme aj s klišé, no aj s fajn zápletkou a dávkou napätia. Mňa osobne si ale film najviac získal jeho sympatickou hlavnou hrdinkou. Sonju Richter si pamätám ako Merete, resp. ženu v klietke a už vtedy ma niečím dostala. Vie hrať, má niečo do seba a úloha Cecilie jej skvele sadla. Rád by som ju ešte v niečom videl.(6.5.2020)

Poctiva danska ducharina. Pro me spis thriller nez horor, tech lekacich momentu tam pro me moc nebylo. Ale melo to zajimavy dej, sice tady uz takove pribehy byly natoceny, ale to na veci nemeni. Pul hodiny pred koncem jsem se rozhodoval, ktery z tech mych dvou kandidatu to bude a byl to ten druhej :).(29.12.2008)

Nic nového pod sluncem je Cecilka z Dánska, která se tu z nenadání vyloupla, ale abych pravdu řekl, tak mě docela zaujala. Příběh jsme tu už viděli kolikrát, nejnápadnější to asi bude u Šestého smyslu, ale zase je to natočené trošku jinak, jinou formou, s jinou historkou a rozdílnou atmosférou, která dokáže dělat divy, i když tohle žádný horor není, sice jsem nahnáno chvílemi měl, ale jako horor mi to zas až tak strašidelné nepřišlo. Cecilie není nic originálního, ale svou atmosféru to má a tou dokáže zajímavě zaujmout.(31.12.2008)

Niečo z klasických duchárskych filmov, mysterióznych thrillerov a Šiesteho zmyslu.Zápletka je tu taká, akú sme videli už desiatky razy u iných filmov, ale atmosféru má dobrú, dej plynie svižne, nadväzuje na príbeh a celkovo baví.Bohužiaľ, ale nemá ničím iným prekvapiť tak, že si naňho ešte niekedy spomenieme, resp. aby sa vyhrabal zo žánrového priemeru.(18.1.2011)

Prvé čo ma napadlo že to bolo parádne natočené,naozaj kamera ma bavila.Horor to nieje ale aj tak sa tento film vyznačuje veľmi silnou atmosférou a k tomu to dotvára aj tá deprimujúca hudba.Pripomínalo mi to Gothiku a Pod povrchom tak preto príbeh je dosť odpozeraný a ani neprekvapí ale vie zaujať a to je hlavné.Tá mrazivá atmosféra ktorá sa vliekla celým filmom proste paráda.Aj herecké osadenstvo bolo dobré zvolené a ozaj sa sem hodili.Je tu všetko atmosféra,napätie a aj temný príbeh.Ten koniec bol vygradovaný dokonalou drsnosťou a môžem povedať,že to bola vynikajúca bodka za aj tak dosť dobrým filmom.(20.6.2014)