poster

Dluh

 • USA

  The Debt

 • Maďarsko

  Az adósság

 • Slovensko

  Lovci nacistov

Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Maďarsko, 2010, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Botič
  ****

  První polovinu zcela bezchybně fungující špionážní retro ždímající napětí z každého okénka filmu. Thomas Newman drnká na nervy hudebním podkresem a Matthew Vaughn zas přesně dávkovanými dialogovými sekvencemi v kulisách prošedivělého Berlína, který je setsakramentsky temným a nehostinným akváriem, do něhož bylo vpuštěno ústřední pestrobarevné trio se svojí mladickou nerozvážností. Jen škoda nedůstojného důchodcovského závěru, který perfektně vystavěnou psychologickou hru posílá šupem o řád dolů. PS: Ciarán Hinds je největší castingový omyl, který se jen tak neodpouští.(26.11.2011)

 • StarsFan
  ***

  Jednoduchá zápletka s velkou dávkou civilnosti a běžnosti. Hlavní trojici totiž tentokrát nejde o záchranu celé civilizace, nemusí ani bojovat proti armádě ozbrojených nepřátel nebo používat složité špionážní technologie. Její úkol je jednoduchý: Chytit ve Východním Německu nacistického zločince a deportovat ho na západ, kde bude čelit spravedlivému procesu. A i přesto, že je celá zápletka triviální a že kvůli započetí v přítomnosti předem víte, jak hlavní hrdinové musí dopadnout, tomu nechybí jistý prvek napětí. Jinými slovy takový dobře koukatelný nadprůměr, který bude ale se stejnou lehkostí i zapomenut.(6.10.2011)

 • Šakal
  ***

  Vím, že hořekovat nad rozlitým mlékem, má asi takový smysl, jako se snažit přivést Miloše Zemana k sebereflexi a pokoře resp. zdravé stravě a minerálce bez becherovky, pardon bublinek, ale.... vypustit příběh PO (není důvod nevěřit fyzickým resp. střeleckým dovednostem agentce Mossadu, zvlášť, když J. Madden postrádá jasnou představu, potřebné koule? pro rozehrání plnohodnotného, věrohodného útěku z východního Berlína), soustředit se pouze na jednu linii (žánr) a věnovat se podrobněji sympatickému gynekologovi resp. psychologovi-samoukovi z Birkenau, jak si pohrává se svými samozvanými hostiteli, jak s laboratorními krysami, užil by si divák (pravda, nešťastná to asociace) snímek o poznání více. Tenhle film měl potenciál zařadit se (v rámci žánru) mezi ty zapamatování si hodné, leč to se vytratilo někde mezi osvětovými přednáškami z historie a závěrečným soubojem generací, pod názvem „kámen-nůžky-papír“, kde kámen (ať už z čistě materiálních či humánních důvodů) supluje injekční stříkačka. J. Chastain již tradičně přesvědčivá, J. Christensen, coby přizpůsobivý chameleon tvrdící muziku, vynáší snímek na(d) lehký průměr, ostatní nutná popř. nudná stafáž. 60%(28.12.2013)

 • Anderton
  ****

  Tak som si skoro úplne istý, že originál bude lepší, pretože americký, resp. koprodukčný film môže svoj predobraz chápať, ale nemôže ho dokonale precítiť. Ale videl som film Johna Maddena a tak nemá zmysel to ďalej riešiť. Cítim, že táto látka nie je materiál pre americký blokbaster a tým nakoniec ani nie je a nie je to ani film s komerčným potenciálom. Thrillerová rovina, v podstate vrcholiaca pokusom o prenos cez hranice je veľmi pútavo nakrútená a tá dramatická môže potom mnohých sklamať. Na nej ma zaujala najviac pochopiteľne postava Rachel a najviac ma to bavilo, keď sa film mierne odpútal od svojej hlavnej zápletky a metaforicky sa vyjadroval k jej ženstvu a vzťahom k mužom. Preto napríklad aj tajnú nočnú návštevu na úrade na Ukrajine a skrývanie sa pre dvoma milencami považujem za veľmi chytrú scénu a istú parafrázu toho, čo sa dialo počas väznenia Vogela v byte. Dlh nie je dokonalý film, snaží sa cez herecké hviezdy a niektoré scény, pekne využiteľné pre napínavý trajler, nalákať do kina veľa ľudí, ale jeho najväčšie klady sú umiestnené viac v hĺbke, pod inak veľmi originálnou hlavnou dejovou líniou.(11.5.2017)

 • Chrustyn
  ***

  "Dluh" je přesně tím typem filmu, na který se díváte, bavíte se u něj ale po celou dobu si říkáte o kolik mohl být lepší. Thriller o jednom velkém tajemství, které skrývají bývalí agenti Mossadu, ze své nepovedené akce při honu na nacistického zločince. Výborní herci, slušná režie a především výborná první půlka, která kdyby byla roztažena na celou filmovou stopáž a tvůrci by přidali nějakou "akci" mohl z toho být skvělý thriller. Takhle se jedná "jen" o nadprůměrný thriller, který trochu ubíjí spousta zbytečně rozvleklých míst.(28.12.2011)

 • - Ide o druhý film, v ktorom si Ciarán Hinds zahral agenta Mossadu. Prvýkrát to bolo vo filme Mníchov (2005). (SarumanKo)

 • - Rozpočet původního snímku Ha-How (2007) byl 900 000 amerických dolarů. Natočení tohoto remaku však vyšlo až na 20 miliónů amerických dolarů. (272827)

 • - V některých záběrech na berlínské ulice je vidět automobil Wartburg 353. Ten se ale začal vyrábět až v roce 1966, tedy rok poté, co se odehrává děj filmu. (p3tris)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace