Štyria kamaráti sa vyberú do továrne v Dolnom Sliezsku, kde pred rokom zomrel ich priateľ. Snažia sa zistiť, ako a prečo zomrel. V továrni objavia skupinu vedcov, ktorá vykonáva experimenty v snahe dosiahnuť nesmrteľnosť. Rovnako ako ich priateľ, aj oni budú pri týchto pokusoch použití ako pokusné krysy. (ywulka)

Dubro

Tuctowá wywražďowačka patriaca do skupiny B mínus ( faktor pozitíwny ). Krwi je wšak poskromne a w prwej polhodine filmu je problém sa zorientowať . W druhej polowici sa opakujú scény typu „ chyť ma, ak to dokážeš“ a „útek zo zajatia“. Pochwáliť treba slušné tempo, neunawujúcu stopáž a wýber interiérow. 4. poschodie z desiatich ()

Silviaxx

Od Poľska som toho popravde veľa nečakala, vďaka čomu ma Pora mroku celkom bavil. Spočiatku vzbudzuje tajomnú atmosféru v dedine, kde všetci všetko vedia ale nikto nič nepovie. Páčilo sa mi ako klasické scény boli strihané torture scénami, ktoré zdanlivo nezapadali do deja, ale následne doň zaklapli. Rovnako ma zaujali náznaky násilných alebo gore scén, ktoré sa však v konečnom dôsledku nijak extrémne neuskutočnili, hoci som mala pocit, že by to Poliaci zvládli - ak by bolo Pora mroku obohatené aj o takéto zábery, hodnotím určite vyššie. Takto je z toho priemernejšia záležitosť s fajn atmosférou, ale hlavne zaujímavým, špinavým prostredím a rovnako s neokukaným námetom. ()

Terva

CITÁT - Cizinci tu nejsou vítáni......... Divná až flasbacková forma vyprávění a jakýsi postup zpět mi celkem vyhovoval a udržel mě v bdělosti. Kamera sice nic moc, ale střihové sekvence jsou povedené. Velmi zváštní až mrazivá hudba, je sice monotonní, ale někdy dokáže vystrašit. CITÁT - Jsi tu sama?........ Čím déle to trvalo, tím to bylo krvavější a brutálnější. Na Polsko je to velmi povedený horůrek. CITÁT - Kurva, to není sranda.............. ()

J*A*S*M

Základní námět dobrý, prostředí vynikající, vizuál pěkně špinavý, herecké obsazení průměrné, scénář hrůza. Prostě pokud se na Pora Mroku budete dívat jako na sled hezky vypadajících hororových scén, budete se bavit. Pokud budete vnímat ten základní jednotící prvek mezi nimi, budete se bavit. Pokud chcete, aby to celé dávalo smysl a bylo to logické, budete skřípat zubama. Ale zrovna u tohoto hororu jsem žádný extra silný děj nečekal, takže z něj nejsem zklamaný, za pár dnů si na pomatenost scénáře ani nevzpomenu, zůstane mi pouze vzpomínka na to, že se mi ten film dobře sledoval a rychle utekl. Zkrácené hodnocení: Ujde. ()

gumli

Priemerný horrorový slasher.Ale postavy sa mi moc nepáčili,pripadali mi protivný aj hlúpi.Ale jeden herec tam hral dobré,bol to mentálne narušený chlapec.Aj dej bol dobrý,trocha komplikovaný,tak ako mám rád.Na filme vidno inšpiráciu filmami ako Chainsaw alebo Hostel.Film bol čiastočné financovaný Poľským filmovým inštitútom sumou 1 milión zlotých.Psychiatrická liečebňa bola ozaj dosť depresívna,nevľúdna,s mrazivou atmosférou,odrezaná od civilizácie. ()

• Natáčelo se v České republice, Polsku a Argentině. (Terva)