Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách

• Německo Warum Männer nicht zuhören und Frauen schlecht einparken (více)

Romantická komédia o mužoch a ženách a vžitých stereotypoch správania sa. Úspešný právnik a nenapraviteľný sukničkár Jan Rietmüller jedného večera pozerá z okna svojho nákladne zariadeného bytu a zbadá, ako mu niekto poškodí jeho drahocenný červený kabriolet. Ako zistí, páchateľom je vlastne páchateľka, rovnako úspešná redaktorka nakladateľstva Katrin Geißlerová. Napriek počiatočným vzájomným obvineniam sa z nich čoskoro stane takmer dokonalý pár. Na ich príklade, rovnako ako na páre Janovho brata Rüdigera a jeho priateľky Melanie spoznávame rôzne klišé a stereotypy o správaní mužov a žien, ktoré sa takmer nemení napriek evolúcii a civilizačnému pokroku. (oficiální text distributora)

math_y

Film je založen na dobré knize a důstojně ji také interpretuje divákovi. Scény se někdy zdají být až trochu moc praštěné, ale do celkového dojmu to prostě pasuje. Snad možná by mohlo být trochu méně okatá podobnost se Sexuálními praktikami pozemšťanů, ale pokud se vám líbily praktiky, po tomhle doporučuji sáhnout. ()

Frank234 odpad!

samý vtip ne-vtip. Film je veden jako jakási poučka pro "nadrženou" mládež a je vedena příliš profesorským a vlastně celkově příliš německým způsobem. Celá zápletka je vcelku primitivní a milovník klasického českého humoru na film hledí hlavně s kamennou tváří. ()

Krastom

Jde podle mě tak trochu o pokus napodobení Sexuálních praktik pozemšťanů. S tím rozdílem, že americká verze je oproti tomuto úplně někde jinde. ()

Shady24

Další film, u kterého si myslím, že hodnocení neodpovídá. On je to totiž dokument, ve kterém jsou hrané pasáže, nikoliv film, ve kterém jsou dokumentární pasáže. Z toho zřejmě pramení zklamání diváků, kteří čekali kdoví co. Krásně ukazuje chování mužů a žen, resp. evoluční původ jejich chování. Dokumenty mám rád, přičemž tento je velmi originální. Dal bych tak 4*, ale snažím se vyrovnat rovnováhu negativního hodnocení, proto dávám 5*. ()

r3musko

Čakal som viac. Knižná predloha je lepšia, ale aj tá už je zastaralá čo sa informácií týka. Tento film má navyše špecifický nemecký humor, ktorý nemusí sadnúť každému. ()