Rudý písek

• USA Red Sands (více)

Film od tvůrců kultovního hororu Hněv duší. Současný Afghánistán. Ve válkou rozbité zemi zuří nekonečné boje a jednotka amerických vojáků je vyslána, aby obsadila a kontrolovala strategickou silnici, která vede kolem opuštěného kamenného domu. Při akci vojáci objevují v hluboké tajemné rokli starou sošku, která se zdá být ideálním terčem pro nácvik střelby. Když však svými zbraněmi sošku zničí, nevědomky tím uvolňují mstivou nadpřirozenou sílu, která se s nimi chystá svést děsivou válku. Napínavý a akcí nabitý psychologický thriller Rudý písek vás nenechá ani chvíli vydechnout. (oficiální text distributora)

Ondrew

Aaaaaaaha. Takze reziser Alex Turner opat zasahuje a ako sa zda, tak po jeho niekdajsom horor-westernovom pocine Hnev dusi sa opat pokusil o cosi podobne, no tentoraz uz -- z kapanek -- sprofanovaneho Afganistanu. Nech sa vsak na mna tunajsi komentatori nehnevaju, no mne celkom dobre sadla i tato snimka. Netvrdim, ze by zo scenaristickeho hladiska islo o cosi uzasne, ba dokonca mnohe, premnohe dialogy su vskutku tak dementne, ze mi nad nimi obcas ostaval rozum stat, no nepomozem si... Ma to atmosferu, cerveny filter na kamere robi divy a herci, ak teda netrepu totalne kraviny, nepatria k najhorsim. Nuz a finale ma vcelku potesilo, i ked som cakal trosku viac. 50%. ()

freezer02 odpad!

Ježiš že já na to koukal, další z řady nízkorozpočtových béčkových, nebo snad až céčkových hororů....15% ()

R@gn@rok

45%......Nenudilo, i přes fakt, že dobrou 3/4 se nic neděje a charaktery vojáků jsou mírně řečeno...ploché.Je vidět, že rozpočet nebyl zrovna velký a šetřilo se jak na hercích, tak na vizuálu, který je opravdu na rok 09 špatný. ()

chem.peace

DVĚ HVĚZDY ZA PĚKNÝ REÁLNÝ PROSTĚDÍ, KDE SE NATÁČELO, ALE JINAK FAKT HODNĚ BLBÝ, AŽ MOC BLBÝ....NEMÁM RÁD FILMY, KDE PŮLKA FILMU JSOU SNY NEBO PŘEDSTAVY HLAVNÍCH HRDINŮ. ZAČÁTEK UJDE, ALE PAK SE TO VŠECHNO ZAČNE SRÁT A VŠECHNO SE TO SERE AŽ DO KONCE......ŠKODA, ALE BOHUŽEL JE TO FAKT HROZNÁ PÍ....NA... ()

Majklkm

Klasická duchařina, respektive džinařina z prostředí pouště třetího světa. Je to horor, kdy se neustále chodí kolem horké kaše a vy stále na něco čekáte a ono nic. Podle mně docela podprůměrné dílo, které se snaží zaujmout tajemnem a nejasnostmi, ale moc se mu to nedaří. ()

Igwar

Predchádzajúci Turnerov film "Hnev duší" som bohužiaľ nevidel, tak nemôžem porovnávať. K pozoreniu Red Sands som si sadal s malou dušičkou, lebo komentárne, ktoré tu čítam ho zniesli pod čiernu zem. No nechal som sa presvedčiť zaujímavým námetom a oplatilo sa, až také zlé to našťastie nebolo. V prvom rade téma "zabudnutej" vojenskej jednotky kdesi uprostred neznáma ponúka možnosť zaujímavej psychologickej hry a veľmi dobre sa osvedčila aj v tomto filme. Zhruba 2/3 filmu tvorí "psychologická" naháňačka s niečim o čom vojaci ani netušia čo to je a práve svojské "armádne" správanie v reakcii na danú situáciu robí film veľmi zaujímavý (Asi nie nadarmo sa hovorí, že kde končí zdravý rozum, začína vojenská logika). Je pravda, že atmosféra mohla byť budovaná lepšie, pretože viac krát napr. po zaujímavej nočnej epizóde "svitne nové ráno" a ponurá atmosféra je v ťahu. Taktiež toto je presne typ film, kde ani náhodou netreba hľadať vrieskajúce a utekajúce "blondíny" s veľkými kozami, čo bol možno aj dôvod, prečo ste niektorý pri ňom zaspávali, že. :-))) Záverečná príšerka je aká je (asi na lepšie nebolo money), každopádne si však myslím, že daný námet má potenciálu dosť nato, aby sa autori pri trochu lepšie prepracovanom scenári zaobišli aj bez cgi príšerok, alebo len s jej náznakmi. Onoho "džina" by som si asi predstavoval ináč ako štvornohého pavúka, ktorý vyzerá akoby ušiel z počítačovaj hry. Taktiež námet filmu sa dal podať menej prvoplánovo a naivne ako úvodným titulkovým pokecom o džinoch ktorý neodišli.... a vzápätí to ešte dotlačiť scénou pri soche, kde prekladateľa paradoxne nenapadne žiadne iné z tisíca logických vysvetlení a okamžite vie, že išlo o sochu džina. Skrátka toto je typ filmu, kde netreba veľmi hladať nejakú logiku a len sa nechať viesť dejom. Keby sme sa vždy pri každom hororovom filme zamýšľali, prečo príšera nezožerie všetkých hneď na začiatku, aj taký film ako kultová "Vec" by bol len desaťminútovým klipom. :-))) . Za snahu tvorcov a celkom slušne (nie však naplno) využitý potenciál námetu dávam "Red Sands" 3 hviezdičky. Ale stačilo lepšie doladiť scenár a mohlo byť oveľa oveľa lepšie. ()

papinak

Nevím co mi vadilo víc. Jestli příšerné herecké výkony, nulová atmosféra, nebo naprosto dementní prostřihy mezi tmou a brutálně přesvětlenou pouští ve snech vojáků. ()

Cooolboy odpad!

" Rudý písek vás nenechá ani chvíli vydechnout " No tak táto veta z obsahu je aboslútny nezmysel, lebo pri tomto "Horore" sa dá jedine tak dobre vyspať a pri tom dobre odfukovať. Jedniné čo je tam občas zaujímavé je kamera, ináč je to totálny ODPAD !!! Nalákal ma na to kolega, že vraj to má Oscara - vrrrrr, nabudúce si musím najskôr preveriť do čoho idem. ()

samurraj

Naprosto výborný a skvělý horor, fakt jsem se bál. Něco podobného jako třeba hrozba v poušti apod. vřele doporučuji. Nechápu jen tak málo procent u tohoto filmu...by mě zajímalo, na jaký horory čumíte vy odborníci když vám tohle nejde pod hubu. Asi jim moc nerozumíte se mi zdá. Já za sebe teda dávám plný počet hvězd. ()

hypnos11

film je silne negativne hodnoceny, ale u me si nevedl tak spatne. minusy jsou jasne - slabsi scenar, prumerne herecke vykony, hloupe dialogy. ale co film presto vsechno drzi nad vodou, je atmosfera, kterou se reziserovi dari udrzovat az (termer) do konce, a zajimava hudba ()