Zpočátku se to tváří jako další kruhově zmeškaně hovorová duchařina ve skandinávském podání, ale nakonec to chytne docela zajímavý směr, kde o ducha jako takového ani moc nejde a není zase až tak podstatné. Je to hozené trochu více do psychologického hororu. Má to krásně pochmurnou atmosféru, občas dobrou práci s kamerou a nezvykle zajímavé herecké ksichty a výkony (hypnotizér, starý Michael, psycholog). Naproti tomu hlavní hrdinka je jakoby braná přes kopírák, v podobných filmech se jiné hlavní hrdinky tváří a chovají úplně stejně. Z počátku nic moc, ale od půlky to začíná být zajímavý mystický thriller s příchutí duchařiny. 3,5*(29.11.2009)

• Nick Tow

Keď som zabrúsil na túto stránku, mala ešte Cecília o 2% viac a "červenala" sa (asi od šťastia). A ja blbec som ju začal zháňať, lebo veď horrory sa na tomto našom sajte málokedy červenajú. Teraz, keď som už s Cecíliou stratil 93 minút života, skúšam prísť na to, drahý Watson, čím si zaslúžila také vysoké hodnotenie. Zopár indícií by sa našlo. Väčšina hodnotiacich užívateľov nepatrí do horrorovej komunity a tí asi na tomto filmíku objavili nejaké "iné" pôvaby, ktoré mi akosi ušli (a ktoré som ako horror-fan nepobadal). Ďalšou indíciou by mohol byť tzv. "domino efekt", čo znamená, že na tomto sajte sa stalo dobrým zvykom papagájovať hodnotenia iných "spriaznených duší". Lebo veď...v jednote je sila. Moje 2 hviezdičky sú teda výstražným znamením pre tých (obitusova sqadra), ktorých by mohlo pomýliť to nadšené unisono. Cecília je totiž po všetkých stránkach (podobne ako ďalší dánsky prírastok do rodiny - bratríček Pokoj 205) priemerný, predvídateľný, neoriginálny, japonskými ducharinami odkojený a postprodukčne "namodralý" "trendy" horror, kde mi navyše hlavná predstaviteľka vsugerovala pocit, že je taká hystericky nepríčetná určite aj mimo pľacu. Naozaj nečakajte, že keď Dáni klonujú japonský film, budete drkotať zubami až vám pôjdu oči do šikma...(8.2.2009)

• cariada

Pološílená učitelka , která má halušky a je na pokraji zhroucení. Vše má jistý opodstatnění, jenže jak mám hrdince fandit, když není moc sympatická ani hezká? Nevýrazná duchařina, která sice neurazí, ale nic ve vás nezanechá a velice rychle zapomeňte, že jste to viděli a to je asi chyba. Děj vás nepohltí.(5.6.2013)

Film se sice opírá o nepříliš originální děj, jenže skandinávci do něj vložili svou severskou duši a šarm, kterým mě doslova dostali. Dokázali to hlavně pomocí skvělé atmosféry, rychle odsýpajícímu ději, který byl plný nečekaných zvratů a melodramatické hudby. Tyto prvky jsou společně s přesvědčivými hereckými výkony tím největším plusem tohoto snímku. Děj je rozdělený do dvou časových úseků, které se vzájemně prolínají a občas je máte trošku problém rozeznat, ale to byl právě režisérův záměr. Nečekejte ovšem žádnou brutální jízdu plnou krve a srdceryvných výkřiků. Tohle tady neuvidíte! Dočkáte se však mysteriózní, psychologické hry s vaší představivostí, kterou vám rádi producenti každým dalším záběrem pěkně naruší. Všechno je navíc doplněné skvělým hudebním doprovodem, který polaská na duši. Po dlouhé době jsem měl možnost se zase u filmu odreagovat a nemuset sledovat trapné efekty a otřesné monstra či vrahy.(12.11.2009)

• genetique

Tento, skôr mysteriózny thriller, než desivý horror, neprináša do sveta filmov s duchárskou zápletkou žiaden posun vpred. Myslel som, že Škandinávci prinesú žánrové osvieženie, film sa ale skôr podobá na štandardný konzumný produkt, ktorý len sem-tam vystraší a vyľaká, ale zvyšok len dookola a naprázdno recykluje staré známe klišé a speje až k nechutne predvídateľnému záveru. Kde-tu prídu dokonca scény, ktoré akoby boli vystrihnuté z filmu úplne inej, vyššej kategórie, ako celok je ale tento film priemerný ako výkon slovenských hokejových brankárov na tohtoročných majstrovstvách sveta. Nepresvedčivý výkon bohužiaľ nepredviedol len scenárista, ale pridali sa k nemu aj herci. Sonju Richter a jej talent v partnerskom vzťahu som mal možnosť oceniť už vo filme 'Elsker dig for evigt', ale tento vzťah s partnerom bol na bode mrazu a ani rola psychicky labilnej ženy nebol uspokojujúci. 50%.(16.5.2009)