Dluh

Az adósság

Lovci nacistov

Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Maďarsko, 2010, 109 min

Necekala bych, ze me bude bavit film o agentech Mossadu, ale strhl me svym stylem vypraveni (stridani casovych linii je skvele a vyusti v necekane rozuzleni, pokud jako ja ignorujete uzvaneny oficialni text distributora), akci, vybornou hudbou a hereckymi vykony mladych predstavitelu. Jedine, co mi vadilo, je absolutni nepodobnost starsich hercu svym predloham. Zvlast Worthington/Hinds. Jedina Mirren byla trochu uveritelna, ackoli herecky me bohuzel neoslovila ani ona. K samotnemu zaveru mam taky vyhrady, akci nuzky bych predelala, ale jinak jsem byla spokojena. Opravdu mi ty temer dve hodiny utekly jako mrknuti oka. Jsou to spis lepsi ctyri, ale za ten prijemny sok z toho, ze si me dokazal ziskat i takovy film, zaokrouhluju nahoru.(24.4.2012)

Něco jako Mnichov, ale místo arabů zde lověj ďábelskýho nacistickýho gynekologa. Je to napínavé a postupem času i chytřejší, než se ze začátku zdá.(30.11.2011)

Škoda, ten konec pokazil celkový dojem z celého filmu, jinak jeho zpracování a námět byl velmi dobrý. Možná i potenciál některých herců nebyl plně využitý.75%(25.7.2012)

Hon na nácky už dlouho nebyl tak sexy! 70%(26.10.2011)

Lhát se nemá. :) Slabší konec to naštěstí nezabije. Velmi nadprůměrný old school. Doufám, že hvězda Jessiky Chastain bude stoupat jen výš. Zaslouží si to ona i my.(13.11.2011)

• - Velká část filmu byla natočena v Budapešti. (Malaga)

• - V některých záběrech na berlínské ulice je vidět automobil Wartburg 353. Ten se ale začal vyrábět až v roce 1966, tedy rok poté, co se odehrává děj filmu. (p3tris)

• - V jedné ze scén je vidět i německý sanitní vůz Barkas, všestraný užitkový automobil, vyráběný v letech 1957 až 1991. (JARDAHONDA)