Jannicke, hrdinka prvního dílu a jediná přeživší masakru na zapadlé horské chatě, je zachráněna a odvezena do nejbližší nemocnice. Zatímco se jí dostane lékařské péče, místní policejní sbor sem dopraví i mrtvá těla jejích přátel, včetně toho vrahova… Tato noční můra ještě zdaleka není u konce! (ČSFD.cz)

Bloody13

Akčnější a krvavější pokračování atmosférického norského slasheru mě nezklamalo. Dvojnásobný počet mrtvých a tentokrát neohrožená hrdinka Jannicke (ta tu svým postojem a minulými zkušenostmi připomíná Ripleyovou) je přesně to, co od pořádného sequelu čekáme. Nemocnice v horách je plná čekajících obětí, takže maskovaný zabiják si přijde skutečně na své. Pokud se líbila jednička, pokračování vás nezklame. Nejen skvělá kamera a hudba, ale i závěrečné prohození hry na kočku a myš se Fritt Vilt 2 povyšuje nad ostatní běžné slashery. ()

panjosef

Fajn pokračování suprovýho norskýho slasheru. Tentokrát se skoro vše odehrává ve městě v nemocnici, kam přivezou promrzlou ultrasympaťandu Jannicke, oběti a taky zmrzlýho vraha. A vše se může rozjet znovu, personál a pacienti nemocnice (nahlédneme samosebou i do psychologie a vztahů dějových postav), pár poldů a Jannicke čelí šílenýmu polárníkovi v opuštěné noční nemocnici. Nemocniční atmosféra se povedla, tohle je super, zvlášt pro ty co v nemocnicích rádi šmejdí po různejch jejich sklepních zákoutích, strojovnách, suterénech a dalších skvělejch ambientních prostorách. Jinak je pokračování opět solidní slasher po všech stránkách, amtosféra tajemna je teda samozřejmě o něco slabší protože už jednak polárníka známe (i když je tady pár vyšetřovacích prostřihů, rozhovor s doktorem kterej jej rodil atd., což šperkuje atmošku) a jednak jsme přeci jen ve městě a ne v pustém hotelu v horách. Ale i tak, slušné. Gradace děje možná ne až tak tradiční, což je plus, akorát potom ten závěr, to už mi abych řekl pravdu nesedlo, mělo to (SPOILER) skončit ve špitále nějakým efektivním zlikvidováním polárníka a ne se kýčovitě vracet na místo činu prvního dílu, pronásledovat vraha a ještě psát do návštěvní knihy kdo tam byl atd., to už je trochu melodrama a klišé, atmosféra fuč a musím říct že mi závěr dojem trošičku pokazil. Ale jinak je to velice kvalitní dílo, doporučuju, série drží hodně slušný standard. 8/10 ()

oli.G

Polhodinový rozbeh by som prežil, ale aj keď sa niečo začne diať, tak sa vlastne nič nedeje. Vraždy sú úplne nenápadité a väčšinu filmu tvorí svietenie si baterkou po tmavých chodbách a opravovanie poistiek. Má to trochu atmosféru, ale inak jediné, čo aspoň trochu stojí za to, sú tie one-on-one súboje v závere. Som úplne sklamaný, mal som pocit, že tento nórsky Halloween 2 trvá ďaleko cez dve hodiny. Aj Rovdyr sa mi páčil viac. :/ ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,380,797║ klasický problém druhých časti, keď sa balansuje z nesmrteľnostou záporáka, ktorý absolvoval pád do 50m rokliny po prepichnutý krompáčom ale dobre tvorcovia viditeľne inšpirovaný Americkým Halloweenom v skutku vedia obratne narábať s príbehom a dokážu upútať aj keď nám poväčšinou ponúkajú klasické klišé scénky /50%/ ()

maddy

Po vynikajúcej prvej časti prišla po vzore amerických pokračovaní druhá časť, ktorá je akčnejšia, krvavejšia a celkovo obsahuje všetky možné neduhy pokračovania. Kým prvý diel slasheru Fritt Vilt nebol ničím novým po príbehovej stránke, dohnal to bezproblémov vynikajúcou atmosférou, nápaditými vraždami a zaujímavým prostredím, tým sa z neho stal aspoň pre mňa jeden z najlepších slasherov, aký som videl (navyše krajina pôvodu Nórsko, s ktorým som dovtedy nemal žiadnu filmovú skúsenosť). K druhém dielu som pristupoval s rovnakým očakávaním a možno aj preto sa dostavilo čiastočné sklamanie. To, že príbeh vykráda snáď každú známejšiu americkú vyvražďovačku mi až tak nevadí (najokatejšie asi Halloween 2 - príbeh začína presne v momente, kde skončil prvý diel a vraždenie sa presúva do nemocnice), čo rozhodne zamrzí je fakt, že akýkoľvek náznak atmosféry z prvého dielu je nenávratne preč, tým sa z Fritt Vil 2 stal klasický slasher, ktorých je natočených už plno. Súcit alebo sympatie s postavami by tu už človek hľadal márne, väčšina zo zúčastnených tu je len preto, aby zaplnila "body-count". Je to síce krvavá akčná jazda, ale nič viac. 3* ()

• Venkovní scény byly natočeny v norské divoké scenérii Jotunheimenu a ve vesnici Otta. Scény v nemocnici byly natočeny v nemocnici Åslund v Ås. (Homerking)