Rudý písek

• USA Red Sands (více)

Film od tvůrců kultovního hororu Hněv duší. Současný Afghánistán. Ve válkou rozbité zemi zuří nekonečné boje a jednotka amerických vojáků je vyslána, aby obsadila a kontrolovala strategickou silnici, která vede kolem opuštěného kamenného domu. Při akci vojáci objevují v hluboké tajemné rokli starou sošku, která se zdá být ideálním terčem pro nácvik střelby. Když však svými zbraněmi sošku zničí, nevědomky tím uvolňují mstivou nadpřirozenou sílu, která se s nimi chystá svést děsivou válku. Napínavý a akcí nabitý psychologický thriller Rudý písek vás nenechá ani chvíli vydechnout. (oficiální text distributora)

Hapretor

Ty vole, to byl nářez! Snad už "céčko", ale "just for one use" je to ok. Fandové hororu ale ať dají ruce a oči pryč. ()

MickeyStuma

Během mise na středním východě skupinka amerických vojáků z nudy zničí sochu na skále, načež se začnou dít věci vskutku nevídané. Nízkorozpočtový videosnímek je stavěný ryze na ději v rámci psychologického soužití jednotlivců s typickými mysteriózními vjemy. Nějaké CGI efekty se objeví, ale jen z nutnosti. Tempo se ale dosti táhne a psychologické vjemy spíše unavují. Během sledování je potřeba mít ostražitou mysl a pozorně sledovat každou vteřinu děje, jinak je divák beznadějně ztracen. a takových jistojistě bude více než dost. Námět o vojácích potýkajících se se zlem byl použit již několikrát. ´Pevnost´ (1984), ´Al pointeu´ (2004), ´Hory mají oči 2´ (2007) nebo GP 506 (2008). Takže tradičně záleží jen na divákovi, kterému dá přednost. tento snímek spíše zklame. ()

parabellum

Rudý písek doporučuju všem kteří si nesehnali ukolébavku a potřebují se vyspat. Garantuju vám, že do 60 minut se vám budou zavírat oči nudou. Špatný herci, trestuhodné budování atmosféry, nedostatek financí o pitomoučkém ději ani nemluvím. Dávám jednu hvězdičku za poslednich 20 minut, kde už se aspoň něco odehrávalo a připomínalo to "horor". ()

Dimo

Tohle mělo nějaký příběh? Herci se občas snažili z nuly něco vytřískat, ale tohle snad byla jen improvizace bez scénáře, nemluvě o tom, že polovinu filmu tvoří záběry na poušť, které jsou uměle zazrněné a tetelení vzduchu se okatě a lacině dociluje hořením ohně pod kamerou. Nuda, strašná nuda. Vůbec nevím, o co vlastně šlo, ale netrápí mě to. ()

Yancl

... je možné, že nějaký malinký potenciál tam byl, ale veškeré akčno a strašidelno bylo pohřebeno uměním pana režiséra. Dlouho jsem neviděl tak stupidně natočený film, který zároveň nudí a otravuje. Samotnou vlaštovkou v poli, která drží celou tuto plácaninu dohromady, je atmotsféra nočních pouští, ale něco víc? Ani ne ... [21%] ()

helraiser

Tak tohle se vážně nepovedlo. Velká očekávání se v tomto případě změnilo ve velké zklamání a nechce se mi ani věřit, že tuhle nudnou blbost má na svědomí stejnej člověk jako výbornou atmosferickou bombu Dead Birds. Celou dobu se prakticky nic neděje, nuda se střídá s křečí a přitom to mělo celkem velkej potenciál, který byl vlastně zabit už na začátku. Přitom válečné horory mám rád, ale tohle je prostě průser. ()

DjMetal

Kebyze cely film je skor do psycho,bolo by to lepsie.Vsetko do dokazila ´´velmi prepracovana graficky priserka´´,ktora sa ukazala na konci. Ale da sa na to kuknut. Len neviem, preco rozoberali Džina z lampy, ked to bolo uplne jeble..... ()

beso74

Talibanci ničia starobylé kultúrne dedičstvo z presvedčenia, Američania to robia z nudy. Tí prví sú však na tom lepšie, zožali len búrku nevôle u milovníkov na celom svete, kým skupinka Američanov si to zlízla ako sa patrí. Začali si totiž s džinom, ktorému fľašou bola istá stará skulptúra, ktorú jeden člen hliadky bez mihnutia oka rozstrieľal. Film ma jednú veľkú chybu, vyložil tromfy hneď na začiatku a tak divák presne vie, kam ten film celý čas smeruje. To je škoda, pretože malá hliadka hlboko na nepriateľskom území strážiaca cestu, ktorú takmer ani nie je vidieť mohla poskytnúť oveľa intenzívnejší hororový zážitok ako to napokon vyšlo. ()

solaco

Trailer vyzeral veľmi dobre, čo vo mne vyvolalo veľkú zvedavosť a na film som sa tešil. Lenže mal som radšej ostať voči tomu filmu chladnejší, keďže výsledok ma sklamal. Po, pre mňa skvelých Dead Birds je to o triedu horšie. Prostredie a aj nápad mali viac možnosti zaujať a tvorcovia sa mohli viac pohrať zo strachom. Takto je to iba bezduché a chvíľami som sa pri filme naozaj nudil. ()

Pauliee

Takú hovadinu som už dlho dlho nevidel. Vôbec som nechápal, čo sa tam deje. Strašná nuda a nelogickosť a trápne efekty... ()

Elegnor

Oprava oficiálního textu distributora: Omlouváme se za poslední větu, slova napětí a akce se do věty dostala omylem poté, co si jeden z našich úředníků skřípl prst do kancelářské sponky, následkem čehož mu zvýšená hladina adrenalinu naprosto rozhodila smysly. Větu o neschopnosti vydechnout dopsal do textu astmatický kolega tohoto úředníka, kterého výše zmíněná situace velice traumatizovala. Za případné nepříjemnosti, způsobené shlédnutím tohoto braku, se velice omlouváme.. * * * * * Ne, vážně, tohle je tak špatný, až je to ještě horší.. Není to akční, není to horor a už vůbec to není psychologický thriller.. Je to neskutečná nuda proložená plitkýma postavama a nesmyslným dějem. Ta 1* je za takový zajímavý divný zrychlený momenty, jejichž účel jsem pořádně nepochopil, ale připoměli mi pc hru Prototype a alespoň trochu odvedly moje myšlenky od děje na obrazovce. ()

Dž@Dž@

Totálna blbosť ... tá jedná * je len za ten pekný obal DVD , ktorý ma prilákal si tento film pozrieť. Inač film bol hrozný.15% ()

Brano odpad!

Absolútna hovadina. Tak úbohý "horor" som už dávno nevidel. Nudné, stupídne, nezaujímavé, neprehľadné, amatérske a takto by som mohol pokračovať s tým ďalej. Len zbytočne zabitý čas. ()

oliveros

Priemerné dielo, ktoré sa samo odsudzuje na zapadnutie prachom (alebo pieskom). Námet vôbec nie je zlý ale chcelo to oveľa viac. Celé mi to prišlo akési nedotiahnuté snáď v každom smere. Musím ale podotknúť, že mne sa Turnerov Red Sands páčil o hviezdu viac ako Dead Birds, kde som sa strácal v častých mikrospánkoch. Vizuálne oveľa atraktívnejší, čo platí aj o atmosfére. Tá začala oťažievať hneď po príchode tajomnej neznámej ženy a ja som len čakal, kedy dôjde k obnaženiu prítomného zla. Aj keď to čakanie bolo pridlhé, určite by som ho nepovažoval za nudné, hlavne vďaka občasným náznakom toho, čo sa blíži.. Obrazovo zvládnuté predstavenie, no s nevyužitým celkovým potenciálom atakuje slabšie tri hviezdy. ()

djbarrel

Pokusím se být stručný. Stopáž cca 85 minut, první setkání s "neznámem" ve 40 minutě, první lekací moment v 69 minutě. Toť vše. Mezitím jen nuda, nuda a pár náznaků. Od tvůrců kultovního hororu Hněv duší ? No každý má někdy slabší chvilku, zdá se že si ji právě vybrali. ()

rafix

Je to hodně podprůměrný film. Skoro celý film se nic nedělo. Bylo to nudné a ztráta času u televize. ()

brasek odpad!

Nie... stačilo! Neprešla ani polhodinka a prepadla ma strašná nuda... a že napínavý a akciou nabitý psychologický thriller. Tento film absolútne postráda všetko, je to hotové peklo tvorené nudou, bez scenára s nejakými psychopatickými halucináciami postáv. ()