Dluh

Az adósság

Lovci nacistov

Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Maďarsko, 2010, 109 min

Rozpočet $20miliónovTržby USA $31,177,548Tržby Celosvetovo $46,604,054Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,007,055 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $7,051,675 //počet predaných kusov 332,128║ Príbeh zaujme, má to dobré obsadenie ale je to vyprávané v strašne pomalom tempe. /60%/(26.2.2012)

Solídny špionážno-psychologický thriller s obstojnými hereckými výkonmi a tučnou atmosférou. Bohužiaľ, po hodine začne drhnúť tempo a dôchodcovský záver je na hrane nechcenej smiešnosti. Napriek tomu dobrý pocit z poctivej filmárčiny a schopnosti rozprávať komplexný príbeh. A je celkom sranda porovnať to s tematicky príbuznými Vaughnovými X-Men (aj tu produkoval a podieľal sa na scenári). 7/10(24.11.2011)

"Dluh" je přesně tím typem filmu, na který se díváte, bavíte se u něj ale po celou dobu si říkáte o kolik mohl být lepší. Thriller o jednom velkém tajemství, které skrývají bývalí agenti Mossadu, ze své nepovedené akce při honu na nacistického zločince. Výborní herci, slušná režie a především výborná první půlka, která kdyby byla roztažena na celou filmovou stopáž a tvůrci by přidali nějakou "akci" mohl z toho být skvělý thriller. Takhle se jedná "jen" o nadprůměrný thriller, který trochu ubíjí spousta zbytečně rozvleklých míst.(28.12.2011)

Půl filmu je fascinujícím výletem do srdce temnoty a půl filmu mechanickým zametáním zaschlého bláta historie pod úhledný žánrový koberec. Mattyho výklad má něco do sebe, snad bych jen dodal, že chemie agentů Mossadu a Vogela je nesmírně funkční a jiskřivá. Bohužel, jen dokud jsou všichni mladí. V roce 1997 z celé té magie zůstane pouze úporný a tezovitý thriller s nechtěně komickou koncovkou, která zazdí to krásné chvění z Východního Berlína. Každopádně scénami "gynekologického" výslechu a únosu Vogela přes čáru Madden zabil, nejen na své poměry, ale i na poměry žánru. Luxusnější starou školu jsem neviděl... no snad od Mnichova. [70%](28.10.2011)

Výborný film - mohu doporučit. Tematika 2.svetove valky, Nacisti, Mossad, hledání spravodlivosti... O ano, to je moje... Dá sa vubec tato tema pokazit? Mozná ano, ale v tomto pripade se to nekona. Zpočátku se film jeví jako tuctový, aby se později vyvinul v zajímavé drama s výborným pojetím. Závěr se však opravdu povedl.(22.3.2015)

• - Remake měl mít v USA premiéru v prosinci roku 2010, ale díky rozepři mezi měnícími se majiteli distribuční společnosti Miramax byl termín posunut, díky čemuž film vypadl z klání o nominaci na Oscara, které v tomto období ve Spojených státech začíná. (272827)

• - Rachel (Jessica Chastain), Stephan (Marton Csokas) a David (Sam Worthington) používají ve filmu izraelský sebeobranný systém Krav Maga. (RadarCZ)

• - Ide o druhý film, v ktorom si Ciarán Hinds zahral agenta Mossadu. Prvýkrát to bolo vo filme Mníchov (2005). (SarumanKo)